„Czy CBA opublikowało już apel w sprawie Szumowskiego tak jak w przypadku Grodzkiego?”

Sprawa szefa CBA będzie toczyć się w nieskończoność? Grozi mu do 8 lat więzienia

Łukasz Szumowski (PiS) nie ma w ostatnim czasie dobrej passy i mierzy się z licznymi oskarżeniami. Zarzuca mu się m.in. zakup maseczek bez atestu od znajomego, prowadzenie interesów z przywódcą zorganizowanej grupy przestępczej, wydanie ponad 120 mln zł na bezużyteczne testy oraz zakup drogich respiratorów…

 

W obronie ministra zdrowia gremialnie stanęli najwyżsi w hierarchii politycy obozu Zjednoczonej Prawicy, w tym sam prezes Jarosław Kaczyński, który przyznał, że oskarżenia wobec Szumowskiego stanowią przejaw… hejtu.

Do sprawy na antenie TOK FM odniosła się  Renata Grochal  z „Newsweeka”, która odwołała się do słów byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika, które ten zamieścił na TT:

Czy CBA opublikowało już apel w sprawie profesora Szumowskiego tak jak w przypadku profesora Grodzkiego???

Pamiętamy, że kiedy były stawiane oskarżenia, że Tomasz Grodzki mógł czerpać korzyści majątkowe, to CBA wystąpiło z apelem, by wszyscy, którzy ewentualnie dali mu łapówki się zgłaszali” – dodała od siebie Grochal, która zauważyła przy tym, że instytucje państwowe nie są dziś wiarygodne i są uzależnione od PiS-owców.

 

W podobnym tonie wypowiedział się dr Paweł Marczewski z Fundacji Batorego. Naukowiec uważa, że kryzys związany z osobą Szumowskiego świadczy o wielkich kłopotach państwa polskiego.

Bo kiedy minister mówi, że maseczki kupiłby „choćby od diabła”, to powstaje pytanie, dlaczego polskie państwo musi w ogóle stawać przed takim wyborem? Dlaczego musi kupować maseczki, które znienacka pojawiają się na rynku albo respiratory po zawyżonych cenach?  Wydaje mi się, że ta sprawa wykracza poza osobę samego ministra Szumowskiego, ewentualne jego błędy, ewentualną korupcję czy nadużycia. To jest sprawa, która obnaża na raz bardzo dużo słabości państwa” – powiedział na łamach TOK FM doktor Marczewski.

Interwencji CBA ws. szefa resortu zdrowia oczekują też politycy KO – w tej sprawie podjęta została interwencja poselska Dariusza Jońskiego i Michała Szczerby.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BozennaRamzesObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Jak krótka jest droga ze szczytu na dno!

Ramzes
Ramzes

A może jednak wystosować ten APEL (o którym CBA nazwijmy to – „zapomni”) w imieniu tzw. suwerena? Chociaż z drugiej strony …. przecież to dwa w jednym (kryształ i diament) i nie po to robił sobie focię z matką Teresą aby teraz ktoś mu cokolwiek wypominał!

Bozenna
Bozenna

Ofelio choćbyś była jak śnieg biała nie ujdziesz obmowy. – parafrazując Hamleta popieram ministra Szumowskiego