CBA zatrzymało skorumpowanych urzędników „dobrej zmiany”

CBA zatrzymało skorumpowanych urzędników „dobrej zmiany”

A jeszcze do niedawna był dyrektorem departamentu w Ministerstwie Finansów i zajmował się uszczelnianiem podatku VAT. Proponował powołanie w Sejmie komisji śledczej ds. VAT. Udzielał też mediom wywiadów, w których sugerował, że poprzedni rząd sprzyjał przestępcom podatkowym. Tomasz S. – bo o nim mowa – i 5 innych osób zostało właśnie zatrzymanych przez CBA.

Jak informuje „Fakt”, agenci z lubelskiej delegatury CBA zatrzymali 6 osób pod zarzutem korupcji, żądania 40 mln zł łapówki i powoływania się na wpływy w największych spółkach skarbu państwa. W opinii śledczych, zatrzymani w zamian za korzyści majątkowe mieli obiecywać załatwienie umożliwienia dostaw i odbioru surowców przez spółki Grupy Azoty S.A. Chcieli też kilkuprocentowego udziału w zyskach ze sprzedaży surowców.

CBA informuje, że agenci z lubelskiej delegatury wpadli na trop przestępczej działalności o charakterze korupcyjnym pracownika Grupy Lotos Aleksandra I. oraz warszawskiego prezesa spółki z branży energetycznej. Oferowali oni „płatną pomoc” w załatwieniu gwarantowanych, długoterminowych kontraktów na zakup przez Grupę Lotos biokomponentów. W zamian za to inwestor, któremu załatwią kontrakty, miał znacząco dokapitalizować warszawską spółkę i przekazać prowizję w wysokości około 10 procent od sprzedaży biopaliw do Lotosu. Podobny mechanizm działał przy dostawach różnych półproduktów do Grupy Azoty. Wszystko rzecz jasna z pominięciem obowiązujących w spółce procedur. Gwarantem powodzenia operacji miał być przewodniczący rady nadzorczej Azotów Marek G., który nadzorował operację w zamian za około 5 procent od kwoty wielomilionowych kontraktów.

Wracając do Tomasza S., według informacji „Faktu”, za poprzednich rządów PiS był dyrektorem w Kancelarii Premiera. Za rządów koalicji PO-PSL został zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości. Do resortu finansów ściągnął go minister finansów Paweł Szałamacha. To wtedy właśnie Tomasz S. został medialną gwiazdą, chwalił PiS i wytykał Platformie słabą ściągalność VAT.
(Źródło: Fakt)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jacekNihilantymoher Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antymoher
antymoher

nooo,tych mozna poswiecić!!!karuzela i tak bedzie się dalej krecić..

Nihil
Nihil

Za takie czyny nikogo nie poświęcamy.Za takie czyny pietnujemy przestepcow

jacek
jacek

Skoro to ustaliście to pora zająć się Misiewiczem…