Cezary Tomczyk nowym szefem sejmowego Klubu Koalicji Obywatelskiej

Cezary Tomczyk dobrze wie, czego chce

W piątek wieczorem odbyły się wybory na nowego szefa klubu KO w parlamencie. Kandydatów było dwoje: Urszula Augustyn i Cezary Tomczyk, który wygrał przeważającą ilością głosów 115 na 56. Startować na to stanowisko mieli także Sławomir Neumann i Arkadiusz Myrcha, którzy ostatecznie poparli kandydaturę Augustyn.

 

36-letni nowy przewodniczący klubu jest posłem już czwartą kadencję. W 2015 r. został rzecznikiem rządu Ewy Kopacz, a niedawno szefem sztabu Rafała Trzaskowskiego. Uchodzi za bliskiego współpracowania zarówno lidera PO Borysa Budki, jak i prezydenta Warszawy. Jego kandydaturę wsparli wszyscy koalicjanci Platformy.

Cezary Tomczyk, który zastąpił na tym stanowisku obecnego szefa partii, Borysa Budkę, nie szczędził krytyki dotychczasowemu sposobowi prowadzenia Klubu. „Klub dotąd nie był źle zarządzany, tylko nie był zarządzany wcale. Podkreślał, że zarządzanie takim klubem to duże wyzwanie, ale on mieszka w Warszawie i będzie mógł bywać w Sejmie codziennie – co było aluzją do Borysa Budki, pochodzącego ze Śląska. „Największym zadaniem KO jest wygranie wyborów za trzy lata i przygotowanie się do rządzenia krajem”. Zwrócił też uwagę na konieczność zwiększenia współpracy z senatorami KO.

 

Urszula Augustyn, posłanka z Małopolski także przekonywała o konieczności częstszego spotykania się klubu. Należy precyzyjnie omawiać strategię KO w sprawie każdej ustawy. Przekonywała też do jak najściślejszej współpracy poszczególnych partii wewnątrz Klubu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Miejmy nadzieję, że na pozytywne efekty zmian nie przyjdzie nam czekać zbyt długo.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o