Chroń Polskę Boże od takich intelektualistów jak człowiek Glińskiego – Marian Brański

Skandal! 3 mln złotych dla stowarzyszeń Bąkiewicza z kasy Ministerstwa Kultury

Mecenas Marian Brański to kolejna „gwiazda”, która w dzisiejszej Polsce robi karierę. Ciężko zapracował sobie na uznanie Zjednoczonej Prawicy, która docenia jego zaangażowanie w ruch narodowy. Był on szefem Stronnictwa Narodowego „Szczerbiec”, współzałożycielem Narodowego Frontu Polski i prezesem Stowarzyszenia Narodowego im. Dmowskiego czyli…dla obecnego obozu władzy to prawdziwy przykład polskiego patriotyzmu, a za to należy się nagroda. Tak więc pan Brański dostał swój stołeczek w radzie programowej Instytutu Dziedzictwa Myśli  Narodowej im. Romana Dmowskiego, który jest oczkiem w głowie ministra Glińskiego.

 

Przyglądając się uważnie temu instytutowi, który ma przedstawiać prawdziwą historię Polski, budować odpowiednie postawy patriotyczne i wspierać organizacje właśnie o charakterze patriotycznym, trudno nie czuć zdziwienia, że taki ktoś jak Brański właśnie tutaj znalazł swoje miejsce.

Uczyć nas patriotyzmu ma człowiek, który w 2014 roku, już po agresji Rosji na Ukrainę i krwawej pacyfikacji Majdanu, podpisał się pod „Listem otwartym do narodu rosyjskiego i władz Rosyjskiej Federacji”, a w nim czytamy, „Narody Rosji, drodzy bracia, Rosjanie! Tysiące Polaków są oburzone działaniami obecnych władz w Polsce, które wypełniają zadania narzucone im przez zachodnich gospodarzy i które pomagają w przeprowadzeniu zbrojnego zamachu na demokratycznie wybraną władzę bratnich narodów Ukrainy. (…) Cały imperialistyczny Zachód z amerykańską administracją na czele, kijowską huntą i politycznymi marionetkami z Polski ma na rękach ukraińską krew. (…) To wpisuje się w plany tak zwanego Zachodu, którego celem jest przejęcie władzy nad światem poprzez zamachy, zabójstwa, rewolucje, wojny, czystki etniczne, w imię budowy» demokracji «. Podbicie narodów świata drogą zrzucania rządów i” kolorowych rewolucji «prowadzi do globalnej destabilizacji i Trzeciej wojny światowej”.

 

Dalej jest mowa o solidaryzowaniu się z władzami Federacji Rosyjskiej i cenną rolą samego Putina w występowaniu przeciwko wrogim dla ludzkości działaniom na Ukrainie i w Syrii oraz pada propozycja utworzenia Ogólnoświatowej Rady Słowian. Udział Rosji w tej organizacji jest niezbędny, bo tylko „wielka chrześcijańska Rosja może powstrzymać marsz „szatańskiego Zachodu” na nasze ziemie słowiańskie”.

Takie właśnie „autorytety” mają kształtować ten polski patriotyzm, tworzyć na nowo polską historię i budować polską rację stanu? I za coś takiego wyciągnięto już od nas, podatników, 2 mln zł? Skrajni narodowcy w IPN, Ordo Iuris, antyszczepionkowcy, oszołomstwo w instytucjach państwowych, pseudohistorycy i ludzie pokroju Brańskiego jako „elita intelektualna” prawdziwej Polski, wciąż nie wierzę, ze to dzieje się naprawdę…

Tamara Olszewska

(Źródło: wyborcza.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
vint
vint
20 lipca 2020 12:46

Ciekawa jestem ile tym razem będzie trwał zabór rosyjski? Dłużej niż ostatni, może krócej? W tym czasie zachód pójdzie jeszcze bardziej do przodu, a Wolacy pod wodzą wiecznie urzędującego putina będą się cofać w rozwoju. Żal jedynie przyzwoitych ludzi, którzy nie mają szansy ucieczki z wolski.

Jantar
Jantar
20 lipca 2020 13:01

Ja tylko przypomnę, że kilka lat temu minister spraw zagranicznych Rosji zwrócił się do prezydenta USA, już Trumpa, z żądaniem „ponownego podziału Europy i świata na strefy wpływów Rosji i USA”. Informacja taka była na pasku TVN24, ale chyba niewielu, o ile ktokolwiek, zwrócili na to uwagę.