Cisza o taśmach Obajtka w dziennikach Orlenu

Cisza o taśmach Obajtka w dziennikach Orlenu

Przez cały tydzień media przejęte przez Obajtka nie znalazły miejsca dla napisania o aferze z jego nagraniami. Niewielki artykuł i żądanie przeprosin od Wyborczej – i tyle.

 

A jeszcze 26 lutego redaktor naczelny Paweł Fąfara pisał o zasadach i rzetelnym dziennikarstwie: „Od zasad, którymi się kierujemy – niezależnego, uczciwego, wolnego dziennikarstwa – nie odstąpimy…Nie cofniemy się ani o krok…. Zmienia się właściciel, my zostajemy tacy sami i takie pozostaną nasze gazety i portale internetowe”.

Dziennikarze Wyborczej opublikowali nie tylko treść nagrań, ale przez kolejne dni opisywali kariery ludzi Obajtka, sieć jego powiązań oraz sposób renowacji dworku na koszt państwa.  Tymczasem w analizowanych papierowych dziennikach z Małopolski oraz w magazynie Polska Times ukazało się niewiele.

 

27 lutego w Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej, pod wybijającym się tytułem „Orlen wszystkiemu zaprzecza” artykuł dopiero na piątej stronie, cytujący głównie stanowisko spółki i komentarze polityków. Ten sam tekst ukazał się1 marca w Dzienniku Bałtyckim i Polska Times. O taśmach Obajtka wspomniał jeszcze Witold Głowacki w tekście o Zjednoczonej Prawicy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Kolejne wzmianki, na dalekich stronach, ukazały się we wspomnianych wyżej pismach dopiero 5 marca pod tytułem „Prezes PKN Orlen reaguje na taśmy Obajtka”. To informacja o wezwaniu przedsądowym Obajtka, skierowanym do Wyborczej.

Z szumnie zapowiadanej uczciwości i niezależności został tylko szum.

/ep/

Źródło: wyborcza.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 marca 2021 11:12

Niedługo z 17 mln użytkowników portali zostanie 1,7 mln.

Marek
Marek
6 marca 2021 12:02

Niesamowite. Niespodziewane. Absolutnie nie do uwierzenia. Całkowity szok. Totalne zaskoczenie. No nikt się kompletnie tego nie spodziewał.

Tom
Tom
7 marca 2021 17:59
Reply to  Marek

Za dużo GW czytasz. Zaczynasz podobną składnią i z takim jak tam sensem pisać.