Ciężkie życie marszałkini Witek. Jak się wytłumaczy z przegranego dla PiS głosowania?

Ciężkie życie marszałkini Witek. Jak się wytłumaczy z przegranego dla PiS głosowania?

W czwartek będzie relacjonował swoją cięzką pracę w Sejmie pan minister Ziobro.

W związku z tym, dzisiaj, po godzinie 10.00 odbyło się głosowanie nad wnioskiem opozycji uzupełnienia obrad Sejmu o informację na temat działań podejmowanych od 2016 r. przez prokuraturę dotyczących obecnego prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

Chodzi o wszystkie sprawy, „w których podejrzanym lub oskarżonym był Daniel Obajtek”. Opozycja domaga się informacji na temat m.in. przypadków odmowy wszczęcia lub umorzenia śledztwa, odmowy wszczęcia lub umorzenia dochodzenia, cofnięcia aktu oskarżenia”.

Wynik głosowania zaskoczył panią Witek.

Wniosek poparło 170 posłów, przeciw było 151, udziału w głosowaniu nie wzięło 139, w tym…81 posłów z klubu PiS.

No jak to tak?

Ponad stu posłów nie oddało głosu” – zastanawiała się pani marszałkini. A może to dlatego, że „za szybko czytam” i zwołała błyskawicznie Konwent Seniorów.

Po przerwie zwróciła się do informatyków o wyjaśnienie sprawy. „Jest nowy system, wrócono do normalnego stacjonarnego głosowania”. – W związku z tym muszę wiedzieć, czy mogę od razu powiedzieć „dziękuję, są wyniki”, czy musimy chwilę czekać”, ale, mimo wątpliwości, uznała wyniki głosowania, co opozycja nagrodziła gromkimi brawami.

Po prostu nie było szans, by znalazła jakikolwiek pretekst, by to głosowanie zahaczyć. Tak więc, opozycja zachwycona, a Ziobro jej tego nie daruje…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
23 czerwca 2021 12:17

Nie jest ważne, jak wytłumaczy się z przegranego głosowania, tylko co wykombinuje, żeby zarządzić powtórne.

Waldemar
Waldemar
23 czerwca 2021 14:00

Wyjątek od reguły i przy okazji można sie pochwalić, jaką to mamy świetnie funkcjonującą demokrację. A co do ustaleń pana Zbyszka, to nie spodziewajmy się sensacji na pierwszą stronę. Jak już od dłuższego czasu wszem wiadomo, same Niebiosa czuwają nad panem Danielem.

Zbyszek
Zbyszek
23 czerwca 2021 14:35

Marszałkini? Może raczej marszauczyca?

Kundzia
Kundzia
23 czerwca 2021 18:52

Oni nie mają w naturze tłumaczenia się więc nie liczę na to.

antyuzurpator
antyuzurpator
24 czerwca 2021 10:09

Wiadomo, zero będzie gadał, gadał, im dłużej tym mniej sensownie – aby tylko nic konkretnego nie powiedzieć. Oczywiście „prokuratura działa”, „sprawy są w toku” i najważniejsze (i co ciekawe, zgodne z prawdą): „nie widzimy dowodów przestępstwa”. No faktycznie – jakby otworzyli oczy i faktycznie zobaczyli, to dopiero by było…