Cymański: „(..)nasze przekonania nie są ważniejsze od trwania tej koalicji”

Cymański: "(..)nasze przekonania nie są ważniejsze od trwania tej koalicji"

Tadeusz Cymański był dzisiaj gościem Radia RMF FM. W rozmowie z Robertem Mazurkiem polityk Solidarnej Polski tak scharakteryzował siebie jako uczestnika życia politycznego kraju. „Zmieniałem partie, ale nie zmieniałem poglądów. Jestem do nich przywiązany i wierny im”.

 

Naprawdę? Jak wobec tego mamy interpretować kolejną wypowiedź Cymańskiego: Jesteśmy otwarci na rozmowy o sprawie ustawy o zwierzętach, o covidowej. Chcemy rozmowy i nasze przekonania nie są ważniejsze od trwania tej koalicji. Ona jest bezcenna. Panie Cymański, niech się Pan zdecyduje co ważniejsze dla Pana: wierność swoim poglądom czy trwanie w układzie?

Co jest najbardziej istotne dla Solidarnej Polski w trakcie toczących się negocjacji z PiS? „(..)podstawowym warunkiem Solidarnej Polski jest to, żeby Zbigniew Ziobro pozostał ministrem” wcześniej powiedział Cymański.

Dzięki kolejnej wypowiedzi posła poznaliśmy reguły panujące wewnątrz partii:Zbigniew Ziobro ma taką pozycję w Solidarnej Polsce, jak Jarosław Kaczyński w PiS-ie”. Dopytywany o to czy, jego zdaniem, Ziobro dogada się z Kaczyńskim Cymański stwierdził, że: „to jest jego decyzja” [ czyt: Ziobry – red.] – czytamy na rmf24.pl.

 

Poruszanie wątku miejsca pracy Patrycji Koteckiej, żony Ziobry, w omawianym kontekście Cymański nazwał „nadużyciem”. „Jej umiejętności, wykształcenie i efekty pracy – poprawili wyniki, jest doskonałym menedżerem” – skwitował.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Z rozbrajającą szczerością Tadeusz Cymański wyznał także:Nie chcemy mieć ani gorzej, ani lepiej niż partia Gowina. Tylko tyle”. Zapytany o ewentualne oczekiwania programowe swojej partii wobec ugrupowania Kaczyńskiego, Cymański wyznał, że takowych, jako SP, nie mają:to byłaby megalomania z naszej strony”.

Ktoś jeszcze ma wątpliwości po co ludzie idą do polityki????

/as/

Źródło:rmf24.pl  

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NihilMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Sranie w banie, panie Cymański. Kiedyś pana lubiłem, ale to było dawno, zeszmaciłeś się pan totalnie.

Nihil
Nihil

Żeby komentować wypowiedzi cymańskiego trzeba zejść na poziom zeszmacenia a tego nigdy nie czynię. Życzę zdrowia moralnego „wielki panie Cymański”