Córka byłego posła PiS, studiuje bez matury na uczelni swoich rodziców

Córka byłego posła PiS, studiuje bez matury na uczelni swoich rodziców

Joanna Górska córka byłego posła, obecnie rządzącej partii studiuje na uczelni swoich rodziców. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” córka Górskich studia zaczęła będąc jeszcze w liceum, nie mając matury. Kanclerzem uczelni jest Tomasz G. – ojciec i były poseł PiS oraz Solidarnej Polski, oskarżany wiele razy o oszustwa, a założycielem i prezesem uczelni jest matka – Magdalena Górska.

Dziennikarze zapytali Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – czy studia może podjąć osoba bez matury. MNiSW zaprzeczyło. Natomiast jak podaje „Gazeta Wyborcza” córka Górskich kończy studia z zarządzania na Wyższej Szkole Handlu i Usług, a w maju zdawała maturę.

Adwokat Joanny Górskiej nie chciał komentować sprawy, stwierdził jedynie, że jego klientka uczestniczy w zajęciach jako wolny słuchacz. Ministerstwo ustosunkowało się do tej wypowiedzi komentując ją, że prawo nie przewiduje studiowania w charakterze wolnego słuchacza. Natomiast jeden z wykładowców poinformował „Wyborczą”, że jego studentka była w spisie studentów i przystępowała normalnie do egzaminów. Z ustaleń dziennikarzy wynika również, że uczestniczyła bardzo aktywnie w życiu uczelni – została wiceprzewodniczącą samorządu studentów WSHIA.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzi postępowanie w tej sprawie.

/mr/

Źródło: wyborcza.pl 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
UlaRealista z PruszkowaKrzysztofdarooGrzeda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stefan
Stefan

Nic już mnie nie zdziwi w tym kraju. Jaki pan, taki kram 🙁

Maciek123454321
Maciek123454321

Czego się czepiacie? Maturę będzie miała wcześniej niż dyplom. Chronologia zachowana? zachowana. A dyplom sryplom, jak się kiedyś wyraził Wojciech Mann pakując ten bon mot w usta niedoszłego magistra Aleksandra Kwaśniewskiego. No i co? Jajco. Kwaśniewski jako jedyny był prezydentem przez 2 kadencje (drugą kadencję wygrał w I turze). I to najlepszym w III RP. Zatem nie matura, lecz chęć szczera…… No i nazwa tej panny Górskiej uczelni – WSHUI.
PS Do Redakcji – proszę nie zmieniać literówek. Błąd celowy nie jest błędem.

Paul Iszynel
Paul Iszynel

Zdolna bestyja.

Tatiana
Tatiana

Będzie pasowała do”elyt” z PiS – ogrodników, perukarzy i niedouczonych bezkręgowców

daroo
daroo

Pewnie „ministrą” edukacji zostanie 🙂

Jabis
Jabis

Pikuś!
Córka pana d. (sądownie potwierdzone) na koszt podatników poleciała na wycieczkę do USA obejrzeć Trumpa. O!

ewa
ewa

afera goni aferę, wieże Kaczyńskiego, działki Morawieckiego, Falenta i jego taśmy ,i wiele innych i co z tego jak społeczeństwu sie to podoba a i bilion długu tez sie społeczeństwu podoba,

GREG
GREG

Studiuje jak obrabiać Kasę Państwową i dostać za to awans . Bez studiów dała by sobie radę Tatuś jej jest ,,profesorem” w tej dziedzinie. Mama pomoże w egzaminach

blabla
blabla

Zrobi korespondencyjnie czy zaocznie i po sprawie,i po co te krzyki.W końcu wiadomo kto u koryta.

Andrzej
Andrzej

Wypisz, wymaluj lata pięćdziesiąte w wojsku. Nie marura, a chęć szczera zrobi z xiebie oficera.

Zibi
Zibi

Jeszcze jeden skandal !

Grzeda
Grzeda

Studiuje głupotę i podpierdalanie nowy kierunek studiów.

Krzysztof
Krzysztof

Wiadomym jest, że ona nie studiuje a jedynie figuruje na liście uczelni, to po to by ktoś nie zarzucił w przyszłości, że otrzymała dyplom a nie było jej na listach uczelni. Po otrzymaniu dyplomu , zapewne otrzyma intertne stanowisko i tak oto tumany będą nami dalej rządzić.

Realista z Pruszkowa
Realista z Pruszkowa

Przecież tym pisokatolickim kanaliom wszystko wolno. A ponadto zastanawiającym faktem jest prowadzenie jakiejkolwiek uczelni przez działaczy pisokatolickich..

Ula
Ula

Zdolna bestia, a wy zazdrościcie. Wony słuchacz hahaha