Cud!? Kaczyński zablokował antyeuropejską konferencję Ziobry

To już ten czas, gdy nominaci „dobrej zmiany” w KRS podgryzają samych siebie

Dziś przedstawiciele Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry chcieli zorganizować konferencję nt. działań rządu i parlamentu Niderlandów – w tym tygodniu holenderska Izba Reprezentantów przyjęła uchwałę zobowiązującą tamtejszy rząd do postawienia władz Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

 

Holendrzy zarzucili Polsce naruszanie praworządności oraz niewypełnianie swoich zobowiązań wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej.

Działania holenderskiego parlamentu rozwścieczyły przedstawicieli Solidarnej Polski. Zaczęli oni domagać się interwencji rządu i premiera ws. zagranicznych „ataków”. Chcieli też wezwać polityków PiS do bardziej zdecydowanych działań.

Odważne plany Solidarnej Polski zepsuł jednak sam… Jarosław Kaczyński. Przywódca PiS zabronił ziobrystom przeprowadzenia takiej konferencji.

 

Stronnicy Ziobry, niestety, bagatelizują sprawę.

Gdy zadzwoniliśmy do ziobrystów po komentarz, byli zdziwieni, że wiemy o blokadzie ze strony Kaczyńskiego. Potem bagatelizowali sprawę – twierdzili, że nikt ich nie zablokował, tylko doszło do nieporozumienia” – podała „Gazeta Wyborcza”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dodatkowo, stwierdzili, że konferencja ws. Niderlandów ma odbyć się jutro.

Wszystko wskazuje na to, że już nawet Kaczyński ma dość ziobrystów, którzy od kilku tygodni bezustannie atakują Unię Europejską i zagranicznych polityków.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
3 grudnia 2020 17:10

Prawdziwi, Narodowi Ziobryści Polscy!

Janina
Janina
3 grudnia 2020 17:17

No, no, kacza łapa zaczyna z lekka deptać hamulec. Nareszcie dociera do kapo, że w Europie nie ma ciemnego, zastrachanego suwerena, a normalni ludzie. I że tam jego chore ambicje nie robią na nikim wrażenia. A to siurpryza !

edek
edek
3 grudnia 2020 17:19

kaczka zablokowala MIEKISZONA

Jantar
Jantar
3 grudnia 2020 17:31

No to w tejże kwestii, znaczy w kwestii działań Holendrów, zapodam artykuł:

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1497861,reforma-sadownictwa-holandia-polska-skarga-do-tsue.html

Nic dziwnego, że Ziobrę trafia szlag z powodu tych działań. Ale Kaczyńskiemu też za bardzo nie wierzę. Zwłaszcza po wypowiedziach Krasnodębskiego, który mówi, że „mogą sobie Polskę skarżyć, ale rząd polski będzie skarżył każdy kraj po kolei, który ośmieli się wystąpić przeciwko Polsce”. Tak więc szykuje się jednak gruba wojna z Unią i w jej efekcie być może nawet polexit decyzją większości sejmowej.

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2020 17:48

Jeżeli Kaczyńskiemu nie uda się wepchnąć z powrotem Dżina do butelki, to stanie się przystawką w jego menu.

nawi
nawi
3 grudnia 2020 18:15

ziobroteroryści

Alpha
Alpha
3 grudnia 2020 18:33

Pislam musi zamknąć w więzieniu Zero/ziobro

Maciek123454321
Maciek123454321
5 grudnia 2020 14:53

Wojna w Chinach, panie Koziołek. Ale tak na serio, nie wierzę, żeby Karaluch mocno się różnił od Braci w Ziobrze. Może tylko ostatnie w jego życiu przebłyski zdrowego rozsądku biorą górę. Niezależnie jednak od wszystkiego, nad Ziobrą i jego watahą wisi widmo długoletniej odsiadki. Myślę, że za bardzo niedługo ten chory układ się przewróci i obudzimy się w normalnym, cywilizowanym kraju.