Cenzura wraca

TVP wymyśliło artystę!? Na sylwestrze wystąpił zupełnie nieznany piosenkarz

Telewizja polska wyemitowała niedawno film „Dom Dusz”. Nakręcony w 1993 roku na podstawie książki chilijskiej pisarki Isabel Allende pt. „Dom duchów” opowiada historię miłości córki plantatora o konserwatywnych poglądach i robotnika zafascynowanego komunizmem. Rewelacyjna gra takich gwiazd jak Meryl Streep, Glenn Close i Jeremy Irons. Film szybko zdobył uznanie w świecie filmowym i został nagrodzony w czterech kategoriach jako najlepszy film oraz za najlepszy scenariusz, najlepszy dźwięk i najlepszy montaż. Trzeba przyznać, że to prawdziwa uczta dla miłośników dobrego kina.

TVP cenzuruje już nawet amerykańskie filmy. Tym razem padło na kultowy "Dom dusz" z cudowną M.Streep i G.Close z 93…

Opublikowany przez Bartosz Pańczyk na 15 grudnia 2017

Czyżby szefowie Telewizji Publicznej uznali, że polscy widzowie nie mogą obejrzeć tego filmu w całości? Dziennikarz Bartosz Pańczyk zauważył, że wyemitowany film był o 13 minut krótszy od oryginału. „TVP cenzuruje już nawet amerykańskie filmy. Tym razem padło na kultowy „Dom dusz” z cudowną M.Streep i G.Close z 93 roku. Scena, która jest w oryginale, a której nie zobaczyli dzisiaj widzowie Jedynki to ta, w której ciężarna Klara znajduje głowę matki. Kto podejmuje decyzje o wycinaniu scen z filmów i czy to jest w ogóle zgodne z prawem?! Już nawet filmów zagranicznych nie można spokojnie oglądać w tej chorej instytucji!!!”.

Również internauci nie pozostawiają „suchej nitki” na takich działaniach. „Ciekawe ile by zostało z Przesłuchania…” zastanawia się Dorota Polańczyk. „Hodowla oryginalnych polskich kołtunów” (Greg Breton) czy „TVP to już Pełna Korea Północna” (Danuta Hyziak).

Tamara Olszewska

(Źródło: natemat.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ted
Ted
18 grudnia 2017 09:29

Przecież PANOWIE wiedzą lepiej, co „drugi sort” może oglądać – to oczywista oczywistość.

azi
azi
18 grudnia 2017 15:50
Reply to  Ted

Już dawno p.Pawłowicz apelowała na swojej stronie, „Suwerenie, nie buntuj sie nie protestuj, my wiemy, co jest dla ciebie dobre”. No i tyle w temacie.

smętek
smętek
18 grudnia 2017 11:29

Jak opowiadają Rodacy, którzy w latach 70. XX w. mieli już dowody osobiste wejście każdego nowego filmu produkcji zagranicznej poprzedzała ładnie nazywana „kolaudacja” . Była stała komisja złożona z zaufanych ludzi PZPR i taż komisja w sali kinowej firmy FODU ew. kina Muranów oglądała film i decydowała co wyciąć należy. Jak widać nihil nowi, mamy powtórkę z rozrywki. NIE OGLĄDAJCIE kurwizji.

Zwinka
Zwinka
18 grudnia 2017 12:30

Poważnie ??? Przecież ta właśnie scena jest kluczowa dla tego genialnego filmu… Ale na okoliczność przypomniałam sobie dawne tłumaczenie ( kinowe) Ojca Chrzestnego II, kiedy to młody Corleone (Robert de Niro) przychodzi do starego gangstera i oznajmia, że nie będzie mu płacił „za opiekę”…Z ekranu leci soczyste „f,,,,,itd. itp.” a w napisach …”masz tupet, młody człowieku”. Popłakałam się ze śmiechu.
WRACA NOWE. Kurza twarz, nie pamiętam, który z pisarzy użył takiego właśnie określenia za PRLu, w czasach reformy (he he), czyli „Socjalizm TAK, wypaczenia NIE”, ale bardzo mi się wówczas podobało.
I proszę, teraz jak znalazł !!!

Maciek123454321
Maciek123454321
18 grudnia 2017 13:34

A kto by tam KURwizję oglądał!!! „Niech se tnom, co chcom”. A potem ich się wytnie. Pokażą kurskiego w kajdankach z zamazanym ryjem. Prokuratura przedstawi nam go jako Jacka K. A my rykniemy śmiechem.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
18 grudnia 2017 13:45

Ciekawe, czy Amerykanie o tym wiedzą. Takie cięcia bez wiedzy i aprobaty autorów są tam nie do pomyślenia. Ale kto by się tutaj tym przejmował. Wolnoć Tomku w swoim domku i hulaj dusza!

magdalena
magdalena
18 grudnia 2017 14:02

Nie trzeba będzie oglądać tvpis, czego się dotkną to zniszczą, brakuje im komuny, więc tworzą twór podobny tylko dużo gorszy, bardziej podobny do stalinizmu, stary naczelnik zaczytuje się w biografii Stalina i chce takiej stalinistycznej dyktatury w Polsce. To się nie uda starcze Kaczyński. Trzeba na każdym kroku podkreślać ich stary wiek. Młodości nie kupią za żadne pieniądze.

Zwinka
Zwinka
18 grudnia 2017 16:41
Reply to  magdalena

Problem nie w PESELu, tylko w mentalności. Prof. Adam Strzembosz ma 87 lat …i różnicę chyba widać.

Wiewa
Wiewa
19 grudnia 2017 18:06

Na TVPis jest tylko jedna metoda. Nie oglądać.Jest jeszcze kilka innych kanałów. Zawsze jest wybór.