Czarnek atakuje popularną dziedzinę badań. „To GŁUPOTA w czystej postaci”

Etyka tak, ale tylko katolicka

Przemysław Czarnek wystąpił w „#Jedziemy” Michała Rachonia w TVP Info. Krytycznie wypowiedział się w nim na temat gender studies, czyli coraz bardziej popularnej dziedziny badań na temat społecznej i kulturowej tożsamości płciowej.

 

Rozważania np. na temat cispłciowości nie mają nic wspólnego z nauką, to głupota w czystej postaci. Nie można nazwać hołdowania głupocie jakąkolwiek nauką. Nauka to poszukiwanie prawdy, a prawda to jest dobro” – powiedział.

Dodał też, że zwolennicy gender studies nie mają szans w dyskusji, więc po prostu wykluczają z debaty osoby o przeciwnych im poglądach ideologicznych.

Jeżeli ktoś mówi, że w związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w heteroseksualnych, to jego teza nie wytrzymuje żadnej próby przeciwstawiania się argumentowi rozumu, dlatego wyklucza się debaty akademickie o tematyce konserwatywnej czy chrześcijańskiej, pociąga się do odpowiedzialności dyscyplinarnej osoby w świecie nauki, które wygłaszają osądy konserwatywne. Robi się to, żeby zastraszyć całą resztę” – dodał.

 

Dlatego właśnie szef MEN chce wprowadzić „pakiet wolności akademickiej”, który ma chronić konserwatywnych i chrześcijańskich naukowców przed „złym gender”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W dalszej części swojego absurdalnego wywodu Czarnek, tradycyjnie, przyznał, że „ideologia gender” (więc zapewne i gender studies) to „marksizm w czystej postaci”. Już wcześniej mówił on o „marksistowskich korzeniach” „ideologii LGBT” i nawet… ultraprawicowego narodowego socjalizmu będącego jedną z odmian faszyzmu.

O ministrze w ostatnim czasie głośno jest w mediach głównie za sprawą jego planów poszerzenia programów nauczania o więcej treści związanych z Janem Pawłem II.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 grudnia 2020 20:53

Sam Czarnek jest uosobieniem głupoty. W czystej postaci.

Mariann
Mariann
23 grudnia 2020 21:00

Mam kilka innych dziedzin, które znacznie bardziej spełniają kryterium głupoty wg garnka. Teologia, shrekologia, krasnalohałabałologia, siedmiokrasnoludkologia, rumcajsologia, smokowawelskologia etc.

Marek
Marek
25 grudnia 2020 02:22

„Popularnej dziedziny badań”? Zapomniano dodać, że ze świata antynauki. Facet po prostu wali prawdę między oczy – tzw. gender studies to jest zaprzeczenie nauki.

radiohead in rainbows
radiohead in rainbows
25 grudnia 2020 13:45
Reply to  Marek

mylisz się. gender studies to po prostu rozległa dziedzina socjologii badająca płeć kulturową i ogólnie płeć i skutki wynikające z płci w kontekście społecznym. to że ktoś jest fanatycznym katolem i debilem jak czarn*ek który nie może tego pojąć, bo musi walczyć z wymyślonym przez swoją partię wrogiem, w tym wypadku „groźnym potworem geneder”, to jego problem

Witold
Witold
25 grudnia 2020 22:48

Czy ten chory na umyśle człowiek ma zamiar zlikwidować autonomię wyższych uczelni w ramach „wolności dla nauki” o jakiej ciągle mówi?