Co za pech. PiS postawił na Elbanowskich, którzy dziś muszą zwrócić pieniądze ministerstwu

Co za pech. PiS postawił na Elbanowskich, którzy dziś muszą zwrócić pieniądze ministerstwu

PiS robi wszystko, by stworzyć pozory, że jest blisko ludu. I tak się „przejechał” na zacnej rodzinie Elbanowskich.

 

Dziś wiceminister Maciej Kopeć oczekuje zwrotu 27 tys. zł dotacji od Fundacji Karoliny i Tomasza Elbanowskich. Dlaczego? Otóż Najwyższa Izba Kontroli wykazała nieprawidłowości w wydatkowaniu pieniędzy, które otrzymała założona przez Elbanowskich fundacja Rzecznik Praw Rodziców.

Co poszło nie tak? Kontrolerzy NIK sprawdzali wykonanie budżetu za 2018 r. i znaleźli sporo błędów, jak nieprawidłowe umowy, nie zgadzające się kwoty itd.

 

Jeszcze nie tak dawno prawica uwielbiała Elbanowskich, ich inicjatywy popierał sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak mogło więc dojść do takiej sytuacji? Czego PiS nie dopilnowało?

Zaczęło się w maju 2016 r. kiedy to fundacja założona przez Elbanowskich została partnerem społecznym MEN. Na podstawie tego partnerstwa razem mogli wystartować w konkursie na dofinansowanie z kancelarii premiera. Do podziału było ponad 5 mln zł. Od początku nie wyglądało to przejrzyście. Fundacja nie od razu wygrała konkurs, najpierw zwyciężył ktoś inny, potem konkurs unieważniono i w powtórce wygrali Elbanowscy.

Pod koniec sierpnia 2018 r. fundacja opublikowała raport pt. „Obszary edukacji wymagające zmian”. Nie był to raport ani odkrywczy, ani samodzielny, bo opierał się na danych już wcześniej zebranych.  Według RMF FM raport ten nie spodobał się nawet w KPRM. Podczas kontroli, którą wykonali pracownicy kancelarii, miało się okazać, że Elbanowscy dostarczyli nieprawidłowe rozliczenia i „niskiej jakości badanie”.

No i w końcu wyszło, że działania fundacji są mało przydatne, nieprofesjonalne, a widoczny brak doświadczenia i umiejętności doprowadził do jednoznacznych opinii NIK. Wykazane błędy i konieczność zwrotu pieniędzy to ostateczne świadectwo wielkiej amatorki i PiSu i Elbanowskich.

/md/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jerry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerry
Jerry

A Zalewska na zdjęciu trzyma się za bebechy… ze śmiechu (patrz.: lustrzane odbicie Elbanowskiej)!