Co łączy Kempę ze śledztwem w sprawie śmierci Igora Stachowiaka?

Dwie Beaty w Parlamencie Europejskim to o dwie za dużo?

Tego chce się dowiedzieć PO i wysyła do ministra Ziobry wnioski w tej sprawie. Posłowie PO chcą wiedzieć, czy prawdą jest, że szefowa kancelarii premiera Beata Kempa – zaraz po naradzie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Błaszczakiem i Zielińskim, która odbyła się po wyemitowaniu w sobotę w TVN filmu z kamery w paralizatorze – „w trybie pilnym udała się na Dolny Śląsk. Chcemy wiedzieć, w jakim charakterze tam pojechała”.

Poseł Borys Budka twierdzi, że Kempa pojechała na komendę policji w Oleśnicy, by tam odbyć kolejne spotkanie. – „Czy to możliwe, że to standardy działania wysokich polityków PiS, czy to możliwe, że tak bez przyczyny politycy PiS interesują każdym komisariatem, każdą komendą, a szczególnie tą właśnie w Oleśnicy, na której służyły osoby, zamieszane w sprawę śmierci Igora Stachowiaka?” – pytał Budka.

Platforma wystąpiła o zbadanie rejestru wyjazdów służbowych Kempy, o zabezpieczenie bilingów z jej telefonów komórkowych, komendanta policji z Oleśnicy oraz „komendanta Kokota – tej osoby, która odpowiada za wydarzenia z ubiegłego roku, a która zamiast ponieść konsekwencje otrzymała awans” – mówił Budka.

Jerzy Kokot, w czasie kiedy zginął Stachowiak, kierował komisariatem Wrocław – Stare Miasto; w grudniu zeszłego roku otrzymał awans na I zastępcę komendanta miejskiego we Wrocławiu. W tym samym czasie Dariusz Kokornaczyk z I zastępcy awansował na szefa komendy w stolicy Dolnego Śląska. Obaj wcześniej pracowali w komendzie miejskiej w Oleśnicy, obaj pochodzą z Sycowa – rodzinnej miejscowości Beaty Kempy.

Poseł Budka pytał też na konferencji prasowej, czy prawdą jest, że do tej pory nie został ukarany dyżurny komisariatu Wrocław – Stare Miasto, który po zatrzymaniu na wrocławskim rynku Stachowiaka wydał – niezgodne z prawem – polecenie zatrzymania świadków zdarzenia, którzy policyjną interwencję rejestrowali telefonem komórkowym. – „Co więcej – czy prawdą jest, że dyżurny ten, dziwnym trafem jest policjantem pochodzącym z Sycowa? Czy prawdą jest, że osoba wydająca te polecenia została awansowana i w tej chwili jest dyżurnym komendy miejskiej policji we Wrocławiu?” – dopytywał polityk Platformy.

Platforma ponowiła w piątek swój apel o powołanie w Sejmie komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić okoliczności zatrzymania i śmierci Igora Stachowiaka.
(Źródło: pap.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GrześObserwatorJSCSławomir Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Sławomir

Czym cuchnie kempa?

JSC
JSC

Jeśli są podejrzenia dotyczące czynników rządowych to trzeba robić kolejną komisję śledczą… chyba, że państwo Stachowiak mają słabsze plecy niż Olewnikowie.

Obserwator
Obserwator

Teraz nie wolno odpuszczać, pisiory muszą czuć oddech pogoni na karku .

Grześ
Grześ

to świadczy o tym że ,,wybitny prawnik,, po administracji dostaje trudne zadania do rozwiązania i wszystko, nie dopatrujcie się kochani Bóg wie czego.