CBA w natarciu: Po Popieli i Guzikiewiczu do ataku na marszałka Senatu ruszyli śledczy

CBA w natarciu: Po Popieli i Guzikiewiczu do ataku na marszałka Senatu ruszyli śledczy

Jak donosi „Gazeta Polska Codziennie” do budynku Fundacji Pomocy Transplantologii działającej przy szpitalu Szczecin-Zdunowo weszli agenci CBA. Zabezpieczyli dokumenty, by między innymi zbadać przepływy finansowe na koncie fundacji, której jednym z założycieli był marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki.

 

Marszałkowi zarzuca się przyjmowanie łapówek, czemu sam wielokrotnie zaprzeczał. Zapewniał w mediach, że oskarżenia pod jego adresem są nieprawdziwe i że jest atakowany.

„Nie czuję się jak ścigany, ale czuję, że ja i Senat jesteśmy niebezpieczni dla obecnego obozu władzy, stąd próby dyskredytowania nas. (…) Uczestniczę w polowaniu z nagonką, są prowadzone działania, żeby mnie zohydzić” – mówił marszałek.

 

Pierwsza o przyjmowaniu pieniędzy przez Grodzkiego w szpitalu Szczecin-Zdunowo napisała na Facebooku prof. Agnieszka Popiela ze Szczecina. „Jak moja mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę” – brzmi fragment jej wpisu, z którego później rakiem się wycofywała.

Zaraz potem pojawiły się inne jeszcze oskarżenia m.in. działacza PiS Karola Guzikiewicza, który usiłował swoje oskarżenia obrócić w żart. Dalej pojawiły się oskarżenia anonimowe…

/p/

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HerodAntypisMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Znowu odgrzewają stare kotlety. Boże jakie to żałosne! Ale to bardzo złowróżbne jest jednocześnie. Skoro robią coś takiego, to chcą przykryć sprawę koronawirusa, co się raczej nie uda, bo dziś cała Polska o tym huczy. Wygląda się na to, że pisiory przewidują totalną kompromitację w tym temacie, rozhulanie się epidemii, której w swojej nieudolności nie będą potrafili ograniczyć. Marnie to widzę.

HerodAntypis
HerodAntypis

Czekam na ekshumacje byłych pacjentów pana marszałka. Jeśli nie żyją, to znaczy, że nie wręczyli łapówki.