Chrześcijaństwo w wersji PiS i PIK

Do jakich korzeni chcą sięgać polscy katolicy wierni tylko Polskiej Instytucji Kościelnej i PiS-owi?

Do jakich korzeni chcą sięgać polscy katolicy wierni tylko Polskiej Instytucji Kościelnej i PiS-owi?

Dzisiaj biorę na tapetę chrześcijaństwo w ujęciu „pisowskiej Polski”. Według mnie, mamy w Polsce do czynienia z pewnego rodzaju schizmą. Podziałem na katolików i Kościół, oparty na mądrości chrześcijaństwa, nauce wyciągniętej z niechlubnych kart i przede wszystkim na Dekalogu oraz katolików fanatyków, skupionych wokół „Gazety Polskiej”, Tadeusza Rydzyka i Polskiej Instytucji Kościelnej. Ci drudzy są dzisiaj najgłośniejsi i mają niesamowite wsparcie polityków PiS. I to im właśnie jest poświęcony mój tekst. Tak więc proszę, by ci, którzy nie utożsamiają się z PIK- iem, nie brali moich słów do siebie.

Z Jasnej Góry płynie modlitwa o powrót Europy do chrześcijańskich korzeni. Mariusz Błaszczak, mówiąc o terrorystach, którzy nas zalewają wrednymi emigrantami, wskazuje jedyne rozwiązanie czyli powrót do korzeni chrześcijaństwa. Podczas konferencji prasowej zapowiadającej Międzynarodowy Kongres „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” ks. inf. Ireneusz Skubiś apelował o powrót Europy do korzeni chrześcijaństwa, do Chrystusa. Antoni Macierewicz też zaśpiewał w tym chórze, mówiąc, że „Zachód jest w stanie się obronić, ale pod warunkiem, że zintegruje się wokół tych społeczności, wartości i narodów, które przeniosły do niego dziedzictwo chrześcijańskie”.

Polacy skupieni w Europa Christi wołają gromkim głosem, by wrócić do korzeni chrześcijańskich.
Gdzie się nie obejrzę, gdzie się nie ruszę, tam wbija się we mnie to wezwanie. Powrót do korzeni chrześcijaństwa. No to mam pytanie. O jakie korzenie dokładnie chodzi?

Tu jakaś spora grupa w kiczowatych pelerynkach z Jezusem siedzi przed Sejmem i żąda szacunku. Tam kolejna modli się o powrót rozumu posłom i zakaz aborcji. Jeszcze gdzie indziej katolicy fanatycy obstawiają miłosiernie granice Polski, sprzeciwiając się przyjęciu uchodźców. Chrystus zostaje intronizowany na króla Polski. Państwowe szkoły są już przesiąknięte chrześcijaństwem na wskroś, a lekcje religii i spotkania z księdzem są najważniejsze.

Chrześcijaństwo w wersji PiS i PIK wali mnie po oczach, wpędza w kompleksy, uczy, że wiara ważniejsza od rozumu. Mówią mi, że prawo boskie ważniejsze od tego ustanowionego. Mówią, że dobry Polak to katolik, że Kościół to moje guru, przewodnik duchowy najważniejszy i sens mojego życia obywatelskiego. Mówią mi, co mi wolno czytać, kogo słuchać. Odbierają homoseksualistom prawa do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, kobietom każą rodzić nawet potworki, dają mężczyznom swoje przyzwolenie na przemoc wobec kobiet i dzieci.

Machają różańcami, jednocześnie plując i atakując każdego, kogo napotkają na swej drodze, a kto nie wspiera ich i ukochanej partii, czyli PiS. Chcą dyktować wszystkim, jak mają żyć, jakie poglądy wyznawać, narzucają na siłę swoją wizję świata, swoje rozumienie współczesności. Są pełni agresji, buty, zacietrzewienia, hipokryzji, a poczucie, że tylko oni mają patent na sprawiedliwość, prawdę i sens aż z nich bucha.

Czy o takie właśnie korzenie chrześcijaństwa im chodzi? Popatrzmy na historię. Brutalne narzucanie swojej religii np. wśród Indian, Indeks Ksiąg Zakazanych, tortury i palenie na stosie, św. Inkwizycja. Współpraca z nazistowskimi Niemcami. Pomoc w ucieczce nazistów z Europy. Postawa wobec ludobójstwa w Rwandzie. Opilstwo, obżarstwo, zamiłowanie do luksusów, spora gromadka nieślubnych dzieci, problemy z pedofilią.

Wsłuchując się w głos naszych katolików fanatyków, zupełnie nie dostrzegam, by nieśli oni na swoich sztandarach prawdziwe wartości. Mając usta pełne sloganów, dążą do wykluczenia każdego, kto nie pasuje do ich wyobrażenia „prawdziwego chrześcijanina”. Żądając praw dla siebie, jednocześnie chcą go odbierać innym. I wciąż czują się tacy prześladowani… prawdziwi męczennicy XXI wieku. To są te „korzenie chrześcijaństwa”, które mają przywrócić wszystko to, co dla każdego człowieka, najlepsze? O ranyyy…

Boże! Chroń nas i Europę przed taką odmianą chrześcijaństwa.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
ElfMarekHANNASobie PanAgent Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Tak prawdzie, że aż straszne.

bart
bart

Ja mam takie pytanie techniczne: co to znaczy „powrót do korzeni chrześcijaństwa”? Wybieramy jakiegoś nowego Nerona, a chrześcijan przeznaczamy jako karmę dla lwów?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Po niektórych lwy by się porzygały. A tak poważnie, wystarczyłoby Nowy Testament poczytać, ale ZE ZROZUMIENIEM.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To może być wstęp do nowej Reformacji. Poziom zepsucia w PIK zaczyna przypominać sytuację z XVI wieku.

Maciek123454321
Maciek123454321

To jest po prostu patologia, kompletna degrengolada umysłowa i uczuciowa. Próbowałem kiedyś rozmawiać z takimi dwoma – młodym człowiekiem na rowerze i staruszkiem. Obaj trzęśli się jak w delirium albo na prochach, zionęli nienawiścią, w pewnym momencie odniosłem wrażenie, że chcą mnie pobić, zwłaszcza ten na rowerze. Chorzy ludzie. Straszne. Najgorsza jest świadomość, że może to doprowadzić kiedyś do czegoś strasznego. Wystarczy sobie wyobrazić, że ten oszalały rowerzysta ma w ręku broń….

mimoza67
mimoza67

.może już lepiej żeby Europa wróciła do swoich pierwotnych korzeni – do kultury śródziemnomorskiej. Kultura europejska ukształtowała się na podstawie dorobku antycznej grecji i Italii a chrzescijanstwo powstało na bliskim wschodzie. To tradycja orientalna

Waldemar
Waldemar

Tak przy okazji to miałem okazję słuchać w maju zeszłego roku, jak Rycerze Chrystusa Króla z powyższego zdjęcia, śpiewają na Starym Mieście w Warszawie: „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Myślałem, że się przesłyszałem, ale nie, bo powtórzyli to jeszcze raz. Warto sobie uświadomić, że tego rodzaju obłęd może trwać tylko w warunkach sekty – którą są owi wyznawcy suspendowanego ks. Natanka, Podobnie zresztą należy ocenić wiele przejawów fundamentalizmu religijnego czy wręcz parareligijne ruchy, w tym pielgrzymki kibicowskie, nareszcie dostrzeżone przez Episkopat. Nie mam pojęcia o jakimi „powrocie do korzeni” myslą owi nowi apostołowie Europy, bo na pewno polski Kosciół… Czytaj więcej »

magdalena
magdalena

To co się dzieje w PiSlamie to nie jest chrześcijaństwo Chrystusa. Zatracili podstawowe zasady wiary. Chcą w imię zasad pis-chrześcijańskich zrobić z ludzi niewolników.

Nika
Nika

Inzynieria spolecznia prowadzona dla wladzy i pieniędzy. To jest po prostu SYSTEM MAFIJNY – organizacja przestepcza. Jak bedziesz z nami i sie nas sluchal to bedziesz bezpieczny, jak opuścisz nas to zgniniesz. Mnie zastanawia co ludzie widza w KK, ze wciaz w nim tkwią. I wychodzi na to, ze oddajac wolnosc i rozum dostaja poczucie bezpieczenstwa, a zdejmuje sie z nich odpowiedzialnosc za czyny. Rozgrzeszenie i zycie wieczne. W niedzielę Kościół, a od poniedzialku mozna kraść, kłamać, bic żonę i dzieci. Widac to w postawie rozmodlonych Pięta, Kempa, Szydlo. Wolny czlowiek to tez czlowiek odpowiedzialny za swoje czyny. Pis i… Czytaj więcej »

Agent
Agent

Jak to czemu tkwią? Boją się wyjść z tej organizacji zbrodniczej bo co powie rodzina, sąsiad i teściowa.

Wiola
Wiola

Co ciekawe, w całym tym nawoływaniu do korzeni chrześcijaństwa absolutnie brakuje miejsca na słowa Chrystusa…. ciekawam więc, o jakie korzenie im chodzi? W Biblii było coś o fałszywych prorokach i szatańskich mącicielach… może to to? 😉

Sobie Pan
Sobie Pan

Tak zaczynam sie zastanawiac- a jezeli PiS „wyzwolil” tych wszystkich swoich wyborcow. Jezeli ich a priori rozgrzeszyl wespol z czarnymi sukienkowymi. Jezeli ten ich elektorat byl ZAWSZE taki- nienawidzacy i z bandyckim zacieciem. W czasie wojny mordowal ten elektorat Zydow, a teraz pod egida KK „rechrystianizuje” najpierw nasz kraj, a przygotowuja sie do tego procesu dla Europy. Gdzies slyszalem opinie, ze w obozach koncentracyjnych najwredniejszymi kapo- byli polscy wspolwiezniowie. Chyba mnie zamkna za ten wpis, na wielokrotnosc trzech lat.

HANNA
HANNA

W PUNKT , PANI TAMARO , NIC DODAĆ , NIC UJĄĆ. POZDRAWIAM.

Marek
Marek

Zgadzam się z tekstem p. Tamary. Jednak pragnę zwrócić uwagę na drugą stronę tego medalu czyli coraz większe pustki w kościołach. Wniosek jest prosty znaczna część wierzących ma powyżej dziurek w nosie „polskiej odmiany katolicyzmu ” i zwyczajnie do kościoła nie chodzi Nikt nie zrobił badań i trudno mówić o liczbie osób popierających ten dziwny katolicyzm. Słuchaczy RM i TV Trwam jest tak mało że można to określić jako „margines marginesu”, tych naprawdę popierających zaostrzenie aborcji też jest „garstka” w 38 mln społeczeństwie. Przecież od ogłoszenie „Chrystusa królem Polski a Maryi królową” nie przybędzie wiernych w kościele! Raczej ubędzie bo… Czytaj więcej »

Elf
Elf

Chrześcijaństwo już dawno zniknęło z Polski dzisiaj mamy schizofrenie religijną i mafię kościelną