Ciemnogród zawitał na sale wykładowe KUL – u

Ciemnogród zawitał na sale wykładowe KUL - u

Neurobiolog pani Maria Dorota Czajkowska-Majewska, posiada autentyczny tytuł profesora, ale nie zatrudnia jej żadna polska uczelnia. Trudno się temu faktowi dziwić wysłuchawszy ostatniego wykładu, jaki zorganizowała dla niej Katedra Teorii Sztuki i Kultury, Wydziału Filozofii, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Spłoszona dziekan wydziału prof.dr hab. Monika Walczak, zaraz po wykładzie poinformowała, że była to prywatna inicjatywa jednego z pracowników Wydziału. Osoba ta w sposób nieuprawniony oraz bez wiedzy i zgody władz wydziału, wykorzystała w tym celu infrastrukturę Uniwersytetu, logo wydziału, a tym samym jego renomę. Dziekan obiecuje wyjaśnienie sprawy.

Pani Profesor Czajkowska – Majewska wygłosiła wykład, który przedstawicielom świata nauki zjeżył włos na głowie, bo zabrała głos na temat szkodliwości szczepień, szerząc teorie nie mające z nauką nic wspólnego. Władze KUL ostatecznie od tego wydarzenia się odcięły, a zwolennicy prawdziwej nauki są oburzeni.

Zdarzenie to jest o tyle szokujące, że z roku na rok przybywa odmów szczepienia dzieci. W konsekwencji, znacznie rośnie choćby liczba zachorowań na odrę i ospę w naszym kraju. A obserwując siłę ruchów antyszczepionkowych, można sądzić, że będzie coraz gorzej.

W tej sytuacji ostatnią potrzebną rzeczą jest promowanie teorii przeciwników szczepień na uczelniach. To, co tymczasem zaprezentowała w Lublinie, Czajkowska-Majewska – guru ruchów antyszczepionkowych –  to zbiór plotek powtarzanych nie od dziś. Jej zwolennikom zupełnie nie przeszkadza to, że szanowane instytucje odcinają zarówno od niej, jak i od tego co w nieodpowiedzialny sposób głosi.

„Szamaństwo kwitnie na całym świecie, nie tylko w Polsce. Czasami z chęci zysku, czasami dla zaistnienia w świecie. W szamaństwo zaczynają bawić się lekarze i to jest tragedia dla chorych. Jeszcze większą tragedią jest, kiedy publikują, tak jak np. Andrew Wakefield, nierzetelne badania, które są wodą na młyn dla ruchów antyszczepionkowych” – komentując zdarzenie, powiedział w wywiadzie dla naTemat dr Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, ubolewając nad skutkami takich działań.
(Źródło: naTemat)

/jp/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

51
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
40 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
JuliaJacekkoasjurekAlka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Matki – idiotki na oczy nie widziały dziecka po chorobie Heinego – Medina, nie znają lęku o życie dziecka w przypadku błonicy czy kokluszu itd. . W ślad za ruchem antyszczepionkowym ( i to tym w zakresie zabezpieczenia dziecka przed podstawowymi zagrożeniami ) powinien iść ruch antyantybiotykowy. Po co leczyć, skoro powinna wystarczyć modlitwa ( na 3 zdrowaśki do pieca ) a jak nie pomoże to trudno…Bóg dał, Bóg wziął i tyle. Męczy mnie myśl, że ludzie zamiast intelektualnie sie rozwijać po prostu idiocieja. No cóż, od dawna wiadomo, że ciemna masą łatwiej się manipuluje.

Wojciech
Wojciech

Masz rację.Młodsi powinni być na chwilę przeniesieni we wczesne lata 50-te ub.w..Chodziłem do szkoły z dziećmi po chorobie Heinego- Mediny /polio/. Młodzi dziś nie wiedzą ,jaką krzywdę można zrobić dziecku ,nie szczepiąc.

Zwinka
Zwinka

O tym właśnie piszę. Miałam w klasie dwie koleżanki, które zachorowały na paraliż dziecięcy. Jedna jakoś to w miarę łagodnie przechorowala, druga pozostała kaleką na całe życie. Pamiętam też jak matki bały się dyfterytu, czy kokluszu…dlatego uważam ze każdy kto naraża życie dziecka i to nie tylko własnego, jest po prostu idiotą. Koniec, kropka.

Jacek
Jacek

(…)W ślad za ruchem antyszczepionkowym ( i to tym w zakresie zabezpieczenia dziecka przed podstawowymi zagrożeniami ) powinien iść ruch antyantybiotykowy.(…)
Traktowanie antybiotyków jako panaceum na wszystko jednak zagrożeniem jest… skutkami zdrowotnymi pacjentami, ale i przez ryzyko powstania tzn. superbakterii.

Zwinka
Zwinka

Każdy w miarę rozgarniety człowiek o tym wie, każdy rozsądny lekarz również.

Jacek
Jacek

Może i tak… ale w Polsce tych antybiotyków tyle, że można zwątpić.

Zwinka
Zwinka

No i cóż stąd ? Woda z Lourdes / Lichenia jest lepsza ?

Julia
Julia

Tylko skąd się biorą ci nierozgarnięci lekarze ….którzy jednak chcą być autorytetami w medycynie . I proszę nie opowiadać , że przemysł farmaceutyczny nie walczy o swoje istnienie …….między innymi przez łapówkarstwo . A komu je dają ? .W ten sposób właśnie rozłazi się mniejsze lub większe zło .
Ci co dają ,też żyją pośród nas .Więc to nie są bzdury.

jurek
jurek

Do tego NADMIARU dochodzą antybiotyki podawane w karmie zwierzęcej, przechodzą łatwo do środowiska z ich odchodami.
Groźba „superbakterii” jest realna, nauka o tym mówi, a nie ideologia „płaskiej ziemi” i kreacjonizmu.

Jacek
Jacek

Niestety jest gorzej ogniska tego mikroba są już w Polsce w tym Warszawie.

Jan
Jan

Powikłania po szczepieniach się zdarzają – to fakt nie ideologia. Wprowadzić ustawę o odszkodowaniach w przypadku powikłań poszczepiennych to ludzie będę się chętniej szczepić, a koncerny będą musiały gwarantować bezpieczeństwo szczepionek

Jacek
Jacek

A jeśli zawiedzie lekarz, który zignoruje ciężką chorobę szczepionego czy było ona utajona?

Jan
Jan

A jakim sposobem koncerny mają zadbać o bezpieczeństwo szczepionek, jeżeli odszkodowania wszędzie nie wypłacają oni, a budżet państwa???

Jan
Jan

Ustawa powinna zakładać odpowiedzialność finansową zarówno lekarza – ignoranta jak i dla firmy sprzedającej szczepionki. Niestety nie widzę szansy na taką ustawę:(

jurek
jurek

Kiedy wykłady o plaskiej Ziemi. Publiczność pisowska będzie spijać „prawdę” z warg „profesorki”.
Niech KUL pójdzie na całego, długo to już nie potrwa. Carpe diem.

Jacek
Jacek

Lepiej nie… bo PIS zamknie agencję kosmiczną.

Ted
Ted

Modlitwa i datek na tacę zastąpią szczepienia.

Julia
Julia

Ot i powiedział co wiedział . Ten który zapewne zawsze datek daje .

Plus ujemny
Plus ujemny

Trzeba założyć polską wersję Nea Szerim.
Centrala w Toruniu, w Lublinie centrum badań.

Waldemar
Waldemar

Zaraz, zaraz , Katedra Teorii Sztuki i Kultury i wykład antyszczepionkowca? Czy władz uczelni jeszcze panują nad tym, co się tam dzieje? Przypominam, ze po śmierci nieodżałowanego arcyb. Józefa Życińskiego pojawił się na KUL polityczny chuligan niejaki Braun, który wyzwał go od kanalii.

Kasjan
Kasjan

Po szczepieniach dzieci umierają, zapadają na choroby, mają autyzm. Już Trump wziął się za tą mafię medyczną, która faszeruje ludzi rtęcią. Ja odmówiłem szczepienia moich dzieci i są zdrowe i silne – przeciwnie jak ich koledzy, którzy teraz borykają się z powikłaniami i są ciągle ospani. Kiedy w końcu zrozumiecie, że to jest skierowane tylko aby ludzie chorowali, a interes w służbie zdrowia kwitnął ???

Waldemar
Waldemar

Zanim zacznie się Pan wypowiadać, niech Pan poczyta listy lekarzy (są w necie) o tym, jak takie dzieci, jak Pana pozarażały inne – po prostu Pański miały szczęście. To o czym Pan pisze, lansuje absolutny ciemnogród, bez żadnego naukowego dowodu, bo te, zostały już dawno skompromitowane. Nie wiem czy Pan sobie przypomina epidemię ospy we Wrocławiu w 1963 roku – bo ja tak. Wrocław został wtedy objęty kwarantanną i odciety od reszty kraju. Czy w XXI wieku, dzięki internetowym szamanom mamy czekać na powtórkę?

Urszula
Urszula

Jaki sens w Polsce krzyczeć że ma w tym interes służba zdrowia skoro jest ona finsnsowana przez cały naród dzięki czemu idąc do szpitala nie płaci się astralnych sum za opieke medyczną jak w USA. Za nieszczepienie pańskich dzieci inne przyplaca zdrowiem i życiem. Nie szczepione dzieci nie powinny mieć możliwości uczeszczania do placówek publicznych typu szkoła podstawowa. Dlaczego? Bo one mogą zabić dziecko które nie posiada odporności. Normalnie nic się nie dzieje skoro wszyscy są zaszczepieni, ale teraz powrócił krztusiec, odra…..coś czego nie było bardzo długo

Zoe
Zoe

No to jak moje nie szczepione dziecko zachoruje to te zaszczepione nie powinny się zarazić. A jak się zarażą i będą chore to znaczy, że szczepionka jest ściemą i nie działa.

Alka
Alka

Logiczne!Tylko,ze ci tak zwani naukowcy,sa jak PIS-jesli fakty sa przeciwko nam,to tym gorzej dla faktow.Swiat naukowy jest niestety,z jednej strony konserwatywny,a z drugiej skorumpowany.Jesli znajda sie nowe dowody na to,ze przez wiele lat byli w bledzie,to te niewygodne dowody poprostu ukryja,bo nie pasuja do ich swiatopogladu.Jest wiele takich przykladow.Uprzedzam protesty-nie wszyscy!

Andrzej
Andrzej

Nie chce mi się robić pani wykładu…, nie ma pani racji…

Julia
Julia

WŁAŚNIE !

Alka
Alka

Nie „ma interes sluzba zdrowia”,lecz mafia farmaceutyczna.Przemysl chorobowy ma sie w swiecie swietnie!Sa dowogy na ich zbrodnicza dzialalnosc.Nie podam linkow,bo mi znowu komentarza nie puszcza.

Julia
Julia

Co za bzdury ……nikt nie choruje i nie zaraża …..bo do tej pory wszyscy byli zaszczepieni ?
NIE CHCECIE CHOROWAĆ ? TO ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA, TO CO CODZIENNIE ZJADACIE .TO JEST, POTRZEBNA WIEDZA

Zwinka
Zwinka

Życie Twoich dzieci to w zasadzie Twój problem, tylko zachowaj przyzwoitość nie narażając innych i trzymaj je w odosobnieniu. Mam dorosła córkę i wnuczęta, wszystkie byly szczepione w/g kalendarza podstawowych szczepień. Wypisujesz bzdury.

Klara
Klara

Skoro Twoje dzieci i wnuki sa zaszczepione to czego się obawiasz? Myślenie nie boli. Rodzice którzy nie szczepia swoich dzieci robia to na własna odpowiedzialność i to jest ich wybór.

Zwinka
Zwinka

W zasadzie masz rację. Chyba jednak Ludwik Pasteur i kontynuatorzy jego badań niepotrzebnie się trudzili. Niektórych nic nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

koas
koas

O własne dzieci sie nie obawiam. Obawiam sie o siebie i moich rodzicow. Nasze dzieciece szczepienia juz nas nie chronią. Przed roznoszeniem chorób powinny nas chronić zaszczepione dzieci, które zablokują wzajemne zarażanie dzieki czemu babcia i dziadek (a także mama i tata) nie zachorują. Niestety to nas już nie chroni. Znajoma lekarka (internistka) widząc co się dzieje zaszczepiła ostatnio na choroby dziecięce siebie i męża . Nie dziwię jej się wogóle. Rok temu przeszłam krztusiec. Zaraziłam przynajmniej 3 osoby o których wiem. Jedna – moja własna mama – ledwo tą chorobę przeżyła. Dodam, że chorobę rozpoznano (z powodu wyjątkowo ciężkiego… Czytaj więcej »

Alka
Alka

Zgadzam sie w pelni,Ludzki organizm ma naturalna ochrone przed chorobami,ale noworodek jeszcze nie ma wyksztalconego systemu autoimmunologicznego i w taki bezbronny organizm,wszczepia sie pod skore(ktora tez jest bariera immunologiczna)rozne swinstwa,pomijajac juz zawarta w szczepionkach rtec(konserwant,czy tez nosnik,juz nie pamietam)aluminium i jakie ilosci sa tych szczepien w pierwszych miesiacach zycia! (potem sie dziwia,ze wzrasta zachorowalnosc na Alzhajmera i inne choroby,bo te pierwiaski w organizmie sie kumuluja.Jesli Koduj24 napisze jeszcze cos przeciwko homeopatii,to z przykroscia,ale sie z nim pozegnam.Sadzilam,ze to swiatly portal,poza ukladami,przyznam,ze troche sie rozczarowalam.

Zwinka
Zwinka

To ja napiszę, bo cel uświęca środki. Nie mam nic przeciwko homeopatii.
Każdy ma prawo jeść tyle cukru pudru ile mu się podoba, nawet w postaci kuleczek, ja jednak wolę ten cukier w postaci sypkiej, jako składnik np. polewy czekoladowej do ciast, lub dodatek do drożdżowych racuchow…Efektu placebo nie ma jednak potrzeby lekceważyć. Niech sobie działa, jeśli ktoś wierzy w cukier puder.
P.S. Do czasu wynalezienia szczepionki po Europie szalały epidemie np. czarnej ospy. I komu to przeszkadzało ??? To jak, żegnamy się ?

Alka
Alka

Tak,jasne efekt placebo,ktory leczy zwierzeta i male dzieci.Uwierzyly i wyzdrowialy!A czemu nie powiesz,ze to demoniczna sila dziala w homeopatii?tak jak to klechy wykrzykuja z ambon,czyli jednak uwazaja,ze dziala,ale poprzez sily nieczyste.Nie mam nic przeciwko ignorancji,nie wszyscy musza sie znac na wszystkim,ale niektorzy wyznaja zdrowa zasade,ze jesli o czyms nie maja zielonego pojecia,to sie na ten temat nie wypowiadaja.Po prostu,zeby sie nie kompromitowac.
Pozdrawiam.

Zwinka
Zwinka

Wierzysz w granulki / kropelki homeopatyczne? OK. To Twój problem. Dla mnie to taki sam biznes jak każdy inny.

Alka
Alka

Nie musze wierzyc,(wiara zaklada watpienie)od kiedy moja bratanica ukonczyla podyplomowe studia homeopatyczne w Belgii,mam dowody na codzien.Leczy nas,swoje dzieci i nasze zwierzaki z doskonalym skutkiem,Rowniez konie w pobliskim klubie jezdzieckim,kiedy weterynarz juz rozlozyl rece..W cywilizowanym swiecie studia homeopatii wyklada sie na uniwersytetach.Slaski Uniwersytet Medyczny tez mial przez chwile taka oferte podyplomowych studiow i czy to przypadek,ze zostaly usuniete niedlugo po dojsciu do wladzy Pisu?Kosciol potepia homeopatie,jako dzialanie szatana,no wiec pisi ciemnogrod musial sie podporzadkowac.Po za tym leki homeopatyczne sa tanie i nie powoduja skutkow ubocznych,wiec jaki interes moze miec w ich propagowaniu przemysl chorobowy z naszymi pozal sie Boze,ministrami od… Czytaj więcej »

Alka
Alka

Errata. napisalam „kosciol potepia……”,powinno byc -Kosciol w Polsce potepia…….Bo Papiez Benedykt XVI leczy sie homeopatia,nasz Jan Pawel tez ja popieral. Natomiast wielki magnat farmaceutyczny Rockeffeler,lekow ze swojej „fabryki chorob” nie uzywal,leczac sie u lekarzy homeopatow.

Jacek
Jacek

(…)Tak,jasne efekt placebo,ktory leczy zwierzeta i male dzieci.Uwierzyly i wyzdrowialy!(…)
Nie ma z czego się śmiać… Wiara naprawdę działa cuda… a dokładniej ok. 200 gruczołów umieszczonych w układzie nerwowym.

Alka
Alka

Cos nowego!Gruczoly w ukladzie nerwowym????A wiara czyni cuda u niemowlat,koni,psow,kotow?No,uwazam zwierzaki za bardzo inteligentne istoty,ale o jakakolwiek wiare ich nie podejrzewalam.Nie mowiac o niemowletach.Rewelacje jakies wypisujesz.Czasem mam wrazenie,ze na tym forum jest dwoch Jackow,jeden normalny sensowny w wypowiedziach,a drugi……no jakby troche mniej.

Jacek
Jacek

Mógłbym przysiąc, że coś takiego czytałem w świecie nauki… Chociaż w artykule z kwietnia 2015 jest artykuł o tym, że bioelektryczna stymulacja układu nerwowego może mieć w niektórych przypadkach ważne znaczenie dla funkcjonowania różnych własnych substancji aktywnych.
Widać musiało się coś pokićkać.

Julia
Julia

Polecam temat homeopatii dobrze poznać od każdej strony i tej która się pani nie podoba . DOBRZE POZNAĆ ,
bez uprzedzeń .

Paulina
Paulina

Co za bzdury tu wypisujecie. Radzę trochę pomyśleć, poświęcić trochę czasu i przeanalizować kilka danych odnośnie szczepień.. Pewnie szybko zaczniecie mieć wątpliwości co do ich dobroczynnego wpływu. Ale jak chcecie to szczepcie…kto Wam broni? Odbiją się one Wam jeszcze mnóstwo razy. Skoro jest ryzyko powikłań poszczepiennych to nie wolno nikogo do nich zmuszać i tyle. Chętnie posłuchałabym innego profesora, który potrafi udowodnić, że szczepionki są bezpieczne…i który sam to bada…. Od dłuższego czasu szukam takich informacji, bo chciałabym mieć pewność, że nie zaszkodzę swojemu dziecku wstrzykując w moje maleństwo jakąś chemię…ale jakoś nie mogę na takie info trafić. Póki co… Czytaj więcej »

Jacek
Jacek

Skoro w szkole trafiają przypadki przemocy to nauka nie powinna być obowiązkiem?

Michalina
Michalina

Przy różnego typu operacjach lub zabiegach też jest ryzyko powikłań czy zarażenia się wzw lub Hiv. Czyli jak boli ząb, to go nie borujemy, bo jest ryzyko zakażenia. A jak pęknie wyrostek, to nie otwieramy brzucha, bo chirurg może uszkodzić wnętrzności.

Jan
Jan

Pan dr Maciej Hamankiewicz w końcu się doigra i odpowie przed sądem zarzucając dr. Andrew Wakefieldowi nierzetelność badań, tym bardziej, ze ten nie publikował badań, a obserwacje i nikt nigdy nieprawidłowości obserwacji nie wykazał.

Rene
Rene

Porozmawiajcie z rodzicami dzieci szczepionych które mają poszczepienne problemy neurologiczne oraz autyzm…. Przestaniecie tak się mądrować. Co za dużo też nie zdrowo a dokładają tych szczepień non stop . Szczepionki zawierają trucizne w składzie w postaci rtęci a w tych nowych podobno jej nie ma haa haaa jest tylko pod inna nazwa. I jeszcze jedna sprawa lekarze ignoruja sygnały od rodziców o skutkach ubocznych takich jak np napady histerii których wcześniej nie bylo….

Alka
Alka

A przepraszam,dlaczego nie pusciliscie mojego komentarza?,tego z linkami o dowodach na szkodliwosc szczepien?A skompromitowanego Hamankiewicza cytujecie.

Jacek
Jacek

Bo linków nie puszczają wogóle.

Alka
Alka

Dziekuje za informacje,Ulzylo mi,bo juz sie zaczelam zastanawiac,czy tu tez cenzura dziala.