„Chcą postawić zarzuty karne sędziemu Igorowi Tulei! Wyssane z palca”

Sędzia Tuleya: „Do zła nie można się przystosowywać. Ze złem trzeba walczyć”

„Chcą postawić ZARZUTY KARNE sędziemu Igorowi Tulei! Wyssane z palca. Ale to nieważne, najważniejsza jest zemsta. W tym celu organ zwany izbą ma najpierw uchylić sędziemu immunitet. Pamiętajcie niszczyciele polskiej praworządności, dzień waszego sądu nadchodzi rychło” – napisał na Twitterze Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy. Dołączył do wpisu zdjęcie wniosku Prokuratury Krajowej o uchylenie sędziemu Tulei immunitetu.

 

Wcześniej poinformowało o sprawie Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. – „Prokuratorskiej nagonki na sędziów ciąg dalszy!! 20 marca o 9:00 Izba Dyscyplinarna przy Sądzie Najwyższym będzie rozpoznawać wniosek Prokuratury Krajowej o uchylenie immunitetu sędziemu Igorowi Tuleyi!”. Dodajmy, że szefem PK jest zastępca Ziobry Bogdan Święczkowski.

We wniosku prokurator Dariusz Ziomek zwraca się do Izby Dyscyplinarnej SN o uchylenie Tulei immunitetu. Zamierza sędziemu postawić zarzut karny niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień w związku z wydanym przez niego 18 grudnia 2017 roku orzeczeniem. Według Ziomka, Tuleya bezprawnie pozwolił, by wysłuchali go i nagrali dziennikarze.

 

Przypomnijmy, że to wtedy sędzia Tuleya uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie przeniesienia 16 grudnia 2016 r. posiedzenia Sejmu do Sali Kolumnowej. W uzasadnieniu napisał, że prokuratura nie wyjaśniła, z jakiego powodu, kiedy i kto podjął decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej. W związku z tym „Sędzia Tuleya dostał nakaz tłumaczenia się na piśmie”.

„To namacalny dowód na to, że Polska nie różni się od Turcji. Od początku trzeba było się liczyć z konsekwencjami za wydanie orzeczenia dotyczącego głosowania sejmowej większości w Sali Kolumnowej. I ja się z nimi liczyłem. Pewnie należę do szkodników, których należy wyeliminować” – skomentował decyzję PK w rozmowie z oko.press sędzia Tuleya.

bt

Źródło: Twitter, oko.press

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AleksanderMaja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maja
Maja

Zemsta pisiorów. Przejdą do historii.

Aleksander
Aleksander

Już przeszli,nie wiem tylko czy oni i ich rodziny są z tego zadowolone.