CIR o działaniach Morawieckiego w kwestii przygotowań do wyborów kopertowych: „w pełni legalne”

Każdy, kto popatrzy na Polskę dziś, to zobaczy raj - uważa Morawiecki

Rząd kontratakuje: „Wszystkie decyzje o rozpoczęciu technicznych przygotowań do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich były zgodne z prawem”

Dzisiaj o 10 rano rozpoczęła się konferencja NIK, gdzie Marian Banaś oświadczył o złożeniu do prokuratury zawiadomienia ws możliwości popełnienia przestępstwa. Na to oświadczenie  Centrum Informacji Rządowej odpowiedziało natychmiast zacytowanym powyżej tekstem. Z informacji podanej przez CIR wynika, że działania premiera Morawieckiego były „w pełni legalne”, o czym świadczy „wiele ekspertyz prawnych, którymi dysponuje KPRM”.

 

Zarówno premier, jak i minister Dworczyk stali „na straży konstytucji”, a ich decyzje miały za zadanie „przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie”. „Celem podjętych działań było umożliwienie udziału w wyborach grupom uprawnionym, których życie i zdrowie ze względu na pandemię były zagrożone”.

Nasz wspaniały rząd kierował się, jak widać dobrem obywateli, wyrzucając ich ciężko zapracowane 70 mln w błoto. Dzięki wyborom kopertowym „można było w tym krytycznym dla zdrowia publicznego okresie uniknąć gromadzenia się ludzi”. Mało, rząd miał nie tylko prawo do tego, ale i obowiązek!

PiS jednak wycofuje się w tym oświadczeniu z wcześniejszych interpretacji, bo pisze, że jedynie „nakazał dwóm przedsiębiorcom publicznym – Poczcie Polskiej oraz Wytwórni Papierów Wartościowych – rozpoczęcie techniczno-organizacyjnego przygotowywania się do głosowania korespondencyjnego”. Czyli być może nie doszłoby do tych wyborów.

 

Podjęte decyzje rzekomo w żaden sposób mnie naruszały kompetencji ani Państwowej Komisji Wyborczej, ani Krajowego Biura Wyborczego. Przekazania naszych danych osobowych jednostkom nieuprawnionym – jak się okazuje, również.  „Zadania tych instytucji nie obejmują przygotowania do głosowania korespondencyjnego. Kodeks wyborczy jasno wskazuje, że te zadania należą do Poczty Polskiej”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Dodatkowo rząd wyjaśnia, że ani PKW ani KBW nie miały kompetencji do zlecania Poczcie Polskiej przygotowań do wyborów. Takie kompetencje miał rząd i powinniśmy się cieszyć – należy się domyśleć z podtekstu oświadczenia – że nie zlecił go np. Związkowi Hodowców Kanarków.

Zasłanianie się dobrem i zdrowiem obywateli, w każdej innej okazji pokazując, że to zdrowie i dobro ma się za nic – jest wyjątkowo cyniczne.

/ep/

Źródło: wp.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antykaczor
Antykaczor
13 maja 2021 12:12

Zapomniano jeszcze wymienić kolejnego strażnika Konstytucji… Andrzeja Dudę. Przy takiej straży możemy spać spokojnie.

Predator
Predator
13 maja 2021 13:15

Banda piździelskich cynicznych błaznów, złodziej na złodzieju, złodziejem pogania, a naród zadowolony jakby żył w innym wymiarze……że ich to niedotyczy. Można było to tałatajstwo odsunąć od władzy, ale jest już za późno, teraz bez ofiar się nie obejdzie.

Dron
Dron
13 maja 2021 13:35

Sąd orzekł, NIK potwierdził!!! Kim trzeba być, żeby w ten sposób się tłumaczyć??? To najwięksi bandyci idą w zaparte, jeśli nie chcą przyznać się do popełnienia przestępstwa. Jaki proces myślowy doprowadził autora do nadania tej partii takiej, a nie innej nazwy??? Cyrk – określiła jedna z komentujących. Cyrk, proszę pani, to jest porządna instytucja, do której ludzie chodzą, żeby się rozerwać i zrobić dzieciom radochę. Nawet w ujęciu pejoratywnym cyrk to nie jest właściwe określenie dla tej sytuacji. To jest pukanie w dno dna od spodu. Qrna, przestanę czytać te wszystkie informacje na temat pis-u, bo zwariuję.

smętek
smętek
13 maja 2021 14:45

Każdy kto interesował się przygotowaniami do „wyborów” wiedział jakie to jest krętactwo. Kaczafi zażyczył sobie kopertowych i w okrełonym terminie i to stało się prawem.

Dron
Dron
13 maja 2021 15:37

Serce mi krwawi jak patrzę na to, co w 6 lat zrobili z tym krajem.

Predator
Predator
13 maja 2021 16:33
Reply to  Dron

Dokładnie tak samo zdewastował Polskę psychol, agent obcego wywiadu, komunista piłsudski, jarek czerpie garściami od tego pseudo bohatera.