Co dalej z tekturowymi czekami, którymi PiS machał podczas kampanii prezydenckiej

Co dalej z tekturowymi czekami, którymi PiS machał podczas kampanii prezydenckiej

Miało być tak pięknie. Miał ruszyć Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, którego inicjatorem był pan Andrzej Duda. Pojawiły się więc czeki, które z wielką dumą działacze PiS wręczali samorządowcom, mamiąc ich obietnicą wsparcia. Tutaj obiecali 740 tys. zł, tam 1,5 mln, a jeszcze gdzie indziej 4 mln zł. Kartonowe czeki krążyły po Polsce i samorządowcy, choć nie do końca wierzyli w tę kasę to jednak brali udział w tym spektaklu, ku chwale kandydata Dudy i jego politycznego zaplecza.

Trochę czasu już minęło od kampanii wyborczej, pan Duda został zaprzysiężony na prezydenta, dobry więc to już czas, by zapytać, jak potoczył się los czeków? Czy w ślad za nimi poszły już jakieś konkretne pieniądze?

Okazuje się, że to wszystko nie takie jednak proste jak obiecywał obóz rządzący. Obiecany strumień na konkretne inwestycje jakoś nie popłynął, a teraz wójtowie, burmistrzowie, starostowie i prezydenci muszą wypełnić odpowiednie formularze, druczki i dokumenty, by za pośrednictwem wojewody wystąpić do premiera z wnioskiem o przyznanie tej kasy, która tak pięknie wyglądała na wyborczym czeku.

I tak nie wiadomo, czy pieniądze zostaną przekazane na obiecane inwestycje czy też na znacznie pilniejsze dla samorządowców, sprawy. Nie wiadomo też, na jaką kwotę mogą liczyć gminy i czy w ogóle dostaną takie kwoty, które obiecano im w kampanii wyborczej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Całkiem trafnie skomentował tę sytuację jeden z internautów, pisząc „Polacy to taki ciekawy naród, naprawdę! PiS leje LGBT, ale najbardziej winny jest Trzaskowski. Wywala nas z UE, ale najwięcej winy ponosi Tusk …Obiecanki finansowe od początku dla każdego kto ma rozum, miały znamiona przekrętu. Ale naród musi mieć wiarę! Kwestią czasu jest znalezienie winnego braku tych środków!
Stawiam, że w obecnym amoku winnym okaże się UE jako instytucja i w końcu wystąpimy z tej wrażej organizacji, by u boku wielkiego polityka jakim jest Łukaszenka, budować nowe sojusze…
”.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
10 sierpnia 2020 10:29

Jest coś takiego jak przyrzeczenie publiczne. Jeśli kasa z tekturowych czeków się nie zamieni się w żywą gotówkę, obiecującego można pozywać do sądu o złamanie przyrzeczenia. Precedens Rzędziana i konia z rzędem.

smętek
smętek
10 sierpnia 2020 12:24
Reply to  HerodAntypis

Ha, ha, ha, zaśmiał się pan hrabia z cicha po francusku.

daroo
daroo
10 sierpnia 2020 10:44

Ok czyli po Emerytach ,górnikach i bodaj nauczycielach przyszedł czas na samorządy , a nos pewnego certyfikowanego ( przez sąd) kłamcy jest coraz dłuższy 😐

Zbyszek
Zbyszek
10 sierpnia 2020 11:47

Tymi tekturowymi czekam i można zapłacić za paździerz.

Kundzia
Kundzia
10 sierpnia 2020 15:35

A kto wierzył że to będzie prawdziwa obietnica?Morawiecki przegonił już pinokia.

Irena
Irena
11 sierpnia 2020 11:15

Juz Pawlak w filmie mowil , ze u niego ” slowo ważniejsze jak piniedze „…..i nie był doktorem…..a tu ani słowa ani pieniędzy …..czyli zwyczajny talon na balon !