Chcesz walczyć o swoje prawa w sądzie? Najpierw udowodnij, że naprawdę jesteś homoseksualistą

Chcesz walczyć o swoje prawa w sądzie? Najpierw udowodnij, że naprawdę jesteś homoseksualistą

Kaja Godek nie schodzi ostatnio z pierwszych stron gazet, a i w sądzie bywa coraz częściej. Oczywiście w roli oskarżonej. Powodem tego są nie tylko jej działania, ale i kuriozalne wypowiedzi.

Ta pani ma wyjątkowe szczęście do „obiektywnych” sędziów, bo z reguły sprawy przeciwko niej kończą się umorzeniem lub oddaleniem.

Tak było i ostatnim razem, gdy Warszawski Sąd Okręgowy uznał, że wypowiedź Godek, „Irlandia nie może być określana jako kraj katolicki. Tam premierem jest zadeklarowany gej, który obnosi się ze swoją dziwną orientacją. Swoje zboczenie publicznie ludziom…” została wprawdzie uznana za przekroczenie granic swobodnej wypowiedzi, ale … nie doszło do naruszenia dóbr osobistych 16 osób LGBT, które pozew przeciwko niej złożyli.

No i teraz najlepsze! Czyli uzasadnienie tego postanowienia:

Niewątpliwie inkryminowane wypowiedzi pozwanej odnosiły się do osób o orientacji homoseksualnej. Niemniej jednak, w ocenie Sądu żaden z powodów nie wykazał skutecznie faktu przynależności do tej grupy (…) W ocenie Sądu, fakt przynależności każdego z powodów do grupy osób o orientacji homoseksualnej (czy biseksualnej) winien zostać przez nich wykazany za pomocą dowodu w postaci opinii biegłego sądowego seksuologa lub przynajmniej za pomocą dowodu z zaświadczenia lekarza seksuologa, potwierdzających orientację seksualną każdego z powodów”.

Chcesz walczyć o swoje prawa w sądzie? Najpierw udowodnij, że naprawdę jesteś homoseksualistą

Co to oznacza?

Przekładając z języka prawniczego na nasz potoczny, osoby, które założyły sprawę przeciwko Godek nie udowodniły, że mają inną orientację seksualną. Nie potwierdziły tego żadnymi dowodami i w związku z tym, nie są dla sądu wiarygodne na tyle, by im uwierzyć, że faktycznie ktoś ich godność naruszył.

Jeden z internautów zastanawia się: „to żeby mieć określoną orientację seksualną potrzeba koncesji?!”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
27 stycznia 2021 09:36

Uuu, grubo. To teraz Ci od obrażonych uczuć religijnych będą musieli udowodnić, że wierzą e Boga?

Maciek123454321
Maciek123454321
28 stycznia 2021 08:51

To znaczy, że od dzisiaj osoby homoseksualne będą dawać pokaz swojego seksu na sali sądowej? Wtedy uwierzy taki […] sędzia? A posiedzenie będzie jawne, czy tajne?
PS. Używam […] jako synonimu grubego epitetu, jakim obdarzam osoby obojga płci będące pisiorami albo sympatykami.Coś jak tytuł grzecznościowy.