Co może zostać po Jarosławie Kaczyńskim?

Co może zostać po Jarosławie Kaczyńskim?

PiS już nie ukryje swoich sympatii politycznych, idei, do których partii Kaczyńskiego coraz bliżej, a tym samym odkrywają się dla pozostałych Polaków zamiary obecnej władzy.

Awansowanie Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji to nie tylko gest w stronę środowiska nacjonalistów, neofaszystów, to pokaz na zewnątrz, a staje się nadto czytelny, gdy docierają informacje, iż wiceminister jest agentem wpływu Kremla, a jego wypowiedzi na temat wschodniego sąsiada nasuwają podejrzenia, iż nie tylko agentem wpływu.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz dyplomatą raczej nie jest, co wydaje się dziwnym atrybutem wykonując tę funkcję, lecz przy pisaniu o politykach PiS zdziwienie należy porzucić.

Nagle Czaputowicz dostał zajadów, gdy wymienił nazwisko Donalda Tuska określając tego najwybitniejszego polskiego polityka (przynajmniej dotychczas w XXI wieku) jako reprezentanta Niemiec w Radzie Europejskiej, w tym wypadku należy porzucić inne zdziwienie, gdy widzimy jak polityk PiS pluje na Polaka.

Czaputowicz opluł Tuska, a tak naprawdę Brukselę i najlepszego naszego sojusznika na Zachodzie, Niemcy. Ten „dyplomata” zalicza się do kategorii ukutej przez Władysława Bartoszewskiego, do dyplomatołków. Trzymany był za czasów Tuska w MSZ jako dyrektor jednej z komórek ministerialnych. Czekam aż wyrazi się, jak Mateusz Morawiecki, iż donosił Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Czyżby wspólną cechą polityków PiS było donosicielstwo, agenturalność, przypadłość charakterologiczna wszystkich złamasów, ludzi niegodnych zaufania?

Konteksty powyższych wypowiedzi i awansu są oczywiste, PiS gra na rozwalenie Unii Europejskiej. Więcej będziemy wiedzieli po wizycie wicepremiera Włoch Metteo Salviniego u Kaczyńskiego, lidera antyeuropejskiej Ligi Północnej, ten się nie kryje, że w polityce chodzi mu o rozbicie instytucji europejskich, a przy tym obnosi się z t-shirtem, na którym nosi portret swojego guru i sponsora, Władimira Putina.

Co miałoby zastąpić Unię Europejską? Oczywista oczywistość dla Kaczyńskiego, Salviniego, Marine le Pen i innych nacjonalistów, neofaszystów – egoizmy narodowe. A te wielokroć na naszych kontynencie przerabiano z takimi spektakularnymi „finałami”, jak I i II wojny światowe. Od 1945 roku gwarantem, iż do takich hekatomb nie dochodziło, była Unia Europejska. Jak to właściwie ujął szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker: „Wystarczy iść na cmentarz wojenny, by zdać sobie sprawę z tego, jaka jest alternatywa dla jedności europejskiej”.

I za tym optuje prezes PiS – za cmentarzem. Wybitna poetka Ewa Lipska pisze: „Był już taki egzamin z historii / kiedy naraz wszyscy uczniowie oblali. / I został po nich uroczysty cmentarz”. Politycy opozycji wszystkich opcji muszą odstawić Kaczyńskiego i jego „złamasów” od rządów, bo zostanie po nas cmentarz.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
szokRyszardWiewaZgredzinkaBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Damis
Damis

porównywanie go do dyplomatołków do obraza on cały Pacanów przerasta głupotą

Maciek123454321
Maciek123454321

Co może zostać po Jarosławie Kaczyńskim? Ten słynny pisowski wór, coraz bardziej przeciekający… Za każdym razem wycieka coraz większy smród. Ten wór niebawem pęknie, nie wiem, czy wytrzymamy ten fetor, skoro już teraz trudno wytrzymać.

Rafał P.
Rafał P.

Być może, że po Jarozbawie zostanie kot, bo koty żyją dość długo.

ewa
ewa

Węgrzy już też zaczynaja preglądac na oczy czym kończy sie dyktatura pasychopaty

Zgredzinka
Zgredzinka

Rychło w czas, po 12 latach oligarchizacji państwa.
Teraz jasność spojrzenia na niewiele się zda, bo całe państwo jest doszczętnie skorumpowane i zdemoralizowane.
Nic się tam przez następne lata nie zmieni. Podobnie jak w Rosji, Turcji, Syrii, Białorusi itd.
To my mamy ostatnią szansę, by w demokratyczny sposób uwolnić się od naszej szarańczy, zanim nas zeżre.

Bart
Bart

Proszę pamiętać, że choć Kaczyński jest szefem tej mafii, to jednak nie jedynym odpowiedzialnym. To jest cała zgraja gorliwych realizatorów opętańczej idei faszyzacji Polski i uzależniania jej od Rosji.

Wiewa
Wiewa

Kaczyński stosuje zasadę: „po nas niechby zgliszcza”..dosłownie i w każdej dziedzinie.

Ryszard
Ryszard

Niestety, ale trudno sie z tym nie zgodzić. I z Junckerem.. ..Pedspektywą sumy egoizmów europejskich jest Wielki Cmentarz.
Czy tego chcemyy? Jesli tak, glosujmy na PiS w wybirach do PE.

szok
szok

Uwielbiam Europę
I uwielbiam Unię

I niech nikt nie krzyczy
Że to jest zbyt głupie!

Oczywiście lepiej
Byćże w jejże JĄDRZE

Lepsza BIUROKRACJA
Niźli… WOJNA – sądzę!

Acz uważać trzeba
Ale jak? – Noo Z NIMI

Z Niemcami – a jakże
Zawsze w każdej chwili

Kłócić się i boczyć
Ale i przyjaźnić

ALE NIE OBRAŻAĆ
JAK TO ROBI KACZY!!!

A wybór jest prosty:
Latryna w podwórku

Na wsi, czy też WC
W domu, mój Ty siurku???!!!

Poza wielkim celem
GEOPOLITYKĄ

Taki wybór jasny…
Zgadzasz się, mój smyku?