Czarne chmury nad Ziobrą? Jest zawiadomienie do prokuratury w jego sprawie

NIK miażdży sądowe reformy Ziobry

Krzysztof Śmiszek z Lewicy poinformował dziś o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie ostatnich działań ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Chodzi konkretnie o przeznaczenie pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości na rzecz gminy Tuchów, która została pozbawiona wsparcia ze strony Unii Europejskiej. Wspomniana gmina podpadła wspólnocie ustanowieniem „strefy wolnej od LGBT”.

 

Urzędnicy resortu sprawiedliwości w połowie sierpnia wręczyli samorządowcom z Tuchowa symboliczny czek na kwotę 250 tys. zł. Lewica wskazuje na to, że ministerstwo postąpiło niezgodnie z obowiązującym prawem, ponieważ gmina Tuchów nie złożyła wniosku kwalifikacyjnego i nie przeprowadzono konkursu.

Z uwagi na to, że tego typu działanie ministra Ziobry jest ewidentnym nadużyciem prawa i ewidentnym nadużyciem kompetencji, dzisiaj składam w imieniu klubu Lewicy wniosek o ściganie tego czynu przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie. Nie może być tak, że minister sprawiedliwości, który winien stać na straży przestrzegania prawa, to prawo łamie” – zapowiedział Śmiszek.

 

Poseł dodał również, że zawiadomienie dotyczy artykułu 231. Kodeksu karnego: „Zarzucamy ministrowi Ziobrze przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznegoTo przekroczenie ma polegać m.in. na tym, że podjął decyzję o wydatkowaniu środków publicznych w znacznej kwocie, kwocie 250 tys. zł, z takim bardzo prymitywnym i oczywistym naruszeniem procedur, które rządzą się wydatkowaniem środków publicznych”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Śmiszek jeszcze pod koniec sierpnia złożył wniosek o kontrolę do urzędników NIK. Chce on, by sprawdzono czy środki z Funduszu Sprawiedliwości są wydawane w prawidłowy sposób. Organ ten – w teorii – powinien wspierać ofiary przestępstw, lecz w praktyce służy raczej do finansowania ideologicznych sojuszników Ziobry.

/nt/

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
2 września 2020 21:12

Ziobro to zwykly przestepca. Do kitu z nim i wyrzucic klucze.

Rafapon
Rafapon
2 września 2020 23:01

Mini-ster Ziobro może spać spokojnie, bo prokurator generalny Ziobro (co za niesamowita zbieżność nazwisk) sprawę umorzy.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
3 września 2020 00:07
Reply to  Rafapon

Sprawę umorzy pierwszy prokurator, do którego ona trafi. A jeżeli pierwszy zaryzykuje przeniesienie służbowe do prokuratury odległej o 500 km od jego miejsca zamieszkania, to sprawę odbierze mu w ciągu 2 godzin jego zwierzchnik i za godzinę ją umorzy.
Ziobro oświadczy, że przecież decydowali niezależni prokuratorzy.

Zwinka
Zwinka
3 września 2020 02:37

Składać zawiadomienia na Ziobrę trzeba. Ziobro się nad nimi na pewno pochyli.

HerodAntypis
HerodAntypis
3 września 2020 06:58

Jeśli to się uda, to zostanie odwrócony porządek natury; tęcza stanie się zwiastunem burzy.

Andrzej
Andrzej
3 września 2020 07:50

To minus zero jest wielskim odkryciem prezydenta tysiąclecia i już ten fakt powoduje,że jest nie do ruszenia.

Waldemar
Waldemar
3 września 2020 18:28

Trochę mi to przypomina salonowca z „Rejsu”. W ten sposób można się z PiSem bawić w ciuciubabkę jeszcze długo – ale po co? Zawiadomienie dla prokuratury ma sens dopiero wtedy, gdy prokuratorem generalnym nie jest sam Ziobro – czyli po odsunięciu PiS od władzy. Wcześniej to strata czasu i energii.

Kobuz#
Kobuz#
4 września 2020 12:00

Pozew na Zero robi na nim wrażenie, jakby w kij powiedział…

Hanna Kołodziejczyk
Hanna Kołodziejczyk
5 września 2020 09:07

Zgoda… tylko co to da…jak oni wszyscy mają praworządność w d…e i pilota w ręku