„Chwilowo obok systemu szczepień” znajdą się rezygnujący z AstryZeneki

W ciągu kilku godzin MZ zmieniło zasady kwarantanny dla zaszczepionych

W ostatnich dniach obserwujemy spore zamieszanie wokół szczepionki firmy AstraZeneka. Pewna część osób postanowiła zrezygnować z przyjęcia tego preparatu. „Zwolnione w ten sposób dawki mogłyby trafić do kolejnych osób, które na razie nie mają prawa do szczepień” – czytamy na rmf24.pl.

 

Do sprawy odniósł się rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz: Osoby, które zrezygnują ze swojego szczepienia, tak naprawdę znajdują się chwilowo obok tego systemu szczepień i po zakończeniu szczepienia pierwszej grupy będziemy decydować o tym, jak dalej będzie wyglądał ten proces szczepień, w tym w jakiej kolejności będą te osoby obsługiwane, które z tego procesu szczepień zrezygnowały

Według informacji przekazanych przez Andrusiewicza w poniedziałek albo jeszcze przed końcem weekendu Michał Dworczyk ma przekazać decyzję o poszerzeniu grupy osób mogących skorzystać ze szczepionek wymienionego producenta.

„Trwają naprawdę usilne analizy, czy nie poszerzyć tego grona osób, dla których szczepionki firmy AstraZeneka zostaną udostępnione”– poinformował rzecznik.

 

Głos w sprawie zabrał prezes Towarzystwa Wakcynologii dr Ernest Kuchar: Jeśli nadal część osób będzie rezygnowała ze szczepienia AstrąZeneką i szczepionki miałyby się marnować, warto otworzyć ścieżkę szczepień tym preparatem dla wszystkich chętnych.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Europejska Agencja Leków poinformowała, że szczepionka firmy AstraZeneka jest bezpieczna i skuteczna i że nadal będą badane „doniesienia dotyczące związku między zakrzepami krwi a tym preparatem”.

W dobie szalejącej pandemii marnowanie jakiejkolwiek dawki szczepionki traktuję jako przestępstwo przeciwko zdrowemu rozsądkowi.

/as/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
19 marca 2021 15:48

Jeśli idzie o marnowanie szczepionek, to odpowiedzialny jest za to polski (nie)rząd. To Ministerstwo Chorób już dawno powinno mieć przygotowane listy osób do szczepienia, i to takie, że jeśli ktoś rezygnuje z jakiegokolwiek powodu, to już wiadomo, kto jest następny w kolejce. A niedorzecznik prasowy pitoli, że „Trwają naprawdę usilne analizy.”

Jac stary
Jac stary
20 marca 2021 06:23

Boszzz, co za palanty „obsługują” pandemię w naszym kraju.
Jest szczepionka, są chętni – szczepić, a nie opowiadać o jakimś rozważaniu.

Dajcie ku*wa, opracowanie systemu szczepień – jakiejkolwiek losowo wybranej szkole podstawowej i „problem” rozwiążecie błyskawicznie.
Ps. Zdąrzyło mi stuknąć 73 – czy ktoś powie, kiedy wreszcie doczekam szczepienia.

Stanisław
Stanisław
20 marca 2021 15:19
Reply to  Jac stary

Może trzeba było się zgłosić?

Antykaczor
Antykaczor
20 marca 2021 16:41

Proponuję wytypować grupę na literkę „p”. Politycy i policjanci. Im się należy.

Stanisław
Stanisław
21 marca 2021 09:54
Reply to  Antykaczor

Oraz celebryci z TVN.

AntyKaczor
AntyKaczor
21 marca 2021 20:11
Reply to  Stanisław

Stasiek, ja dumaju szto ty aluzju nie poniał.

Stanisław
Stanisław
22 marca 2021 08:48
Reply to  AntyKaczor

Proszę pisać cyrylicą, dam radę.