Czaputowicz wyszedł ze studia RMF FM – nie chciał rozmawiać o zamachu w Nowej Zelandii

Prezes wymieni ministrów jeszcze przed wyborami

– „Szef MSZ wyszedł z naszego studia, bo nie był przygotowany do rozmowy o zamachu w Nowej Zelandii! Nie wiedział o nim, bo „cały dzień był w sejmie”. Kompromitacja MSZ. Nikt Ministra nie przygotował? Nie dostaje briefów? Pomijam, że tu naprawdę nie chodziło o analizę geopolityczną. Szok” – napisał na Twitterze Bartłomiej Eider z RMF FM.

A Marcin Zaborski, gospodarz programu, w którym miał uczestniczyć Jacek Czaputowicz, stwierdził: – „Opuścił studio na wiadomość, że jednym z pytań, które padnie w naszej rozmowie, będzie pytanie o to, co wydarzyło się w Nowej Zelandii. Polskie służby badają polskie wątki zamachu terrorystycznego właśnie w Nowej Zelandii. Pan minister stwierdził, że nie został uprzedzony, nie ma na ten temat żadnych informacji. Nie jest przygotowany do rozmowy, bo nie wie, co się wydarzyło w Nowej Zelandii i odesłał do swojej rzeczniczki”.

W strzelaninach, do których doszło dziś w 2 dwóch meczetach w Christchurch w Nowej Zelandii zginęło 49 osób, a 20 jest rannych. Jeden z terrorystów przed zamachami opublikował kilkudziesięciostronicowy manifest, w którym wymienił nazwę Polski. Okazało się też, że na magazynkach do broni maszynowej, której używali zamachowcy, widnieje polskie nazwisko – Feliksa Kazimierza Potockiego – hetmana, który walczył z Turkami pod Wiedniem za czasów Jana III Sobieskiego.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LehooPolka gorszego sortuAnaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Pisałem już to wcześniej, teraz powtórzę. Eksperyment Kaczyńskiemu się udał, zmienił w miarę normalnego człowieka w 100% pisowca.

Ana
Ana

Najwidoczniej nastała nowa moda w PiS – wolą wiać ze studia niż odpowiadać na pytania bez wytycznej z Nowogrodzkiej. Gliński nawiał pierwszy, a teraz będą wiali coraz częściej, bo prezes sam się już pogubił w dzisiejszej rzeczywistości więc i wytycznych będzie mniej. Jak widać po dzisiejszych głosowaniach nad podatkiem VAT oraz po niewypale z konferencją bliskowschodnią, to okazuje się, że Matołuszek dokazuje nie oglądając się już na decyzje Kaczyńskiego, dlatego ten ma coraz słabsze rozeznanie w naszej polityce i traci przez to autorytet wśród swoich, a na to pozwolić sobie nie może.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Może to i lepiej, bo jeszcze by coś palnął jak gołąb o parapet. A tak przynajmniej minęła okazja do kolejnej kompromitacji Polski.

Lehoo
Lehoo

Bo wytyczna ogólna zaleca ewakuację z miejsca potencjalnej debaty gdy brak wytycznych szczegółowych.