Cenionego prezesa wrocławskiego radia zastąpiła przyjaciółka premiera

Cenionego prezesa wrocławskiego radia zastąpiła przyjaciółka premiera

W grudniu minionego roku, Rada Mediów Narodowych bez podania przyczyn i wbrew niemal jednogłośnej opinii rady programowej, odwołała ze stanowiska prezesa Radia Wrocław, Tomasza Dudę.  Funkcję tę sprawował od 2010 r. Uważany był za fachowca. Uporządkował w stacji kwestie finansowe, zmodernizował studio, otworzył cyfrowe Radio Kultura – zupełnie nową antenę. Radio Wrocław zostało wybrane na Europejską Stację 2017 – podaje „Gazeta Wyborcza”

Nowym prezesem została Jolanta Piątek, była publicystka Radia Wrocław, a po przejęciu przez PiS władzy, rzeczniczka państwowego KGHM, prywatnie dobra znajoma premiera Mateusza Morawieckiego i dolnośląskich polityków partii rządzącej.

„Nie wskazano żadnego merytorycznego powodu dla odwołania pana Dudy przed końcem kadencji – powiedział „Wyborczej” Juliusz Braun. „Prezes Duda był pozytywnie oceniany przez znaczną większość rady programowej oraz przez związki zawodowe w radiu. To decyzja czysto polityczna i kolejny przykład zawłaszczania mediów publicznych przez PiS” – ocenił Braun.

Nowa szefowa stanowisko obejmie już w piątek. O planowanych przez nią zmianach w funkcjonowaniu stacji słychać nieoficjalnie już od jakiegoś czasu – pisze GW. Jak informuje, nowym dyrektorem programowym radia ma zostać Krzysztof Kunert, pełniący dotychczas tę funkcję w Katolickim Radiu Rodzina. Znany jest z prorządowych i propisowskiich publikacji w portalu wPolityce.pl braci Karnowskich, gdzie pisał m.in. o „radykalizującej się opozycji”, sądach jako „elicie” i „establishmencie III RP”. Wsławił się również tym, że bronił wyboru Cezarego Morawskiego na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego. Wyborcza dodaje, że transferów z Radia Rodzina do Radia Wrocław będzie więcej.

Tymczasem wypróbowany od lat szef wrocławskiego radia Tomasz Duda, szybko jednak został „zagospodarowany”, bo zainteresowała się nim archidiecezja, oferując mu posadę redaktora naczelnego Radia Rodzina, które niedawno weszło w skład Grupy Medialnej Johanneum.

Zwróciliśmy uwagę na jego doświadczenie i profesjonalizm” – oświadczył cytowany przez Press.pl prezes grupy ks. Kowalski, dodając, że arcybiskupowi Józefowi Kupnemu zależy na tym, by Radio Rodzina się rozwijało, realizując misję ewangelizacyjną.

/p/

Źródło: Gazeta Wyborcza 

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Plus ujemnyWiewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiewa
Wiewa

Zaprawdę powiadam wam, prawdziwa przyjaźń nie ma ceny

Plus ujemny
Plus ujemny

Coś tu nie gra – robi się z tego coś w rodzaju kółka ( czarni lubią grać w kółka różańcowe)