Cieszymy się z decyzji Prokuratury Krajowej, która nacisnęła na wrocławskie sądy i prokuratury

Były ksiądz świętuje z mężczyzną, który spalił kukłę Żyda i publicznie dziękuje ministrom za uniknięcie kary

Były ksiądz Jacek M. postanowił pochwalić się w Internecie tym, że zapowiedziano wycofanie aktu oskarżenia wobec niego. Przypomnijmy, że zarzucano mu szerzenie nienawiści wobec Żydów i Ukraińców. Co więcej, na materiale filmowym zamieszczonym w sieci Jacek M. pokazał, jak świętuje dobre wieści z Piotrem Rybakiem. Ten za spalenie kukły Żyda na wrocławskim rynku został skazany na trzy miesiące bezwzględnego więzienia. Poprosił jednak o zamianę kary na dozór elektroniczny i sprawa będzie w sądzie okręgowym rozpatrywana jeszcze raz. – „Ku wielkiemu zaskoczeniu Piotr Rybak do więzienia nie idzie” – cieszy się na wizji Jacek M.

Film zamieszczony na youtubowym profilu prawicowego portalu wprawo.pl nosi wymowny tytuł „Cud w wymiarze sprawiedliwości”. Były ksiądz zaznaczył w nim, że interweniowała Prokuratura Krajowa. Trudno stwierdzić, czy PK rzeczywiście zależało na takiej entuzjastycznej reakcji, gdyż były ksiądz powiedział w nagraniu: – „Cieszymy się z decyzji Prokuratury Krajowej, która nacisnęła na wrocławskie sądy i prokuratury, które są zależne od tego typu nacisków. I to jest dobry sygnał” – stwierdził. Mężczyźni symbolicznie stuknęli się szklankami z wodą, a Jacek M. podkreślił też, że taki finał sprawy to zasługa ministrów Patryka Jakiego i Zbigniewa Ziobry.

Obaj panowie podzielają pogląd, że nowe decyzje w ich sprawie „to wielka, ale to wielka iskra nadziei w związku z reformami wymiaru sprawiedliwości”. najwyraźniej przez reformę rozumieją oni możliwość bezkarnego obrażania. Przypomnijmy, że były ksiądz napisał w mediach społecznościowych o Joannie Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej: „Konfidentka, zwolenniczka zabijania i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?”. Posłanka podjęła stosowne działania i sprawa dot. publicznego nawoływania do przestępstwa oraz groźby karalnej trafiła do sądu. Jacek M. nie przyznawał się do winy. I wygląda na to, że rzeczywiście wcale się do niej nie poczuwa. „Wpis był wyraźną dezaprobatą dla działalności posłanki i swoistą przestrogą, by nie szła tą drogą, gdyż w ten sposób łamie rotę przysięgi poselskiej – wyjaśniał przed sądem były ksiądz i nacjonalistyczny działacz z Wrocławia. Teraz ma jeszcze więcej powodów, by być pewnym swoich racji.
(Źródło: wp.pl/YouTube)

mpm

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
invictusGekonshaqAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Przestępstwa będą ścigane do 20 lat wstecz – tak wić obaj kary nie unikniecie.

shaq
shaq

Uważam, że znoszenie tego, że taki Rybak nosi biało-czerwoną opaskę na ramieniu to zgoda na plugawienie polskiej flagi. Zupełnie jakbym zobaczył polską flagę pływająca w gó…nie.

Gekon
Gekon

Zgadzam sie. Nazistowski smiec nie ma prawa nosic tej opaski!!!

invictus
invictus

Tak samo jak plugawienie barw nwrodowych w klapach pisuarów.

invictus
invictus

Faszystowskie „prosit” na załączonym filmiku wystarcza za wszystkie komentarze! A swoją drogą coś tu zastanawia w postawie wymiaru sprawiedliwości…