Chamoobrona Kukiza to PiS w skali 1:5

W szpitalu w Kluczborku 8 respiratorów wciąż jest niewykorzystanych do walki z koronawirusem!

Paweł Kukiz w rocznicę stanu wojennego popisał się oryginalnym pomysłem, iż marsze protestacyjne nie są solą demokracji, ale… nie, nie JOW (przypomnę: jednomandatowe okręgi wyborcze), o których jakby zapomniał lider ugrupowania pod własnym nazwiskiem i z liczbą porządkową 15 po apostrofie…, ale referenda.

Kukiz nawet powiedział to z właściwym sobie znawstwem: „w normalnych cywilizowanych państwach” i dodał: „Sprawy sporne powinny się odbywać przy urnach referendalnych, a nie na ulicy”.  Piosenkarz pomysłu na marsz nie ma żadnego, chyba że protestowałby przeciw filharmonii i przemaszerował sobie z estrady, gdzie wykonuje się muzykę popularną do ośrodka muzyki poważnej, filharmonii. Ale co miałby głosić? Wyższość Black Sabbath nad Chopinem?

W każdym razie Kukizowi trochę niewygodnie chodzić w marszach z Jarosławem Kaczyńskim, choć jego ugrupowanie jest nieformalną przybudówką PiS. Kukiz ’15 to PiS w skali 1:5, to model tupolewa, który buduje podkomisja smoleńska Macierewicza, aby udowodnić, że zamach był. Kukiz więc jest modelem, a Kaczyński oryginałem ideologii tupolewizmu.

Kukiz więc nie chodzi w marszach, bo w swoich szeregach nie ma Lecha Wałęsy, jak opozycja i KOD, a nawet nie ma Stanisława Piotrowicza, który by udowadniał czarno na czarnym, że był Konradem Wallenrodem i z tego powodu znowu się zakonspirował w pisowskim marszu 13 grudnia.

Lider ugrupowania pod swoim nazwiskiem ma problem można rzec pierworodny, a wypływa on z antysystemowości. Ten problem sformułowała jego posłanka Magdalena Błeńska: „My już nie jesteśmy jak Samoobrona. Gorzej, jesteśmy Chamoobrona!”

Andrzej Lepper wszak był antysystemowy, twierdził, że na Wiejskiej nie będzie Wersalu, ale to teraz słowo staje się ciałem i Kukiz jest liderem Chamoobrony. Moim zdaniem nie powinien tego zanadto brać do serca, gdyby usłyszał o sobie: Cham, wszak w naszym kodzie kulturowym to oznaczenie wieśniaka, chłopa, parobka z czworaków, który rozumie demokrację, jak Kukiz.

JOW-y i referenda nie są tożsame z „normalnymi cywilizowanymi państwami, bo JOW-y są tylko w krajach anglosaskich, taka tam utworzyła się tradycja z powodu, iż mają systemy polityczne dwupartyjne, gdzie tych partii jest więcej, JOW-y wypaczają charakter wyborów przedstawicielskich. A referenda są w zasadzie tylko w jednym cywilizowanym kraju, w Szwajcarii, ale to naród górali bankierów, bardzo krewkich i spory rozstrzygają w referendach, a nie ciupagami.

Kukiz o tych referendach wyraził się w kontekście marszu KOD i opozycji, strajku obywatelskiego, który zorganizowany był pod hasłem „Stop dewastacji Polski”. Na czym więc miałoby polegać pytanie referendalne wg myślenia Kukiza? Czy chcemy dewastacji Trybunału Konstytucyjnego, tym samym końca trójpodziału władzy?

Jeżeli takie bądź podobne pytanie byłoby w referendum i wyborcy opowiedzieliby „tak”, to drugiego referendum by nie było, bo to byłby koniec demokracji. Gdzie więc u Kukiza logika? Ale ten piosenkarz wszak jest antysystemowy, antylogiczny. Prędzej czy później jego ugrupowanie czeka zjednoczenie z PiS, bo to ulubiona forma konsumowania przystawek politycznych przez prezesa PiS.

A może Chamoobrona skończy jak Samoobrona, a Kukiz jak Lepper? Na razie nie ma takiej potrzeby aby Kukiza wrabiać w kupno ziemi przez służby Mariusza Kamińskiego, ale gdy pojawi się okazja uwłaszczenia filharmonii, to kto wie. Piosenkarz nie ma pomysłu na swoje ugrupowanie, w sprawach politycznych i ideowych to cienki Bolek, jest li tylko modelem prezesa w skali 1:5, pacynka Kaczyńskiego antysystemowa, antylogiczna.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
JankarafkrakusPafcioRobi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
VIPera
VIPera

To, czym się skończy romans muzykanta z PIS powiedziałem, jeszcze przed wyborami 2015, mojemu szefowi, kiedy ten piał peany pod adresem Kukiza. Powiedziałem i podtrzymuję, że Kaczyński partyjkę Kukiz’15 zje w całości, przetrawi i wydali. A samego Kukiza urządzi, jak kiedyś Leppera, z wizyta seryjnego samobójcy włącznie. Sam Kukiz doskonale będzie pasował do profilu załamanego psychicznie – chlał, ćpał, walił w żyłę, nic dziwnego że mu się w głowie poprzestawiało i wyskoczył przez okno.

Mariola
Mariola

Szczere wyznanie: jak wśród parlamentarzystów pojawił się Pan Liroy Marzec nic dobrego o nim, jako o polityku nie pomyślałam. Odszczekuję myśli, słów na szczęście nie było, bo bym bardzo gorliwie przepraszać musiała. Wśród „kukizów” jedynie Pan Marzec reprezentuje godną szacunku postawę, pracowitość, poglądy i poziom wypowiedzi. Reszta to nieszanowane przez męską część klubu panie (akceptujące ten stan rzeczy) oraz „pany” co myślą tak o sobie. „Pany” bardzo pasują do chłopaków z PiS – u i pasibrzuchów z kleru.

raf
raf

Kukiz wypalił się, zanim na dobre wszedł do polityki. Czort z nim, że jest ordynarny i tępawy. Ale że tyle ludzi uwierzyło, że wniesie coś nowego… To niestety jeszcze jeden dowód na to, że dojrzała demokracja w Polsce to melodia dość dalekiej przyszłości.
Jednego Kukizowi ludzie nie wybaczą nigdy – zdrady ideałów rockowych. Żeby zadawać się z narodowcami, homofobami, antysemitami – wstyd do końca życia.

Zgredzinka
Zgredzinka

Referenda …. ten chłop faktycznie nie ma o niczym pojęcia.
U nas każda taka impreza skończyłaby się tak jak Brexit, wystarczyłoby tylko zmanipulować społeczeństwo. A przecież ono jest już i tak ostatnio permanentnie indoktrynowane przez władzę i kościół.
W naszej obecnej sytuacji politycznej trzeba mieć bardzo duże wyrobienie polityczne, źeby nie dać się zmanipulować.
Jedyna różnica polegałaby na tym, że podżegacze nie uciekliby, ale profitowali ze swej plugawej działalności.

Grzegorz
Grzegorz

„Piosenkarz pomysłu na marsz nie ma żadnego, chyba że protestowałby przeciw filharmonii i przemaszerował sobie z estrady, gdzie wykonuje się muzykę popularną do ośrodka muzyki poważnej, filharmonii. Ale co miałby głosić? Wyższość Black Sabbath nad Chopinem?”
Na szczęście są literaci, którzy mają pomysły na marsze i nie tylko. Produkują niezwykle przenikliwe i oryginalne komentarze polityczne codziennie, z regularną częstotliwością . Gdzie tam grajkowi do takich tuzów intelektu?

Zgredzinka
Zgredzinka

A tak swoją drogą, to fajnie było by móc usłyszeć tu piosenki śpiewane wczoraj podczas marszu, w wykonaniu studyjnym.
Były one bardzo melidyjne i diametralnie zmieniały odbiór tego protestu.
Szokujące było zestawienie śpiewu z nienawistnym wyciem.
Utwory te powinny stać się naszym swoistym hymnem i zostać przez jak największą liczbę osób opanowane.

jurek
jurek

Pojawiła się plotka, że Kukiz odejdzie ze swojego(!) stowarzyszenia. To byłoby godne zakończenie istnienia tej zbieraniny „zasłużonej” tylko poprzez danie miejsce w Sejmie faszystom.

Maciek123454321
Maciek123454321

Paweł Kukiz – swego czasu zasłynął piosenką „ZChN zbliża się”. Na tej popularności jeździł przez lata całe. Ale cóż, trasy koncertowe, morze wypitej wódy, imprezy i imprezki do cna wypaliły niezłego kiedyś muzyka. Pomysł był prosty, ale nie wyszedł -przyczepić się do PiS w charakterze koalicjanta. Za mało głosów dostał, za dużo dostał PiS i sprawa się rypła. Chciał kręcić PiS-em, jak kiedyś Lepper i Giertych. Stopień zlasowania mózgu u Kukiza widać jak na dłoni, bo chłop zapomniał, jakiego kategorii bydlakiem jest Kaczyński i jak skończyła koalicja. Lepper się powiesił, a Giertych… no cóż, Giertych dostał lanie i otrzeźwiał. Partii… Czytaj więcej »

Tom&Jary
Tom&Jary

Oglądałem ostatnio wywiad z Kukizem w tvn. Lubiałem go jako artyste był buntownikiem kto nie nucił „ksiądz proboszcz już się zbliża” ale to przeszłość. Dziś Paweł Kukiz nie ma niczego mądrego do powiedzenia. Kilka haseł o jowach które powtarza do znudzenie z zapałem jak by sam w to już nie wierzył. A jego klub? na szybko zebrani kandydaci którzy wyczuli szanse dostania sie do sejmu. Zwykli karierowicze dla których przejście do pis to zaden problem. I tak jak napisane w artykule Kukiz to kolejny Lepper na obecną chwilę bardzo wygodny Kaczyńskiemu ale do czasu…

wiesław
wiesław

W zasadzie pełna zgoda.Choć przyznam że poseł Tyszka z Kukiz15 pozytywnie zaskoczył rezygnacją z mikołajkowej gratyfikacji marszałka Kuchcińskiego. Takiej postawy oczekiwałbym od poslów RP niezależnie od barw partyjnych.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nie w tę stronę.
Ci ludzie, przy tak wysokich apanażach, nieopodatkowanych dietach i ulgach podatkowych, nie powinni w ogóle otrzymywać jakichkolwiek dodatkowych świadczeń !!!
To jest demoralizujące. Stąd mamy potem zawodowych polityków, przyspawanych do swoich stołków.
To, że poseł Tyszka chciał zabłysnąć medialnie, wcale nie świadczy o tym, że jest on taki pro społeczny. Za parę lat, gdy „wyżre” się i podobnie wielu innym wyjadaczom sejmowym zacznie ” lewitować”, stwierdzi, że przecież poseł ciężko pracuje, więc godziwe wynagrodzenie mu się słusznie należy.
Ustawy kominowe dotyczą tylko tych oderwanych od żłobu.

Robi
Robi

Smutek mnie ogarnia jak czytam większość powyższych komentarzy. Wyziera z nich jakiś dziwny rodzaj zawiści. Potraficie na jednym oddechu wymienić wszystkie przywary Kukiza, ale niewielu z Was dostrzega, że jako jeden z nielicznych miał odwagę coś zrobić. Wiadomo, że samemu lub nawet z garstką przyjaciół trudno się postawić jakiejkolwiek partiokracji. Potrzebne jest wsparcie. A to było zbyt słabe, aby teraz mieć jakąkolwiek moc sprawczą. Jesteśmy doskonali w krytykowaniu i oskarżaniu (szczególnie z fotela w zaciszu własnego domu), ale W S P Ó Ł P R A C A dla dobra naszego kraju nie jest niestety naszą domeną. Chyba, że w… Czytaj więcej »

Pafcio
Pafcio

Pawelek sie zbiesil i brnie w otchlan znicowany kompletnie. Szkoda goscia bo porzadny Pawelek byl z niego

krakus
krakus

Kukiz to zbiór buntowników. Trzeba ich zorganizować aby walczyli przeciw KODowcom i innej starej nomenklaturze.

Janka
Janka

Kukiz, to groteska. zabłysnął JOW-ami, ale repertuar mu się skończył, pora zejść ze sceny!

Mariola
Mariola

Janko, czemu tak rzadko można Cię spotkać=przeczytać. Tęsknimy za twoim zaangażowaniem, mądrością i energią. Tęskni w komplecie cała rodzina (już nie II sortu).:)))))