CBA wkroczyło do mieszkań Mariana Banasia

Spółka samorządowa przepłaciła ćwierć miliona zł za działkę Banasia? Niebywała okazja – niebywałym kłopotem

Rano funkcjonariusze CBA wkroczyli do mieszkań należących do prezesa NIK Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie. Mieli wejść także do warszawskiego mieszkania córki szefa NIK. Akcja jest efektem śledztwa dotyczącego oświadczeń majątkowych pancernego Mariana.

 

Pierwszy poinformował o tym portal Onet.pl. Według rmf24.pl funkcjonariusze mieli wkroczyć do mieszkań Banasia na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Wiadomości te potwierdził w rozmowie z TVN24 rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń: „Mogę potwierdzić, że na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku funkcjonariusze CBA przeprowadzają czynności procesowe polegające na przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Ze względu na to, że czynności te trwają nie mogę udzielić informacji na ich temat” – oświadczył.

 

Afera Banasia wybuchła, po emisji Superwizjera, który ujawnił, że w jednej z jego krakowskich kamienic prowadzony jest tzw. hotel na godziny. Przy okazji pojawiło się mnóstwo wątpliwości co do oświadczeń majątkowych szefa NIK.

CBA podejrzewało szefa NIK o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu.

„28 listopada 2019 roku CBA zakończyło procedurę kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, składanych przez niego w latach 2015-2019. Kontrola wykazała nieprawidłowości, które – w ocenie CBA – uzasadniają skierowanie sprawy do prokuratury” – czytamy w komunikacie biura.

Na początku grudnia Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Banasia.

Mimo licznych kontrowersji wobec osoby byłego wiceministra finansów nadal sprawuje on funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Zgredzinkatak jestObserwatorJanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek
Janek

Palec Lichockiej i tak przebija tą przegniłą zasłonkę

Obserwator
Obserwator

Marian, teraz twoja kolej- weź no im zdrowo dopie…!

tak jest
tak jest

Prokuratura w Białymstoku…To ta obsadzlna marionetkami Zera „w ząbek czesanego”?! Tam zawsze zapadają decyzje najdziwniejsze, ale zawsze pod dyktando tego Oberfuhrera!

Zgredzinka
Zgredzinka

Ten bój to dobry znak dla opozycji … skorzysta jako ten trzeci.