Co wybierze Andrzej Duda, ustawkę w Końskich czy prawdziwą debatę prezydencką w Lesznie?

Duda atakuje: Bodnar głosi hasła „ANTYPOLSKIE” i „ANTYPAŃSTWOWE”

Dzisiaj, o godzinie 20.30, w Lesznie ma się odbyć debata prezydencka. Udział w niej mają wziąć Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Formuła jest prosta. Każdą z 15 zaproszonych redakcji ma reprezentować jeden dziennikarz, który będzie miał prawo zadania dwóch pytań.

 

Rafał Trzaskowski nie boi się konfrontacji ze swoim rywalem na Arenie Prezydenckiej i jak sam mówi, chętnie odpowie na każde pytanie. Gorzej jednak jest z reakcją Andrzeja Dudy na zaproszenie do Leszna.  Jak mówi, „jaka debata w Lesznie?! Proszę wybaczyć, ale o ile wiem, zapraszano kandydatów do Końskich na debatę z mieszkańcami Końskich i myślę, że ta formuła jest ciekawa, że to mieszkańcy rzeczywiście będą zadawali pytania.

O Lesznie nic nie było mowy do tej pory. Pan Trzaskowski ucieka do Leszna”. Do tej pory nie potwierdził on swego udziału w debacie, choć chęć udziału wyraziły już  redakcje „Faktu”, „Rzeczpospolitej”, Radia Zet, Wirtualnej Polski, Onetu, Najwyższego Czasu, Polsatu, „Gazety Wyborczej”, „Do Rzeczy” i „Dziennika Gazeta Prawna”, a nawet, wstępnie, TVP i TVN.

 

Oficjalnie, Duda się waha, jednak  wydaje się, że Andrzej Duda twardo optuje za debatą w Końskich, w której TVP dyktowałaby warunki i formułę. Przerabialiśmy już debatę w TVP przed I  turą wyborów, mamy świadomość tego, jak ona wyglądała i raczej wątpliwe, by ktokolwiek, poza panem prezydentem, widział sens tej „powtórki z rozrywki”.

Czyżby Andrzej Duda bał się udziału w Arenie Prezydenckiej, która spełnia podstawową zasadę, że prawdziwa debata to „to debata wielu redakcji. My od początku chcieliśmy żeby odbyła się debata telewizyjna trzech stacji. Mówił też o tym Andrzej Duda.

Ale dziwnym trafem jest tak, że telewizja Polsat się zgadza, telewizja TVN się zgadza, ale nie zgadza się TVP. A wiadomo, kto rządzi TVP”? Czyżby Andrzej Duda obawiał się pytań, do których wcześniej nie było mu dane się przygotować, a które mogą okazać się dla niego zbyt niewygodne?

Tamara Olszewska

(Źródło: natemat.pl)

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 lipca 2020 11:16

Duda już wybrał ustawkę w Końskich, gdzie pytania „od publiczności” będą zadawane ustami propagandysty Adamczyka.
Arena Prezydencka to genialny ruch sztabowców Trzaskowskiego!
1. Wytrącili PiSim propagandystom argument, że Trzaskowski stchórzył bo nie wziął udziału w ICH debacie.
2. Organizując wydarzenie dokładnie w tym samym czasie co ustawka kur.wizji w Końskich:
– zabierają „debacie” Dudy sporą część uwagi mediów – bo zapraszają do swojej debaty wszystkie media i gwarantują swobodę zadawania pytań;
– dają możliwość porównania w czasie rzeczywistym meritum (treść pytań, poruszana w dyskusji tematyka i jej istotność w aktualnej sytuacji);
– j.w. stylu wypowiedzi obu kandydatów (mowa ciała, używanie głosu, umiejętność stawiania czoła trudnym pytaniom i rzeczowej polemiki).
Nie chciałbym w tej chwili być jednym ze sztabowców Dudy!

Gustaw
Gustaw
6 lipca 2020 11:43

Duda uniknie konfrontacji z Trzaskowskim ze strachu. Boi sie inteligentnego, dynamicznego, wyksztalconego, kulturalnego przeciwnika z mocna osovowoscia. Polacy dzisiaj szukaja hamulca dla PiSowskiej agresywnej, destruktywnej polityki, madrego reprezentanta wszystkixh Polakow. Duda udowodnil przez ostatnie 5 lat, ze do takiej roli nie nadaje sie po prostu.

Jantar
Jantar
6 lipca 2020 11:44

A tymczasem księża z ambon już prowadzą kampanię. Są pierwsze informacje o słowach księży: „Każdy wierny, katolik, ma obowiązek zagłosowania na prezydenta Dudę! Głos oddany na Trzaskowskiego to grzech śmiertelny i nie będzie rozgrzeszenia, a nawet stawia wiernego poza Kościołem!”. Można się domyślać, że księża będą przepytywać wiernych podczas spowiedzi, na kogo oddali głos i odpowiednio karać.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
6 lipca 2020 13:40
Reply to  Jantar

Będą palić na stosach? Pewnie by chcieli, skoro uznają głosowanie na Pana Trzaskowskiego za herezję.

Jantar
Jantar
6 lipca 2020 17:21

Możemy się spodziewać wyjścia Polski z Unii i państwa wyznaniowego. Słowa Dudy, że „będzie strzegł „wszystkich dotychczas uruchomionych i stworzonych programów” społecznych, a także wartości i godności i będzie „umacniał sojusze, w których jesteśmy” oraz „naszą pozycję w Unii Europejskiej, jako państwa stowarzyszonego, ale narodowego, które ma swoją godność i swoją historię, z której jest dumne”.

Irena
Irena
6 lipca 2020 15:39
Reply to  Jantar

Kto jeszcze chodzi do kosciola .wysluchiwac tych otumaniajacych głupot !!! ???

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
6 lipca 2020 17:27
Reply to  Irena

Ci, co zawsze. Ale ich akurat „nawracać” sukienkowi nie muszą.

Jantar
Jantar
6 lipca 2020 15:11

Kolejna dzisiejsza świeżynka! Duda ogłosił, że chce państwa narodowego, które będzie luźno stowarzyszone z Unią Europejską i innymi krajami na zasadzie sojuszy, bo „Polacy rozumieją, że Polska musi być w pełni suwerenna, niepodległa i wyrasta z tradycji chrześcijańskich i takie tradycje muszą być kultywowane, nikt nie ma prawa nam niczego innego narzucać”.

De facto jest to zapowiedź wyjścia z Unii i utworzenia konstytucyjnego państwa wyznaniowego.

I już podpisał przygotowaną wcześniej ustawę o zmianie Konstytucji. Mówi, że w odniesieniu do adopcji dzieci przez homoseksualistów, ale wiadomo, że jak zaczną grzebać to tak przekopią, że Duda będzie prezydentem dożywotnio. Ogłosił też, że kieruje tą ustawę do Sejmu, czyli chcą grzebać w konstytucji bez większości konstytucyjnej. I Duda zapowiedział, że podpisze! Możemy się więc spodziewać, że ekspresem to uchwalą, żeby jeszcze przed końcem kadencji zmienić konstytucję na taką, jaką chce prezes. Ta konstytucja od co najmniej 15 lat leży w szufladzie na Nowogrodzkiej i przez dobrą dekadę wisiała na oficjalnej stronie partii. Ale pewnie przez ostatnie lata Kaczyński jeszcze wiele rzeczy w tamtym projekcie zmienił, tak żeby już nigdy nie można było tej konstytucji zmienić.

Borys
Borys
6 lipca 2020 23:08

Ustawka w LESZNIE.