Chcemy aby było u nas więcej amerykańskich żołnierzy jednak czy chcemy za nich płacić? Sondaż

Chcemy aby było u nas więcej amerykańskich żołnierzy jednak czy chcemy za nich płacić? Sondaż

Czy Polacy będą czuli się bezpieczniej, mając więcej żołnierzy amerykańskich na swoim terytorium? Czy są gotowi za nich płacić? – Na te pytania (wprawdzie nieco inaczej sformułowane) odpowiadają w sondażu Polacy. Okazuje się, że opinie Polaków zmieniają się w zależności od ich preferencji wyborczych, ale podział przebiega niekoniecznie według linii PO – PiS.

 

Podsumowując wyniki, ogółem 60 % opowiada się za zwiększeniem kontyngentu, 30% przeciw. 59,1 % badanych uważa, że finansować ich pobyt powinny oba kraje, 32,7 – uważa, że wyłącznie USA, 0,9 – że wyłącznie Polacy, a 7.3 nie ma zdania w tej kwestii.

Większość wyborców Andrzeja Dudy, ale też Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołowni i Roberta Biedronia jest za współdzieleniem kosztów, z kolei 46 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka i 42 proc. – Władysława Kosiniaka-Kamysza woli, by ponosiła je wyłącznie strona amerykańska.

 

Ci sami wyborcy zresztą najmniej entuzjastycznie podchodzą do obecności żołnierzy USA w Polsce. Tutaj opinia skrajnej prawicy pokrywa się ze zdaniem elektoratu wiejskiego.

Podsumowując – z żołnierzami USA, stacjonującymi w Polsce czujemy się tym bezpieczniej, im jest ich więcej, ale niekoniecznie chcemy płacić za własne bezpieczeństwo.

Coś jak z polisami ubezpieczeniowymi. Wiemy, ze powodzie się zdarzają i bywają groźne, ale jak przychodzi do wykupienia polisy za dom, wybieramy tańszą opcje.

Sondaż United Survey dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej.

/ep/

Źródło:rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bovgda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bovgda
Bovgda

Niedawno poznaliśmy się Czerwonej Armii. I zapraszamy następnych okupantów ?