Chciał nam powiedzieć coś bardzo ważnego (film)

Chciał nam powiedzieć coś bardzo ważnego (film)

Kilkaset osób złożyło kwiaty i znicze przed Pałacem Kultury – w miejscu, w którym Piotr Szczęsny dokonał samospalenia. Jego manifest, w którym protestował przeciw obecnej władzy, przeczytali Maja Komorowska, Ewa Błaszczyk i Bartłomiej Topa. Zgromadzeni wysłuchali słów Szarego Człowieka w milczeniu. W dłoniach trzymali świeczki, niektórzy przyszli z biało-czerwonymi flagami przepasanymi czarnymi szarfami.

Ksiądz Wojciech Lemański odczytał list, który Piotr Szczęsny zostawił swojej rodzinie. – „Musimy podjąć to, co nam zostawił, czyli jego słowa. Gdy czytamy jego słowa, widzimy, że Piotr nas przerasta. I swoją mądrością, i swoją odwagą, i swoim patriotyzmem. (…) Ta śmierć nie może pójść na marne” – powiedział ks. Lemański po przeczytaniu listu. Zachęcał też do modlitwy i zadumy w intencji Piotra.

„Umarł człowiek. Wspaniały, odważny, szlachetny. Chciał nam powiedzieć coś bardzo ważnego. Od nas zależy, czy usłyszymy. Zasługuje na naszą uwagę i pamięć. Nie ma mnie w Polsce, pracuję daleko. Gdybym była – poszłabym na miejsce jego czynu, by oddać mu cześć” – napisała Agnieszka Holland, która zachęcała do wzięcia udziału w uroczystości, ale sama nie mogła być.

Organizatorzy puścili też piosenkę Piotra Bukartyka „W środku miasta”, którą ten napisał po tragicznym wydarzeniu przed Pałacem Kultury. Refren brzmi: „To się nie chce zmieścić w głowie, w środku miasta płonął człowiek”.

Przypominamy – 6 listopada ulicami Warszawy przejdzie milczący marsz w hołdzie Piotrowi Szczęsnemu. Rozpocznie się o 16.30 na pl. Defilad.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
hanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hanna
hanna

ZGADZAM SIĘ Z PANIĄ AGNIESZKĄ , CO PRAWDA NIE JESTEM ZA GRANICĄ , ALE UMOWA ŚMIECIOWA NIE ZAPEWNI MI URLOPY , NIE MIESZKAM W W -WIE , INACZEJ BYM POSZŁA NA MIEJSCE JEGO CZYNU I ODDAŁA MU HOŁD . WYRAZIŁ TO CO MYŚLI WIĘKSZOŚĆ OSÓB GORSZEGO SORTU. WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZINY. BĄDŻCIE DUMNI Z NIEGO DUMNI .