„Ciekawa” ta nasza polityczna rzeczywistość…

"Ciekawa" ta nasza polityczna rzeczywistość...

Socjolog, prof. Jarosław Flis, w Popołudniowej rozmowie w RMF FM powiedział, że „Tuskowi marzy się taka rola, jaką ma teraz Kaczyński – kogoś, kogo się chowa na wybory, żeby nie drażnił tych, którzy pamiętają błędy i potknięcia”.

To porównanie wydaje się być zupełnie nietrafione ponieważ to raczej Kaczynski stara się podążać śladmi Donalda Tuska i naśladować go we wszystkich możliwych decyzjach.

Profesor Flis odnosi się ze zrozumieniem do tego, że, jego zdaniem, „Tusk chciałby, żeby był witany serdecznie, a nie zgrzytaniem zębami przez część, żeby przez aklamację uznany za nowego lidera”. I dodał że „tak prosto chyba nie będzie już nawet na froncie wewnętrznym”.

Socjolog, nawiązując do wypowiedzi Donalda Tuska w TVN24, który rozważał możliwość powrotu na polską scene polityczną, zauważył, że pozycja Tuska „nie jest tak bezapelacyjna, żeby nie trzeba było tego typu rzeczy mówić”.

Odniósl się też do wyborów w Rzeszowie: „To jest moment, który da poczucie pewności siebie jednej ze stron. To pojedynek, w którym zwycięstwo jest absolutnie jednoznacznie”, bo w zalezności od tego, który kandydat wygra, będzie to „sygnał zmian dla ogólnopolskiej polityki, taka pierwsza jaskółka – jeszcze wiosny nie czyni, ale już ją zapowiada”.

Według profesora „To PiS się napaliło na tę wybory. Oni podgrzali atmosferę. Gdyby odpuścili te wybory jak w Gdańsku, po śmierci prezydenta Adamowicza – to nikt by tego nie traktował jako porażki”.

W rozmowie profesora z dziennikarzem RNF FM nie mogło zabraknąć odniesienia do wyboru RPO i nowej partii Bielana.

Powstająca partia Adama Bielana jest próbą przypudrowania bolesnej rany, która pojawiła w Zjednoczonej Prawicy po konflikcie z Jarosławem Gowinem” chociaż „bez wątpienia Adam Bielan ma cały szereg zalet ale tworzona przez niego partia wygląda na kolejną przystawkę”. I dodał: „To raczej będzie taki przedsionek przed wejściem do PiS-u”.

A co z Kukizem?

Paweł Kukiz z obecnej sytuacji politycznej chciałby wyjść z twarzą„– ocenia prof. Jarosław Flis. i dodaje, że Kukiz będzie „pistoletem na Gowina”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/oe/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marian
marian
13 czerwca 2021 07:41

kukiz to przygłup !