Czarnecki: „Niech Tusk BARDZIEJ MYŚLI”

Tusk w TVN 24 o elicie władzy: Kaczyński, Glapiński, Kurski są takimi ludźmi jak Obajtek

Donald Tusk wypowiedział się na Twitterze na temat najnowszych działań rządu PiS – w jego wypowiedzi najprawdopodobniej chodzi głównie o problemy z budżetem UE.

 

Wszystkie, podkreślam, wszystkie działania PiS wpisują się precyzyjnie w rosyjską strategię rozbijania Unii Europejskiej i geopolityczną izolację Polski. Czy robią to świadomie jest pytaniem drugorzędnym” – napisał były premier.

Na słowa Tuska, w rozmowie z PAP, zareagował europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). Przedstawiciel obozu narodowo-katolickiego wypomniał Tuskowi to, że w przeszłości pozytywnie wypowiedział się na temat prezydenta Rosji Władimira Putina.

Więc co do strategii rosyjskiej, myślę, że Donald Tusk może o niej dużo powiedzieć, tylko pewnie o niej słyszał od samego Putin” – powiedział deputowany do PE.

 

W następnej części swojej wypowiedzi Czarnecki skrytykował to, że Tusk rzekomo wiąże walkę o „narodowe interesy” ze służbą interesom Federacji Rosyjskiej.

To, że chcemy dostać więcej pieniędzy, a weto nas uchroni przed stworzeniem mechanizmu, który może doprowadzić do tego, że będą nam pieniądze zabierać? Niech Tusk naprawdę mniej biega po Brukseli, a bardziej myśli” – dodał.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Czy rzeczywiście Tusk myśli zbyt mało? Czy może jego analiza była trafna?

Ryszard Czarnecki działał w przeszłości w szeregach ugrupowania Samoobrona RP. Partia ta przez krytyków uważana była za niezwykle rusofilską i antyeuropejską.

/nt/

Źródło: radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
23 listopada 2020 20:47

Bełkot Richarda Henry’ego Francisa ciężko zrozumieć, ale już niedługo przestane gadać, bo mu narastający tłuszcz gębę poskleja.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 listopada 2020 22:12

„Rychu możesz buty czyścić Panu Tuskowi. On lata po [chyba do – JD] Brukseli ale nie kradnie kilometrówek przejechanych kabrioletem który stoi w warsztacie.”
Obatel zaorany na 2 metry wgłąb!

daroo
daroo
24 listopada 2020 08:53

Gorzej . ten kabriolet został w owym czasie zezłomowany

Obserwator
Obserwator
23 listopada 2020 22:12

Rysiu, do kogo się przykleisz jak padnie pis?

Greg
Greg
24 listopada 2020 07:34

Riczard Henry Czarnecki jest dobrym przykładem na to, po co istnieje pisowski poseł albo europoseł. Czy po to, aby tworzyć strategie zmierzające do tworzenia lepszego świata poprzez przemyślane głosowania? Ależ skąd, oni głosują tak, jak im karze prezes. A na stanowiskach poselskich są dlatego, że wtedy media chętniej przytaczają głoszone przez nich brednie. Kto by słuchał takiego Czarneckiego, gdyby był tylko historykiem, archiwistą i trzeciorzędnym dziennikarzem?

greg
greg
24 listopada 2020 09:48

Dziennikarz T. Piątek opublikował wystarczająco dużo o p. A . Macierewiczu, żeby z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że ma on wiele wspólnego z rosyjską agenturą wpływu. Macierewicz grzebał w papierach służb prl-u i pewno sobie zachował wiele komromatów do włsnego użytku. Pewno też ma je na prezesine, np. znikającą lojalkę. Zadziwiająca jest pozycja Macierewicza, który dalej ma ochronę i służbowy samochód. Ochrona prezesa jest ewenementem na skalę światową. Pytanie przed kim ma ma chronić ? I rzeczywiście wszystko co robią wpisuje się w plan osłabienia Polski i rozbicia od wewnątrz UE, a zwłaszcza jest to ostatnio widoczne przy czym naczelnik zachowuje się jak by miał nierówno pod sufitem. To jak to rozumieć ?

Janina
Janina
25 listopada 2020 00:10

Kiedy w końcu dotrze do tego bufona, że pan Donald Tusk to dla niego nieosiągalna ekstraklasa ? Zadedykuję tylko temu śmiesznemu obatelowi słowa Marka Twaina: „Lepiej milczeć i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości”.