Cimoszewiczowie pozwą posłów PiS i TVP

Cimoszewicz o Mateuszu Morawieckim: „Dla zagranicy to jest "pan zero"

Włodzimierz Cimoszewicz i jego syn poseł PO Tomasz będą skarżyć do sądu TVP i polityków PiS. To reakcja na wypowiedzi niektórych posłów partii rządzącej po wywiadzie byłego premiera na temat noweli ustawy o IPN.

Na początku tygodnia w udzielonym „Rzeczpospolitej” wywiadzie Włodzimierz Cimoszewicz powiedział m.in. – „Ustawa o IPN to jeden z wielu przykładów oszukańczego sterowania emocjami i opiniami co najmniej połowy społeczeństwa. Wmawia się ludziom, że Polska jest nieustannie, kłamliwie atakowana i pomawiana”. Mówił też o udziale Polaków w Holokauście: – „Dzisiejsze pokolenie nie jest za to odpowiedzialne. Jeśli jednak milczy lub kłamie, to stwarza swoją własną odpowiedzialność i podważa swoją wartość moralną”.

Pytany, czy spór polsko-izraelski pokazał, że w Polsce jest problem z antysemityzmem, stwierdził: – „Oczywiście tak. To problem trwały (…). Ekscesy na stadionach, napis „Łatwopalni” w Jedwabnem i setki innych przypadków. PiS od zawsze flirtował z nacjonalizmem. Wielu z nich pewnie po prostu jest nacjonalistami. W tej atmosferze wszelkie formy rasizmu i ksenofobii muszą kwitnąć. Gołosłowne zapewnienia Dudy i Morawieckiego są bez znaczenia”.

– „Po ukazaniu się tego wywiadu rozpętało się piekło” – powiedział „GW” Tomasz Cimoszewicz. – „Pojawiły się programy w TVP szkalujące imię mojego dziadka, w których nazywano go mordercą. Chodzi chociażby o program pani Magdaleny Ogórek i pana Marcina Wolskiego na antenie TVP Info i kilka innych programów z udziałem i wypowiedziami np. posła Dominika Tarczyńskiego w programie „Minęła 20”, ale i innych posłów PiS”.

W tym samym czasie CBA rozpoczęło kontrolę oświadczeń majątkowych Tomasza Cimoszewicza. – „Odwiedziłem już CBA i poddałem się rozpoczętej procedurze, która może trwać od trzech do dziewięciu miesięcy. Nie mam nic do ukrycia. Nie jest to jednak przypadek, że w dzień po mocnym wywiadzie mojego ojca pojawia się taka zorganizowana akcja z udziałem TVP, posłów PiS i CBA. Chodzi o to, aby zamilkł” – powiedział poseł Cimoszewicz.

Włodzimierz i Tomasz Cimoszewiczowie przygotowują pozwy przeciwko – jak to określa Tomasz Cimoszewicz – sporej grupie pomawiających i nękających. W przypadku TVP chcą złożyć również skargę w związku z rozpowszechnieniem przez nią pomówień do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

58
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
42 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
AndrzejAndrzejGekonMarta M.krzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Paweł

Bardzo słusznie. Orać faszystów z PIS i z Kurwizji!

Marta M
Marta M

Faszystów. Wyjdź na ulicę i wskaż choć jednego.

Kasia
Kasia

To idź na miesięcznicę albo na „festyn narodowców” 🙂

Marta M.
Marta M.

No widzisz, tak się składa, że w rodzinnym mieście uczestniczę regularnie co 11 listopada w takim lokalnym Marszu Niepodległości i żadnych nazistów nie widziałam. Na miesięcznicach zaś widać kretynów po obu stronach barykady.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Wlasnie sie przedstawiles, naziolku. Teraz splywaj.

Marta M.
Marta M.

Ja nikogo nie obrażam. Ty zaś nazywając mnie naziolkiem pokazujesz swój poziom intelektualny. Bliski tym od wafli z lasu.

Bogusia
Bogusia

Słusznie, nie można pozwolić się szkalować. Serdecznie pozdrawiam:)

Marta M
Marta M

Taki komuch szkaluje wszystkich, kiedy krytycznie wypowiada się o moralności.

Rafal
Rafal

taki jak ty?

magdalena
magdalena

Tak trzymać! Pozywać pisiory do sądów za obrażanie i nękanie ludzi. Nie można pleść bzdur i uważać się za stojącego ponad prawem. Prawo kuleje, ale pozostało jeszcze trochę sędziów niezłomnych, co nie boją się Ziobry i wydają sprawiedliwe wyroki.

Marta M
Marta M

Bzdury to plecie towarzysz Cimoszewicz.

Adam
Adam

„Mały trolling przed snem – to nawet lepsze niż lektura!” — pomyślała babcia Dusia i odłożyła notebooka na nocną szafkę.

Stefan
Stefan

Towarzysz to Cię spaprał

Marta M.
Marta M.

Nkwdzista i jego syn, członek organizacji komunistycznych od młodości po ich rozwiązanie, będzie sądził się bo go obrażono. Dziwię się Cimoszewiczom,siedzieli by cicho nikt by po raz kolejny im do życiorysów nie zaglądał. Środowiskom antyrządowym radzę baczniej się przyglądać kto je wspiera. Takie wsparcie jest dla nich niedźwiedzią przysługą.

Betty
Betty

Pani Marto, chyba nie zrozumiała Pani tego artykułu. Panowie Cimoszewiczowie przy okazji powinni Panią podać do sądu o pomówienia. Czy ma Pani twarde dowody na powyższe zarzuty, bo jeśli nie, to nie chciałbym być w Pani skórze.

Marta M.
Marta M.

Tak. Są dowody na służbę Mariana Cimoszewicza w jednostkach o charakterze zbrodniczym. A ďziałalnosc Włodzimierza w PZPR od lat 70. po upadek partii jest dobrze udokumentowana. Także o moją skórę proszę się nie martwić. Cimoszewicz jako prawnik doskonale wie, że nic nie ugra. Przeszłość Mariana Cimoszewicza wypłynęła już na początku lat 90. i od tego juz czasu były premier dostaje gorączki, gdy ktoś porusza ten temat.

Marta M.
Marta M.

Tak. Istnieją twarde dowody na to, M. Cimoszewicz i jego syn służyli obcemu mocarstwu. I obaj dobrze wiedzą, że żaden sąd nie ukarze nikogo, kto nazwał członka nkwd, UB itp. mordercą.

Adam
Adam

Really? Pani tak na poważnie? A kto dał Pani upoważnienie do tego, aby odbierać komuś głos? Zna Pani Cimoszewiczów osobiście, czy też posiadana przez Panią wiedza pochodzi ze „słyszenia”? (ja ostatnio słyszałem, że 10 kwietnia będzie koniec świata). Każdy ma prawo (jeszcze) do skargi, sądu, obrony swojego imienia, jest to konstytucyjnie zagwarantowane. Rozumiem, że jest Pani tego „lepszego sortu”, który lubuje się w Argumentum ad personam… „Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego… Czytaj więcej »

Marta M.
Marta M.

Zamiast uczyć mnie sentencji sprawdź czym była PZPR, w której szeregach Cimoszewicz służył obcemu mocarstwu 20 lat.

Adam
Adam

Szanowna Pani, najpierw przeczyta Pani ze zrozumieniem moją odpowiedź na Pani wpis, później niech Pani przeczyta swoje odpowiedzi (nie tylko pod tym wpisem), które stają się coraz bardziej nerwowe i agresywne, bowiem coraz bardziej zaczyna Pani pisać Ad personam. Cytat z Pani „Po prostu nie nawidzę komuny.” – nie, Pani nienawidzi personalnie Cimoszewiczów. Czemu tak myślę? Bardzo mocno i z zacięciem godnym innej sprawy udziela się Pani tylko w tym temacie. Na tym portalu były artykuły o innych „zasłużonych” wieloletnich członkach PZPR, którzy obecnie „służą” Polsce będąc członkami PIS-u. To Pani nie bolało/nie boli? Czemu pod tamtymi artykułami nie ma… Czytaj więcej »

Marta M.
Marta M.

Wybaczy Pan „tyknięcie”. Nie miałam takich intencji. Co do członków PZPR w pisie – dlatego też nie uważam pisu za zbawcow Polski a za kolejnych krętaczy, którym zależy tylko na kasie. Tak, to was zaboli, najbliżej mi do Ruchu Narodowego. Pozdrawiam

Rafal
Rafal

czyli 5 piw proszę

Marta M.
Marta M.

Nie jestem z „lepszego sortu”. Po prostu nie nawidzę komuny. Nie uważam, że dzieci mają odpowiadać za swoich rodziców toteż o najmłodszym polityku z klanu Cimoszewiczów nie pisałam. Ale jak zatwardzialy pzprowiec chce kogoś pouczać to nie rozumiem tego i nie akceptuję. Dla was każda wypowiedź kogoś z pisu jest głupia i zła. I ok, macie do tego prawo. Dla mnie człowiek będący członkiem PZPR do samego jej końca powinien być wykluczony z życia publicznego. I mam prawo do tego poglądu. PS. jak się wstawia łacińskie sentencje to się ich nie tłumaczy. Odniosła wrażenie, że to Pan ma problem z… Czytaj więcej »

magdalena
magdalena

Proszę zobaczyć ile pzprów jest w PISie i jest im bardzo dobrze, towarzysze Jasiński, Wolski, Piotrowicz, Kryże i wielu innych. Z tego towarzystwa Cimoszewicz jest najbardziej prawy. Proszę się zająć PZPR-em w PISie, a nie obrażać ludzi gnębionych przez PZPR bis czyli PIS.

Marta M.
Marta M.

Problem w tym, że nie zgrzeszyłam przeciw 8. przykazaniu. To nie fałszywe świadectwa. Nie popieram PiSu ale gardzę komuną.

Rozalka
Rozalka

Jesteś tak samo ślepa jak przedstawiciele naszego”rządku”,….zapomniałam , zakłamana tv1 nie pokazuje takich obrazków,….czyli ogłupia swoich widzów. !!!!!!

Kasia
Kasia

Jacuś ? Czy jakiś inny troll z Qrwizji ? 🙂

Włodek
Włodek

Marto, spadaj.

Miro51
Miro51

A skąd wiesz babo o Cimoszewiczach? Jesteś z Wyklętych czy przeklętych?

Tadeusz
Tadeusz

Na podstawie zamieszczonych przez Martę M. „argumentów,mogę jedynie stwierdzić, że mamy do czynienia z pisobolszewickim politrukiem.Argumenty żywcem wyciągnięte z propagandowych broszurek jakie tworzy się W Biurze Politycznym PIS na Nowogrodzkiej.

Marta M.
Marta M.

Nie zamieściłam żadnych dokumentów. Wystarczy teczka z archiwum na temat działalności PZPR na UW. Tam zapewne będzie również krótki biogram ojca W. Cimoszewicza opisujący jego dokonania dla reżimu komunistycznego w PRL.

Andrzej
Andrzej

Przepraszam. Czy szanowna pani nosi moherowy beret?

Rafal
Rafal

właśnie w ten sposób pokazujesz, że nie jesteś lepsza od Cimoszewicza seniora. Stosując te same metody walki z przeciwnikami politycznymi uderzając w rodzinę a nie próbując podjąć polemiki ws w której wypowiedział się W. Cimoszewicz.. I to ci nie przeszkadza! czy to przypadkiem nie schizofrenia?

Wojciech
Wojciech

Najwyższy czas.Potrzeba więcej spraw sądowych przeciwko karaluchom.Póki mamy jeszcze niezależne sądownictwo.

Rafal
Rafal

co mamy drogi panie? niezależne sądownictwo od kogo? od Ziobry, Kaczyńskiego! od kogo?

Stif
Stif

Nic dodać nic ująć , trzeba tych ludzi – nacjonalistów PIS doprowadzić przed temidę, ale myślę że, przed Europejską.

Rafal
Rafal

Panie Premierze niema co pękać przed tą hordą kretynów, która niszczy nasze państwo, za publiczne pieniądze, a przy okazji innych ludzi. Którzy śmią mieć inne zdanie niż oni. Plują na PRL na UB czy SB nie bez racji ale zachowują się i stosuje takie same metody jak ich poprzednicy. T już było i mieliśmy nadzieję, że nie wróci a tu De Jawu i powrócił komunizm wraz z pislamem. Nadejdzie taki czas taki dzień, że będą musieli za łamanie konstytucji, za łamanie praw obywatelskich odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu.

Marta M
Marta M

Czy wy się słyszycie? Piszecie o powrocie komunizmu przez pis a bronicie komunisty Cimoszewicza? To już paranoja.

Rozalka
Rozalka

Taki właśnie złośliwy,obrażający przeciwników wszelkich dyskusji jest elektorat pis-u !!!Gardzę takimi ludźmi, a ty kobieto powinnaś być ukarana razem ze wspomnianymi w artykule. Nie macie wyłączności na obrażanie,….nie obrażaj, byś sama nie była obrażana……….

Marta M.
Marta M.

Kogo obraziłam? Pan Cimoszewicza był aktywnym członkiem PZPR aż do wyprowadzenia sztandaru. PZPR to byli komuniści.

Rafal
Rafal

i co z tego?

Marta M.
Marta M.

Na 3 zdrowa ki do pieca na otrzeźwiwnie proponuję.

kuba49
kuba49

Nie komunisty Pana Cimoszewicza ale jego prawa do skargi, sądu, obrony swojego imienia.

Kasia
Kasia

Głupia czy Qrwski ?

Marta M.
Marta M.

Tym się od was różnię. Nikogo nie obraziłam. Przedstawiam tylko swoje zdanie. Podobno to portal informacyjny więc traktuję artykuł jako informację, która mnie rozbawiła.

Jan
Jan

Oby sad przykladnie ukaral pisowskich cwaniaczkow

Małgorzata Stefańczyk
Małgorzata Stefańczyk

Nigdy nie byłam zwolennikiem lewicy, ale takich ludzi jak Pan Premier Cimoszewicz, Prezydent Kwaśniewski, Pan Borowski, szanuję za inteligencję, poziom wypowiedzi i kulturę języka. Słucha się ich z przyjemnością i trudno nie przyznać im racji.

Marta M.
Marta M.

Tak. Zadeklarowanych komunistów w tym jednego alkoholika. Przypominam o kulturze byłego prezydenta, jaką zaprezentował w Katyniu.

krzysztof
krzysztof

A nachlał się Głódziem, biskupem. O tym nikt nie mówi.

Andrzej
Andrzej

Kwaśniewski ma po prostu słabą głowę do alkoholu. Głódź był (teraz zdrowie szwankuje) mistrzem pijaństwa i wielu z nim poległo.

Tomek
Tomek

Popieram

Paweł
Paweł

Nie mogę uwierzyć, że kiedyś tego gościa szanowałem. Pamiętam jak z Izą Sierakowską i chyba z Gadzinowskim pojechali wesprzeć Serbów w bombardowanym Belgradzie, potem pan Cimoszewicz nawrócił się na lizanie dupy USraelowi, Lepper nazwał go kanalią i jak się okazuje znał się na ludziach. Któregoś dnia oglądam CNN, tam Cimoszewicz już w roli szefa dyplomacji i dziennikarka go pyta w kontekście agresji na Irak, o tamten wyjazd do Belgradu, a ten wtedy jaką samokrytykę walnął, jak to się mylił, jak na oczy przejrzał, że USA zawsze miało rację. Więc mnie też pan pozwij, bo jesteś pan świnia, kanalia jak mówił… Czytaj więcej »

Jadwiga
Jadwiga

Minęły już prawie trzy dekady a zydokomuna w naszym „nieszczęśliwym” Kraju czuję się wciąż dobrze. Dziwię się wam kodomita, że widzicie tylko jak to Pis was „zdradza” a nie widzicie tego, że po 89r każda władza (głównie zydowsko-komunistyczna) z.PO na czele okradaly Polskę i naród Polski we współpracy z Rosją Niemcami Żydami i z każdym kto im chciał płacic! Na urojenia pana Cimoszewicza powiem tylko, że na szczęście naszym społeczeństwie jest więcej Antykomunistow niż antysemitow.

irena
irena

Brawo ! Dość tych prześladowań jak za Stalina ..

Marta M.
Marta M.

NI gdy nie widziałam takiego ruchu pod jakimkolwiek artykułem. Wystarczyło skrytykować pzprowskiego aparatczyka. Tak bronić demokracji?

Gekon
Gekon

Jaki wysyp nołnejmów pod artykułem. O dziwo sami wielbiciele Cimoszewicza. Ciekawe…

magdalena
magdalena

Wolę być wielbicielem Cimoszewicza niż Kaczyńskiego i Piotrowicza.

Andrzej
Andrzej

„pojawia się taka zorganizowana akcja z udziałem TVP, posłów PiS i CBA. Chodzi o to, aby zamilkł””
Służby nie służą Polsce lecz Partii wiadomo jakiej. Tak jak za czasów zwanych słusznie minionymi. To jest demokracja czy demokratura? Państwo policyjne i szybko postępującą dyktaturę „suweren” nam zafundował.