Czarnecki jechał zezłomowanym kabrioletem w zimie? „Różne są dziwactwa”, twierdzi Terlecki

Czarnecki jechał zezłomowanym kabrioletem w zimie? „Różne są dziwactwa”, twierdzi Terlecki

Śledczy z UE zarzucają europosłowi Ryszardowi Czarneckiemu (PiS), że ten latami wyłudzał pieniądze ze zwrotów na podróże służbowe i diety europoselskie. Czarnecki miał m.in. „pojechać” w zimie do Brukseli zezłomowanym kabrioletem.

Reporterka TVN 24 zapytała wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego o to, czy kiedykolwiek w życiu pojechał zimą kabrioletem. Jego odpowiedź jest rozbrajająca… „Ja nigdy. Ale różne są dziwactwa” – powiedział.

Terlecki dodał, że Czarnecki na pewno będzie się tłumaczył przed Europarlamentem. Również partia ma rzekomo poznać te wyjaśnienia ze strony polityka.

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) zarzuca Czarneckiemu, iż ten zawyżał swoją „kilometrówkę” i pobierał pieniądze za jazdę zezłomowanym wcześniej samochodem (konkretnie kabrioletem).

Sam Czarnecki nie przyznaje się do winy i odmawia skomentowania sprawy. Przedstawiciel prawicy zasiada w Parlamencie Europejskim od 2004 r.; przez pewien czas (kadencja w latach 2014-2018) był on nawet wiceprzewodniczącym PE. W organie tym reprezentuje frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W przerwach od politykowania, Czarnecki publikuje w prasie, w tym m.in. w „Warszawskiej Gazecie”, „Naszym Dzienniku” i „Gazecie Polskiej”.

nt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
malgoska
malgoska
15 sierpnia 2020 11:46

Do Terleckiego, cytując Terleckiego: „puknij się pan w głowę” i jeszcze:”na głupotę nie ma lekarstwa”. A Czarnecki powinien się że wstydu zdematerializować. Na zawsze.

Janina
Janina
15 sierpnia 2020 11:52

Mam takie wrażenie, że politycy z samej góry modlą się o jak najdłuższe trwanie pandemii. Mają okazję przykryć wszelkie szwindle, niegodziwości, pospolite złodziejstwo. Udają zaangażowanie w walce z covidem, są zaaferowani, wydają sprzeczne komunikaty, raz straszą Naród, a kiedy indziej dla własnych potrzeb luzują obostrzenia, jednych wspomagają w pandemii, a innych pozostawiają samych sobie. Te pozorne działania tworzą chaos, który jest idealnym środowiskiem dla wszelkiej maści cwaniaków, hochsztaplerów politycznych, pospolitych złodziei. To co teraz mamy to już nie jest dawna „klasa polityczna”, to jest pazerna i bezwzględna zgraja oszustów, prąca do władzy dla szmalu i przywilejów. Nie ma dla nich nic świętego, żadnego tabu. Przeklęta, nienasycona banda karierowiczów.

Antykaczor
Antykaczor
15 sierpnia 2020 12:12

Poseł Richard okradał „tylko” Parlament UE. Wczoraj otrzymaliśmy potwierdzenie, że okradanie Polaków też jest cool.

Zwinka
Zwinka
15 sierpnia 2020 12:43

Ten dziadyga sam siebie nie może puknąć w głowę, bo by mu się rozleciała na kawałki. Trudno sobie wyobrazić paskudniejszego cynika od tego chodzącego truchła.

Janina
Janina
15 sierpnia 2020 18:58
Reply to  Zwinka

Nie mogę patrzeć na tego antypatycznego spaślaka, który bezcześci swymi brudnymi paluchami szlachetny gest Viktorii. Od zawsze nie mogę znieść tego obmierzłego typa spod ciemnej gwiazdy.

Kundzia
Kundzia
15 sierpnia 2020 16:36

Dziwactwem to jest Terlecki.A co do obatela to od kogo wymagać uczciwości.Oni wszyscy wyciągają ręce po cudze.Jeszcze im mało.

Zbyszek
Zbyszek
15 sierpnia 2020 17:13

Podobno dziesiątki tysięcy zwolenników Czarneckiego jedzie do Brukseli demonstrować w obronie swego wybitnego przedstawiciela.

Zwinka
Zwinka
17 sierpnia 2020 02:15
Reply to  Zbyszek

W obronie jego osoby. Ich nie ma, kiedy idzie o przekręty. Są ich osoby.

Bart
Bart
16 sierpnia 2020 09:13

Drobny jumacz Riczard Henry. Tylko kasa spora. Wstyd dla Polski za to bardzo duży.