„Ciemny lud” to kupi?, czyli Sasina manipulacje cenami paliw

Sasin: Trzeba będzie zamykać kopalnie. To nie jest moje widzimisię, to jest twarda konieczność.

„W 2014 r., za rządów PO i PSL, cena benzyny na stacjach Orlen wynosiła 5,36 zł. W maju 2020 r. to 4 zł lub mniej. Tak w praktyce wygląda zarządzanie spółkami Skarbu Państwa i to, jak przekłada się ono na sytuację każdego obywatela” – powiedział w Sejmie Jacek Sasin. Jego wypowiedź zacytowano na profilu Kancelarii Sejmu na Twitterze.

 

W Sejmie odbyła się debata nad odwołaniem wicepremiera i ministra aktywów państwowych za bezprawne organizowanie wyborów prezydenckich 10 maja i wydanie na to milionów złotych. Sasin – zamiast odpowiadać na zarzuty – wymieniał rzekome zasługi rządu PiS, a wśród nich tę przez nas zacytowaną wyżej.

„Czy naprawdę pan wicepremier w ten sposób wciskał ludziom kit? Bo trochę wierzyć się nie chce, że epidemię koronawirusa, która obniżyła ceny benzyny, przypisał jako zasługę rządowi”;  – „Żeby takie porównanie zestawić ze sobą bez odniesienia co cen rynkowych za baryłkę w tych okresach to trzeba ekonomię zdawać eksternistycznie w trybie wieczorowym na Wyższej Szkole Robienia Hałasu”;

 

– „Skoro pan Sasin przytoczył przykład cen paliwa maj 2014 – 5,3 pln/litr maj 2020 – 4 pln/litr pozwolę sobie przytoczyć ceny ropy na rynkach z tego okresy maj 2014 – 110 USD/bar maj 2020 – 34 USD/bar”; – „To Pan Sasin zarządził recesję i spadek cen ropy na światowych giełdach? Miszcz! Powinniśmy go wybrać na Imperatora”; – „Sasin to jednak gość. Zamroził ruch lotniczy. Zamknął granice na całym świecie, wszystko w imię tego by w Polsce benzyna była za 4zl/l. A tak poważnie – takie kłamstwa powinny być karane, jak oszustwo” – komentowali internauci.

A jeden z nich takie oto miał marzenie: – „Chciałbym kiedyś obejrzeć dokument, gdzie przeprowadza się rozmowę z każdym z wyborców, którzy oddali głos na Pana Sasina, o powodach dla których to uczynili oraz co sadzą o nim jak słuchają jego wypowiedzi teraz. Żeby zrozumieć”.

Dla porządku dodajmy, że PiS obronił Sasina. Przeciw jego odwołaniu głosowało 234 posłów partii Kaczyńskiego, cała opozycja – 223 posłów – za dymisją Sasina, nikt nie wstrzymał się od głosu.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ChermesZbyszekHerodAntypiserwinekMaja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maja
Maja

Bezczelnych kłamstw jest więcej. PGNiG rozsyła ludziom list (też dostałam), w którym chwali się, że dzięki jego staraniom cena za gaz jest kilka procent niższa niż parę lat temu. Oczywiście ani słowa o tym, że cena gazu jest pochodną cen ropy – a ta staniała o kilkukrotnie.

erwinek
erwinek

cena w Nowym Jorku na giełdzie w 2015 52 USD cena w 2020 13,40 USD spadek o 390 tak tak o 390% a o ile spadła cena paliw na stacjach o OKOŁO 35 % ot cała prawda sasinowa

HerodAntypis
HerodAntypis

Ceny benzyny spadły, to fakt, ale nie ma się czym chwalić- żadnej w tym zasługi sasina i jego bandy. Mogą sobie przypisać za to ogromnym spadek cen pilskich arabów- są tak tanie, że aż nikt nie chce ich kupować! Repolonizacja to też lipa, odkupili kury aby wykradać im złote jajka, Polska i Polacy nic z tego nie mają. Np zamiast zysków z miedzi dostali ogromny transport najdroższych, za to zupełnie bezwartościowych maseczek. Złote jajko wykradł jakiś narciarz. Tworzenie silnych państwowych podmiotów na rynku to nic innego jak likwidacja prywatnych przedsiębiorców- nie będą chamy protestować. A ludzie pracujący w „narodowych sklepach”… Czytaj więcej »

Zbyszek
Zbyszek

Problem w tym, że kupi.

Chermes
Chermes

No, fakt. Benzyna faktycznie jest tańsza niż w czasach rządów Tuska. (Nie wnikam z jakich powodów.) Pozwolę sobie jednak zauważyć, że dzięki mądrym rządom Tuska, nie było wówczas w Polsce ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem, zaś obecnie, gdy rządzi PiS, ponad 1000 Polaków (oficjalnie, bo w praktyce ze trzy razy więcej) na wirusa zmarło, zaś dziesiątki tysięcy jest zarażonych. Kto nie wierzy, może to sobie sprawdzić.
W końcu jest to taka sama prawda, jak z tą ceną paliwa. A co, skoro Sasin może przedstawiać „statystykę”, to i mnie wolno. 🙂