Chłopcy z zapałkami

Chłopcy z zapałkami

Jak inaczej, niż wypalając ogniem (i mieczem) zło wszelakie w postaci czarownictwa, okultyzmu, a też liberalizmu i lewactwa – uwolnić Naród od niebezpiecznych treści i uchronić od upadku moralnego?

Znowu o nas głośno, od Chicago do Tobolska. A wszystko za sprawą skłonności, która powoli staje się naszą specjalnością narodową. Piromanii, mianowicie.

Całkiem niedawno światową sławę zyskał w tym kontekście Wrocław, gdzie doszło do symbolicznego podpalenia kukły Żyda. A teraz w Gdańsku zapłonął stos, w który wrzucono…książki. Tę swoistą rekonstrukcję auto da fe z Harrym Potterem i Hello Kitty w charakterze głównych oskarżonych, urządzili księża jednej z tamtejszych parafii, przy aktywnym uczestnictwie licznych wiernych.

Gdańska inscenizacja „Fahrenheita 451” wzbudziła oburzenie, ale bynajmniej nie tak powszechne, jak można by się spodziewać, i głównie za granicą, bowiem krajowi mocodawcy uczestników „incydentu” wykazali się w tej sprawie daleko posuniętą wyrozumiałością. Cóż – w końcu mamy teraz trend na poszanowanie tradycji i obfitość grup rekonstrukcyjnych, tymczasem Inkwizycja to przecież ważna karta w dziejach Kościoła Powszechnego. No a poza tym nie tylko duchowni, ale też świeccy przedstawiciele aktualnej władzy wykazują specyficzną skłonność w kierunku zabaw z zapałkami.

I tak, miłość ojczyzny, płonącą w sercach młodzieży wszechpolskiej, najłatwiej poznać po krwawej łunie rac nad Marszami Niepodległości, natomiast nigdy niegasnący płomień pamięci ofiar „zamachu smoleńskiego” – po blasku pochodni na każdej miesięcznicy. Nic nie wyraża żaru emocji buzujących w środowiskach „patriotycznych” bardziej niż płonące flagi Unii, swastyki i kukły „wrogów narodu”. Te akurat modę, dotyczącą kukieł „zdrajców”, zapoczątkowało w polskiej polityce symboliczne spalenie wizerunku Lecha Wałęsy. Dla przypomnienia – zapałki trzymał wtedy Jarosław Kaczyński. Potem nadeszła epoka marszów z płonącymi pochodniami. No a teraz przeszliśmy do kolejnego etapu narodowej piromanii- stosów, na których pali się książki. Czego polska prawica oczywiście „nie pochwala, ale jednak rozumie”.

Jej elektorat pewnie też, tym bardziej, że przynajmniej jedną książkę w roku (wliczając w to podręczniki i instrukcje obsługi) czyta w Polsce już tylko 37 procent populacji. Gdyby nie jazgot lewackich mediów, to gdańskie całopalenie przeszłoby więc pewnie niezauważone.

Bo przecież jak inaczej, niż wypalając ogniem (i mieczem) zło wszelakie w postaci czarownictwa, okultyzmu, a też liberalizmu i lewactwa – uwolnić Naród od niebezpiecznych treści i uchronić od upadku moralnego?

Inna sprawa, że palenie książek jest mało skuteczne, bo zawsze można przecież napisać kolejne. Więc następnym nieuniknionym, etapem na drodze do odrodzenia duchowego Narodu wydaje się posłanie na stos ich autorów. Jak to zawsze bywało. Po nich – wydawców. A na ostatku czytelników. Oraz – to już w kontekście politycznym – całej totalnej opozycji, z „Bolkiem” na czele, jej zwolenników, a na koniec całego „gorszego sortu”. No, chyba że w odruchu chrześcijańskiego miłosierdzia jednak wyśle się ich wszystkich na Madagaskar. Niemniej, wobec nadchodzącego kryzysu budżetowego, zapałki wychodzą taniej.

Jak dotąd, owa taktyka spalonej ziemi przynosiła podpalaczom w Polsce niezłe rezultaty. Zabawy z zapałkami mają jednak to do siebie, że w niepowołanych rękach grożą pożarem medialnym, który obróci w popiół resztki naszej reputacji. Mogą też wzniecić oburzenie i rozpalić emocje przeciwników. No i – jak wiemy z filmów kryminalnych – wielu podpalaczy ginie w płomieniach roznieconych własnymi rękami.

Bożena Chlabicz-Polak
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
16 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
JantarGekonGekonPolka gorszego sortuZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

I znowu KK dał dupy. Pedofile, księdze Oka, Tłuścioch Biznesmen Toruński, Gądeckie i Jędraszewskie stare ogłupiałe matoły, a teraz popisał się kolejny idiota w sutannie. Białym paulinom habity gwałtownie zbrązowiały po „pielgrzymce” faszystów. Czy w takich warunkach dziwicie się, że w Częstochowie SLD ma poparcie jak nigdzie? Ten cały klasztor to jest dla Częstochowian jak ropiejący wrzód. Bez przerwy jakieś oszalałe katole zaśmiecają miasto, a teraz jeszcze faszyści.

Rand
Rand

Twój wpis to podręcznikowy przykład mowy nienawiści. To niedopuszczalne. Jeżeli masz pisać takie rzeczy, to lepiej nie pisz nic.

smętek
smętek

Nazywanie rzeczy ich imieniem nie jest mową nienawiści! Jakie są polskie katabasy widzi każdy komu wzrok i słuch jeszcze służy. Pomijając wielowiekowe zamiłowanie KK do palenia ksiąg mądrych pamiętać należy o ognisku urządzonym w 1933 r. przed Reichstagiem. Najpierw palimy książki, później ludzi. Taka jest prawda historyczna, której nie da się wygumkować.

Gekon
Gekon

Tak uważasz, stary ogłupiały matole?

Maciek123454321
Maciek123454321

PISuarze, twoja obecność tutaj psuje powietrze, zwłaszcza, że nie masz nic ciekawego do powiedzenia

Gekon
Gekon

Spokojnie, przecież nazywanie rzeczy ich imieniem nie jest mową nienawiści!

Rand
Rand

To stały poziom debaty?

Rand
Rand

Mowa nienawiści NIE JEST nazywaniem rzeczy po imieniu.

Zgredzinka
Zgredzinka

To już cenzura?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przecież to prawda. Jak inaczej to ująć? A do mowy nienawiści dużo bliżej hasełkom w stylu „zaj…my was, ku…y”, pojawiającym się na pochodach brunatniejącej coraz bardziej tłuszczy spod znaku falangi. Im wolno. Ich za to nikt nie potępia i nie ściga. Oni tylko okazują niezadowolenie.

Rand
Rand

Nie ma lepszej i gorszej mowy nienawiści.

Gekon
Gekon

Spokojnie, pan Maciek jest już tu znany z kwiecistego języka i gonitwy myśli XD
Dla niego mowa nienawiści jest widoczna jedynie u ludzi o odmiennych poglądach.

Maciek123454321
Maciek123454321

Oczywiście – „stary ogłupiały matole” to mowa miłości, miłości PISuara do ludzi. Gekonie, kiedy mam się spodziewać wezwania do prokuratury albo aresztowania o 6 rano?

Gekon
Gekon

PRZECIEŻ TO TY SAM NAPISAŁEŚ!!!!!!!!!!! XDDDDDDDDDDDDDDD

Jantar
Jantar

To przepraszam bardzo, jak nazwiesz transparenty z miesięcznic, których zdjęcia są wystawione w bydgoskim urzędzie miasta (artykuł pt. „Wystawa pełna nienawiści”)? Aha, zapomniałam! Dla ciebie te transparenty to nazywanie rzeczy po imieniu, czysta prawda. Ale jak ktoś nazywa celnie wasze poczynania i faszystów z księżmi i cały Kościół to już jest obrażanie, wyzwiska, mowa nienawiści, etc., za którą pozywacie i oskarżacie przy pomocy politycznej prokuratury. I przypominam, że sam Jarosław Kaczyński używa inwektyw wobec Polaków nie popierających jego, PiS i Kościół! Inwektyw na wszystkie możliwe litery alfabetu. To JK wywrzeszczał w Sejmie (!!!!) na posłów obecnej opozycji inwektywy „zdradzieckie mordy,… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Och wybacz, tak cię przepraszam, że nadepnąłem na odcisk. Toż przecież same gołąbki miłości chrześcijańskiej, te narodowce. Jak oni kochają ludzi!!! Aż strach się bać. A tak na serio, masz rację – nienawidzę faszystów i wszystkiego, co się z nimi wiąże.

Rand
Rand

Nie przepraszaj, tylko następnym razem zastanów się dwa razy zanim cokolwiek napiszesz publicznie.