Chamski atak na Donalda Tuska

"Zginąć mu nie pozwolą. Na listy nie wezmą, ale wsadzą do jakiejś spółki!"

Głośny tweet szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, w którym przyrównał on politykę PiS do działań Kremla, nie przestaje ekscytować prawej strony sceny politycznej.

Ostatnio do głosu dorwał się – na antenie Telewizji Republika – niekonwencjonalny w swoich opiniach polityk PiS Stanisław Pięta, nazywając szefa Rady Europejskiej „żenującym pajacem”. – „Człowiek, który prowadził najbardziej prorosyjską politykę, dziś pomawia rząd o współpracę z Kremlem? Żenujący pajac po prostu” – stwierdził poseł PiS.

„To kompromitacja pana Tuska, który zamiast skupić się na polityce europejskiej, ingeruje w sprawy Polski. Być może chce zwrócić na siebie uwagę w Polsce i zrobić podwaliny pod powrót. Jeśli tak będzie, to Polacy będą mogli podjąć decyzję, czy go chcą” – uzasadniał swoje stanowisko.

Jak wiemy, pan poseł potrafi wywołać konsternację swoimi komentarzami. Miesiąc temu wypowiadał się w podobnym stylu na temat protestu lekarzy rezydentów. Pięta powiedział sławetne: – „Jeżeli uczciwie głodują, to schudną”. Spotkało się to z krytyką, ale Pięta nic sobie z tego nie robi i dalej wygłasza nieparlamentarne komentarze.

Wcześniej krytycznie do słów Donalda Tuska ustosunkowała się szefowa rządu PiS Beata Szydło, nazywając je „atakiem na Polskę”. W podobnym tonie komentowały tweet Tuska prawicowe media, a flagowy program TVP -„Wiadomości” wypomniał byłemu premierowi jego spacer z Władimirem Putinem po sopockim molo. Szefa RE nazwano „człowiekiem Rosjan w Warszawie”. Jego wpis „antypolską szarżą”.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KimibartObserwatorMordazdradzieckaAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom&Jary
Tom&Jary

Do czego to już doszło gość który był drobnym złodziejaszkiem obraźa innych jak mu się tylko podoba. Zachęcam dzienikarzy do przyjazdu do Bielska-B odnalezienie kolegow ze szkoły średniej pewnie ktoś opowie jak Pięta sprzedawał radia.

Anda
Anda

Zażarta i wyrównana walka o zaszczytny tytuł najgłupszego osła w PiS trwa 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321

Śmiecie zostaną wymiecione i wyrzucone na śmietnik, między innymi pięta.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Jenot tez, chyba ze wczesniej nie dostanie po zebach.

Obserwator
Obserwator

Burek może szczekać – jest na łańcuchu!

bart
bart

Kundlowi wydaje się, że jak obsika drzewo, to zrobi mu jakąś krzywdę… Nie dajmy się zwariować, nawet bez użycia adekwatnych słów wiadomo, kim jest Pięta.

Kimi
Kimi

Nie rozumiem, dlaczego media cytują tych głupków. Wznieście się na trochę wyższy poziom merytoryczny i już pięta ginie w kurzu. Nie ma go.