Cenzura wraca

Aby ratować karierę syna, Jacek Kurski był gotów płacić Nowakowskim za milczenie!

Telewizja polska wyemitowała niedawno film „Dom Dusz”. Nakręcony w 1993 roku na podstawie książki chilijskiej pisarki Isabel Allende pt. „Dom duchów” opowiada historię miłości córki plantatora o konserwatywnych poglądach i robotnika zafascynowanego komunizmem. Rewelacyjna gra takich gwiazd jak Meryl Streep, Glenn Close i Jeremy Irons. Film szybko zdobył uznanie w świecie filmowym i został nagrodzony w czterech kategoriach jako najlepszy film oraz za najlepszy scenariusz, najlepszy dźwięk i najlepszy montaż. Trzeba przyznać, że to prawdziwa uczta dla miłośników dobrego kina.

TVP cenzuruje już nawet amerykańskie filmy. Tym razem padło na kultowy "Dom dusz" z cudowną M.Streep i G.Close z 93…

Opublikowany przez Bartosz Pańczyk na 15 grudnia 2017

Czyżby szefowie Telewizji Publicznej uznali, że polscy widzowie nie mogą obejrzeć tego filmu w całości? Dziennikarz Bartosz Pańczyk zauważył, że wyemitowany film był o 13 minut krótszy od oryginału. „TVP cenzuruje już nawet amerykańskie filmy. Tym razem padło na kultowy „Dom dusz” z cudowną M.Streep i G.Close z 93 roku. Scena, która jest w oryginale, a której nie zobaczyli dzisiaj widzowie Jedynki to ta, w której ciężarna Klara znajduje głowę matki. Kto podejmuje decyzje o wycinaniu scen z filmów i czy to jest w ogóle zgodne z prawem?! Już nawet filmów zagranicznych nie można spokojnie oglądać w tej chorej instytucji!!!”.

Również internauci nie pozostawiają „suchej nitki” na takich działaniach. „Ciekawe ile by zostało z Przesłuchania…” zastanawia się Dorota Polańczyk. „Hodowla oryginalnych polskich kołtunów” (Greg Breton) czy „TVP to już Pełna Korea Północna” (Danuta Hyziak).

Tamara Olszewska

(Źródło: natemat.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
WiewaazimagdalenaPolka gorszego sortuMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Przecież PANOWIE wiedzą lepiej, co „drugi sort” może oglądać – to oczywista oczywistość.

azi
azi

Już dawno p.Pawłowicz apelowała na swojej stronie, „Suwerenie, nie buntuj sie nie protestuj, my wiemy, co jest dla ciebie dobre”. No i tyle w temacie.

smętek
smętek

Jak opowiadają Rodacy, którzy w latach 70. XX w. mieli już dowody osobiste wejście każdego nowego filmu produkcji zagranicznej poprzedzała ładnie nazywana „kolaudacja” . Była stała komisja złożona z zaufanych ludzi PZPR i taż komisja w sali kinowej firmy FODU ew. kina Muranów oglądała film i decydowała co wyciąć należy. Jak widać nihil nowi, mamy powtórkę z rozrywki. NIE OGLĄDAJCIE kurwizji.

Zwinka
Zwinka

Poważnie ??? Przecież ta właśnie scena jest kluczowa dla tego genialnego filmu… Ale na okoliczność przypomniałam sobie dawne tłumaczenie ( kinowe) Ojca Chrzestnego II, kiedy to młody Corleone (Robert de Niro) przychodzi do starego gangstera i oznajmia, że nie będzie mu płacił „za opiekę”…Z ekranu leci soczyste „f,,,,,itd. itp.” a w napisach …”masz tupet, młody człowieku”. Popłakałam się ze śmiechu. WRACA NOWE. Kurza twarz, nie pamiętam, który z pisarzy użył takiego właśnie określenia za PRLu, w czasach reformy (he he), czyli „Socjalizm TAK, wypaczenia NIE”, ale bardzo mi się wówczas podobało. I proszę, teraz jak znalazł !!!

Maciek123454321
Maciek123454321

A kto by tam KURwizję oglądał!!! „Niech se tnom, co chcom”. A potem ich się wytnie. Pokażą kurskiego w kajdankach z zamazanym ryjem. Prokuratura przedstawi nam go jako Jacka K. A my rykniemy śmiechem.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ciekawe, czy Amerykanie o tym wiedzą. Takie cięcia bez wiedzy i aprobaty autorów są tam nie do pomyślenia. Ale kto by się tutaj tym przejmował. Wolnoć Tomku w swoim domku i hulaj dusza!

magdalena
magdalena

Nie trzeba będzie oglądać tvpis, czego się dotkną to zniszczą, brakuje im komuny, więc tworzą twór podobny tylko dużo gorszy, bardziej podobny do stalinizmu, stary naczelnik zaczytuje się w biografii Stalina i chce takiej stalinistycznej dyktatury w Polsce. To się nie uda starcze Kaczyński. Trzeba na każdym kroku podkreślać ich stary wiek. Młodości nie kupią za żadne pieniądze.

Zwinka
Zwinka

Problem nie w PESELu, tylko w mentalności. Prof. Adam Strzembosz ma 87 lat …i różnicę chyba widać.

Wiewa
Wiewa

Na TVPis jest tylko jedna metoda. Nie oglądać.Jest jeszcze kilka innych kanałów. Zawsze jest wybór.