Chcą Grzesiowskiego pozbawić prawa wykonywania zawodu

Chcą Grzesiowskiego pozbawić prawa wykonywania zawodu

Były minister zdrowia, prof. Wojciech Maksymowicz powiedział w dzisiejszym wydaniu programu „Tłit”: „Doszły do mnie słuchy, że rzekomy główny inspektor sanitarny kraju, pan inżynier, wystosował wystąpienie do Izby Lekarskiej o ukaranie pozbawieniem prawa wykonywania zawodu Grzesiowskiego”.

 

Tę informację z kolei potwierdził rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej, Rafał Hołubicki, który powiedział, że takie pismo złożył p.o. głównego inspektora sanitarnego Krzysztof  Saczka – czytamy na wyborcza.pl

„Wprowadzanie w błąd opinii publicznej niepotwierdzonymi i nieprawdziwymi informacjami na temat COVID-19”, oczernianie instytucji państwowych, przede wszystkim Inspekcji Sanitarnej, a także promowanie niesprawdzonych rozwiązań w walce z epidemią, którym „brak jest naukowego potwierdzenia i skuteczności” – to zarzuty, które pod adresem dr Pawła Grzesiowskiego formułuje Saczka.

Wspomniany wcześniej prof. Maksymowicz ma jednoznaczną opinię na temat pisma Saczki: „To kompletny skandal. Gdyby tak miało być, to odbierzmy dyplom inżynierski panu inżynierowi” [Krzysztofowi Saczce, głównemu inspektorowi sanitarnemu – przyp. red.].

 

Dr Paweł Grzesiowskie znany jest w mediach ze swoich krytycznych wypowiedzi pod adresem rządzących na temat stosowanych przez nich sposobów przeciwdziałania pandemii. Lekarz jednak nie ogranicza się tylko do krytykowania –  podpowiada rządzącym, jego zdaniem, lepsze rozwiązania istniejących problemów.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Grzesiowski przyznał, że wie o skardze Saczki na swój temat ale na tym etapie niczego więcej powiedzieć nie może.

Grzesiowski jest immunologiem i ekspertem w dziedzinie zdrowia publicznego. W październiku stracił pracę w instytucji podległej Ministerstwu Zdrowia. Następnie prezes Naczelnej Rady Lekarskiej powołał go na eksperta ds. walki z Covid-19.

Czy pan Krzysztof Saczka w szczycie trzeciej fali pandemii nie ma pilniejszych spraw do załatwienia?

/as/

Źródło: gazeta.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
2 kwietnia 2021 13:57

W sumie to ów Saczka ma rację. Jak unieważni wszystkich specjalistów zakaźnikow to i pandemią zaniknie dzięki pisowi i za wstawiennictwem Narodowego Rydzyka.

Włodzimierz
Włodzimierz
2 kwietnia 2021 16:17

Dla pisu nie ma ważniejszych spraw niż propaganda sukcesu, a dr Grzesiowski mówi prawdę która to demaskuje!

Dociekliwy
Dociekliwy
2 kwietnia 2021 16:59

Boją się prawdy? Temat pandemii ogarnia s*aczka?

Waldemar
Waldemar
2 kwietnia 2021 17:50

Inżynier kieruje GISem? To poważne wykroczenie. Ustawa stanowi, że powinien to być pszczelarz.