Cimoszewicz masakruje Dudę! „Sługa”, „narciarz” i człowiek „pajacowaty”

Cimoszewicz masakruje Dudę! „Sługa”, „narciarz” i człowiek „pajacowaty”

Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Elizą Michalik zmasakrował prezydenta. Lewicowy europoseł zarzucił mu m.in. brak charakteru oraz brak zasad. Przedstawiciel opozycji surowo ocenił politykę zagraniczną obecnej głowy państwa – jest ona, jego zdaniem, zbyt proamerykańska i eurosceptyczna.

 

Były premier zauważył też, że kampania wyborcza prezydenta była nieuczciwa. „Zwyciężył w nieuczciwych wyborach, w których cała rządowa maszyneria polityczna, propagandowa i finansowa pracowała na najwyższych obrotach dla niego, jednocześnie kłamliwie obrzucając błotem głównego rywala” – ocenił były premier.

W czasie drugiej kadencji, zdaniem europosła, nie ma co liczyć na zmianę kursu. Prezydent ma rzekomo kontynuować dotychczasowy proPiS-owski kierunek.

„(…) W przypadku Dudy nie ma w jego postępowaniu żadnej taktyki, nie ma żadnej myśli innej niż pilnowanie żyrandola i zabezpieczanie wandalizmu politycznego autorstwa Kaczyńskiego” – uważa przedstawiciel Polski w Parlamencie Europejskim.

 

Będzie nadal pokornym sługą, narciarzem i pajacowatym reprezentantem Polski. Nie należy oczekiwać niczego innego” – dodał rozmówca Michalik.

Były premier odniósł się też do „konwencji stambulskiej” i konfliktu ideologicznego. Jego zdaniem toczy się właśnie u nas wojna Wschodu (PiS) i Zachodu (opozycja). „(…) Na Wschodzie jest brak demokracji, brak poszanowania praw i wolności. wszechwładza autokratów, nietolerancyjność społeczeństw, konserwatyzm obyczajowy i ksenofobia. Ewidentnie duża część naszego społeczeństwa już albo wciąż tam jest a i system państwowy tam zmierza” – przyznał socjaldemokrata.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Włodzimierz Cimoszewicz był premierem RP w latach 1996-1997 (z ramienia SLD). Obecnie reprezentuje w PE Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów (S&D).

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
31 lipca 2020 18:03

Też mi autorytet… cimoszka, stary komuch.

HerodAntypis
HerodAntypis
31 lipca 2020 21:09
Reply to  Marek

A mi pasuje jego ocena pacana. Pojechał z nim jak z baranem. Stary komuch trafnie określił neokomucha. A ty to masz schizofrenię albo jest was dwóch. Raz Marek pisze rozsądnie, a innym razem jak pojehany.

Goool
Goool
31 lipca 2020 22:13
Reply to  Marek

Zabolało tutejszych miłośników demokracji przywiezionej na sowieckich tankach.

Kos
Kos
1 sierpnia 2020 00:02
Reply to  Marek

Moze I stary komuch ale ma duzo wiecej rozumu niz ten mlodszy komuch, ktory siedzi na krzesle prezydenta.

Wiktor
Wiktor
2 sierpnia 2020 11:59
Reply to  Marek

a Kaczyński jeszcze starszy komuch przesiąknięty ideologią Gomułki i ojca Rajmunda nie mówiąc o mamuśce żydowskiej aktywistki komunistycznej

Simon
Simon
1 sierpnia 2020 18:00

Widzę, że ten stary aparatczyk, z rodziny zbrodniarza jest waszym autorytetem. Gratuluję… wspaniała opoka moralna do budowania… jaki dobrej jakości polski eksport na zachód idealnie pasuje do poziomu marksistów samoobieracących się w UE… na pewno tam głosuje dla dobra Polaków co najmniej kliku których zna osobiście… może z Moskwy…

wiktor
wiktor
2 sierpnia 2020 12:02
Reply to  Simon

lecz chopie chorą głowę pełna pustosłowia ;;Polska tak pasuje do kultury zachodnie jak kozia doopa do ….