Cejrowski obraża Lubnauer „intelektualnie”.

Katarzyna Lubnauer: Informacja o porozumieniu z opozycją jest przedwczesna

W czwartek Wojciech Cejrowski, stały komentator TVP Info, skomentował w typowy dla siebie sposób sprawę zmiany szefa Nowoczesnej. Przypomnijmy: Katarzyna Lubnauer pokonała Ryszarda Petru i objęła partyjny ster. Cejrowski stwierdził: „Nowy przywódca tej partii… Nawet powiem panu szczerze, że nie bardzo wiadomo, czy chłop, czy baba”. Prowadzący program Michał Rachoń próbował protestować (choć jego mimika przedziwnie nie korespondowała z wypowiadanymi słowami): „Panie Wojciechu, jak tak można? Protestuję! Nie obrażamy pani Lubnauer. Zresztą w ogóle pań nie obrażamy”. Na co Cejrowski wypalił: „Ja nie obrażam nikogo! Nie wiadomo, czy chłop, czy baba intelektualnie!”.

Epitet o „ani chłopie, ani babie” mieści się w tradycyjnym arsenale argumentów, wytaczanych przeciw aktywnym w polityce kobietom. Nic więc dziwnego, że Katarzyna Labnauer słów Cejrowskiego komentować nie chciała. – „Nie komentuję chamstwa” – stwierdziła. Jednak zareagowała na to redakcja portalu Niezależna.pl, zarzucając nowej szefowej Nowoczesnej… brak poczucia humoru. Tego już Labnauer nie pozostawiła bez odpowiedzi

„Redakcjo” Niezależna.pl! Co byście napisali, gdybym o premier Beacie Szydło powiedziała: „Nie bardzo wiadomo, czy chłop, czy baba”? Pytanie retoryczne, rzecz jasna. Pytam „redakcję”, bo taki autor jest podpisany pod tekstem – wyjaśniła. Odniosła się do tekstu „Lubnauer przewrażliwiona. Obraziła się na żartobliwe słowa Wojciecha Cejrowskiego” opublikowanego w sobotę na Niezależna.pl.

Sam Cejrowski słynie z nieparlamentarnego języka, chamstwa i grubiaństwa. I dlatego właśnie PiS wybrał go na komedianta władzy. Wszyscy są zadowoleni: Cejrowski z tej roli, a władza z tego, jak się skutecznie z tej roli wywiązuje. Dlaczego? Bo może powiedzieć znacznie więcej, niż wypada nawet dziś partii rządzącej. I obraża permanentnie tych, których PiS obrażać lubi najbardziej. Przykład? Kiedyś Cejrowski o Donaldzie Tusku powiedział, że „kocha Polskę, ale od tyłu”. Jest oczywiste, że zastosowanie tej samej formułki wobec Jarosława Kaczyńskiego redakcji portalu Niezależna nawet nie przyszłoby na myśl.

mpm

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
przemekObserwatorPlus ujemnyprinceofwalesWiewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anda
Anda

Cejrowski może obrazić intelektualnie co najwyżej gar z kapustą, który stoi i śmierdzi w jego domu.

Mirosława
Mirosława

Pani Katarzyno ,Cejrowski to ten sam intelekt co Międlar,Mazurek,Pawłowicz i temu podobne – śliny szkoda na to szujostwo proszę puścić mimo uszu

Ted
Ted

Gdyby to pytanie: „Nie bardzo wiadomo, czy chłop, czy baba”? dotyczyło panny Krysi (wiadomo której) to na jednym pozwie sądowym by się pewnie nie skończyło, a „niezależna” prasa i „publiczna” TV by się rzuciła na pytającego z pazurami.

Jot
Jot

Zwyczajny bosonogi łobuz i dodatkowo kretyn.

Andrzej
Andrzej

Cejrowski to cham i grubianin – potwierdzam.

Maryś
Maryś

Cham, chamem. Swoją drogą, ma rację, bo Pani Lubnauer ma jaja, w przeciwieństwie do tego co niby boso, a słoma i tak wyłazi.

Wiewa
Wiewa

Cóż, każdy cyrk ma swoje małpy. PiS – Cejrowskiego.

princeofwales
princeofwales

Jaka władza, taki błazen…

Plus ujemny
Plus ujemny

Nomen omen – WC.
Najgorsze że on się tuczy na naszych podatkach. Podobnie jak Czaruś Gmyz.

Obserwator
Obserwator

Wylazł biedaczysko z buszu i nijak nie może się odnaleźć.

przemek
przemek

Cejrowski Cejrowskim, ale jak wytłumaczyć to co wyprawia Newsweek Polska? Ta gazeta właśnie wysmażyła paskudny artykuł szkalujący panią Lubnauer, zarzucając jej cytuję: „intrygi polityczne, przekupstwa, zdradę i zemstę” (przy „obalaniu” Ryszarda Petru) – to dokładnie słowa z okładki tej gazety, pod zdjęciem K. Lubnauer. Podstawą do takich twierdzeń ma być spotkanie w restauracji pań Lubnauer i Gasiuk-Pihowicz podczas którego miały rzekomo spiskować przeciwko Petru. A skąd pani pseudodziennikarka Renata Grochal wie o tym? Ano z relacji anonimowej „osoby znającej szczegóły rozmowy”. Czyżby znowu kelner coś nagrał? To już naprawdę przekroczenie wszelkich granic, obrzydliwa Goebbelsowska propaganda w stylu dotąd kojarzonym z… Czytaj więcej »