Cejrowski rzucał solą (ponoć egzorcyzmowaną) w protestujących przeciw jego występowi

Cejrowski atakuje PiS: mogliście aborcję zlikwidować w dwa tygodnie?

Chleb przyprawiony nienawiścią? Nie! Dziękujemy!” i „Panie Cejrowski, co na to Jezus” – takimi bannerami przywitali Wojciecha Cejrowskiego protestujący przeciw jego występowi w Kłodzku. W jednej z kłodzkich piekarni promował on wypiekany tamże chleb kolonialny.

– „Nasza manifestacja była całkowicie pokojowa. Dawaliśmy ludziom wybór: czy chcą stanąć z nami, czy wejść do piekarni i klaskać panu Cejrowskiemu. Dostaliśmy sporo wsparcia od ludzi z przejeżdżających samochodów, trochę wsparcia od młodych ludzi, w tym uczniów” – mówiła w rozmowie z „GW” Małgorzata Musiałek, działaczka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Stwierdziła też, że niestety pojawiło się także „kilku agresywnych i wulgarnych fanów Wojciecha Cejrowskiego”.

Skandaliczne było zachowanie Cejrowskiego po zakończeniu występu. – „Doczekałyśmy jego wyjścia. Sypnął w nas solą, mówiąc, że to sól egzorcyzmowana. Potem odmówił podania ręki pani z transparentem „Co na to Jezus?”, uzasadniając, że nie chce się zarazić AIDS” – powiedziała Katarzyna Wróbel, współorganizatorka protestu.

Występ Cejrowskiego odbył się, mimo że wcześniej do piekarni wysyłane były maile z prośbą o odwołanie promocji z jego udziałem. – „Chlebem powinniśmy się dzielić, a nigdy nie powinien dzielić nas. Promowanie go twarzą kogoś, kto wyklucza, dzieli na lepszych i gorszych, jest nie do przyjęcia” – pisała Ewa Trojanowska z ruchu Obywatele RP.

Inaczej traktowany jest Cejrowski za granicą, o czym pisaliśmy w artykule „Odwołano występ Cejrowskiego w Dublinie”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
SabinaKasiaIrenaPolka gorszego sortulon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Powtórzę, co pisałem już nieraz o tym typie. sam ongiś nazwał swoją audycję w TVP – „WC Kwadrans”. Sam się podsumował. Bądźmy zatem konsekwentni – ten pan to WC Kibel. I tyle w temacie tego typa.

Sabina
Sabina

Za grosz dystansu… i wszystko do siebie przecież ten Pan często i gęsto prowokuje, żeby zobaczyć do jakich granic ludzie się posuną, wtedy wychodzi właśnie Gęba (nie polska, bo Gęba nie ma narodowości).
Ja tak to widzę ..

lon
lon

PAJAC.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Rzucanie solą to zabobon i jako taki jest dla katolika niedopuszczalne, ale nazwanie tego pana katolikiem byłoby poważnym nadużyciem.

Irena
Irena

No niestety….czapeczka uwiera i to od dawna !!!

Kasia
Kasia

Panie Cejrowski jak ja Pana lubię za Pana odważną, szczerą i prawdziwa postawę. Dzięki ludziom tak zdeterminowanym i odważnym jak Pan może pozbędziemy się z naszych ulic tęczowej zarazy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kasiu, Kasiu………. pomyliłaś piaskownice………… Tutaj nie robi się kupki, to kulturalny portal.