Cejrowski atakuje politykę PiSu. „Reformy ANALOGICZNE do programu socjalnego #PiS zrujnowały kraj”

Cejrowski atakuje politykę PiSu. "Reformy ANALOGICZNE do programu socjalnego #PiS zrujnowały kraj"

Nie po raz pierwszy Wojciech Cejrowski krytykuje populistyczną politykę Prawa i Sprawiedliwości.  „Nie można ludziom dawać pieniędzy za nic. Nie dla „500+”. Za pracę się płaci. Zróbcie prace społeczne, zróbcie projekt budowania autostrad, odśnieżania trawnika, czegokolwiek i płaćcie ludziom za pracę, a nie za to, że się urodziło dziecko” – gromił rządzących przed dwoma laty w rozmowie z „Polska The Times”.

Teraz, po lutowej konwencji PiS, gdzie została zaprezentowana tzw. piątka PiSu, w swej krytyce dziennikarz nawiązuje do tragedii społecznej, gospodarczej i politycznej Wenezueli. Zwraca uwagę na podobieństwa między tym państwem, a Polską Kaczyńskiego.

 „Wenezuela upadła. Ewakuacja ambasad. Wystarczyło 20 lat. (Socjalizm wprowadzono w roku 1999). Reformy analogiczne do programu socjalnego PiS zrujnowały kraj dużo bogatszy od Polski (ropa, złoto, diamenty, wołowina)” – napisał Cejrowski na swoim profilu na Facebooku.

Wenezuela od wielu miesięcy pogrążona jest w głębokim kryzysie ekonomicznym, a ostatnio także politycznym.

W poniedziałek 11 marca parlament Wenezueli wprowadził stan wyjątkowy na terenie całego kraju

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ShaqMarienaRafal Pkpt. Arianatorjan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stanisław
Stanisław

co się odwróciło w wielbicielu pisu?????

Shaq
Shaq

G… mnie obchodzi, co mówi/pisze Cejrowski. Całym swoim życiem udowadnia, że pogarda, jaką czują do niego przyzwoici ludzie, jest w pełni uzasadniona. Proszę zwrócić uwagę, że to, co jestem sednem polityki pis – czyli szerzenie nienawiści – w tym troglodycie nie budzi żadnych wątpliwości.

jan
jan

Teraz Wojciechu Cejrowski obudziłeś się a tak gloryfikowałeś pis-dzielców. Jeszcze wyjdą inne grzechy polityczne, ekonomiczne i historyczne tej bandy ciemniaków to dopiero oczy się tobie Wojciechu otworzą że nie będziesz mógł ich już nigdy zamknąć. I to będzie kara za twoją głupotę.

kpt. Arianator
kpt. Arianator

Jak raz zgadzam się z p. Cejrowskim. Nie ma nic bardziej niszczacego gospodarkę niż rozdawnictwo, które aktualnie obecna partia rządząca czyni. Najgorsze jest to, że ugrupowanie Wiosna zaproponowała jeszcze większe rozdawnictwo i możemy mieć do czynienia z pojedynkiem na socjal kosztem budżetu. Każdemu wielbicielowi socjalizmu dałbym bilet do Wenezueli, by zobaczył czym może się to skończyć.

Rafal P
Rafal P

Niby Wojtek ma rację, że ludziom powinno się płacić za wykonaną pracę, zamiast dawać im pieniadze za nic nie robienie. Niestety, jest jak jest, czyli tym, którzy pracują, płaci się głodowe pensje, pomijając jakieś rusycystki piastujące swoje pozycje w bankach, albo i piastujące swoich szefów i biorących za to gruby szmal. Ale Polska spadła na pozycje dostawcy taniej siły roboczej i raczej nie zanosi się na to, że tzw. ojciec rodziny będzie mógł za swoje zarobki utrzymać swoją rodzinę na przyzwoitym poziomie. Ostatecznie to może być „matka rodziny”, skoro niby ma być równouprawnienie.

Mariena
Mariena

Zaraz jak to za nic a jak matka zostanie w domu zajmować się dziećmi bo śmieciowa pensje dostala. Niech się Pan Cejrowski oburzy, ze emerytom dadzą bo jego to już tylko to będzie czekać a na świecie po sobie nawet zarodka nie zostawił i żyje wygodnie całe życie