Czarnecki przegrał w sądzie UE sprawę, dotyczącą odwołania go z wiceprzewodniczącego PE 

Czarnecki kandydatem na… trzeciego wiceprzewodniczącego komisji w PE – „PiS w PE to potęga”

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki przegrał w sądzie sprawę o unieważnienie głosowania, w wyniku którego pozbawiono go funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Czarnecki w skardze złożonej w sądzie twierdził, że naruszono jego prawo do obrony czy wysłuchania. Sąd oddalił jego argumenty.

Przypomnijmy – eurodeputowani przegłosowali pozbawienie Czarneckiego tej funkcji za skandaliczne wypowiedzi, dotyczące europosłanki PO Róży Thun. Tak polityk PiS skomentował wystąpienie europosłanki w dokumencie francusko-niemieckiej telewizji Arte o sytuacji w Polsce: – „Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein”.

Był to pierwszy przypadek odwołania wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w historii tej instytucji. Za pozbawieniem Czarneckiego tego stanowiska opowiedziało się 447 europosłów, przeciw było 196, a 30 wstrzymało się od głosu.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jabisdaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Kto sieje wiatr ,ten zbiera burzę 😐 Teraz czekamy na „popisy ” pań B Szydło i B Mazurek to mniej więcej wyrównany poziom , oj będzie się działo 🙂

Jabis
Jabis

Wsza podskakiwała … ale krótkie łapki miała.