Czarnek broni szkół wolnych od polityki jak lew. Koń by się uśmiał…

Nowa ustawa Czarnka woła o pomstę do nieba

Pisaliśmy niedawno o dyrektorze jednego z łódzkich liceów, który ukarał uczennicę punktami ujemnymi za umieszczenie na swoim zdjęciu w aplikacji do nauki zdalnej czerwonej błyskawicy – symbolu Strajku Kobiet.

Władze miasta zawiesiły dyrektora i skierowały sprawę do Komisji Dyscyplinarnej Nauczycieli „w związku z uchybieniem godności zawodu nauczyciela”.

Sprawa ma swój ciąg dalszy…

Do walki o dyrektora włączył się minister Czarnek.

Pytany w TVN24 o to zajście w Łodzi, przyznał, że dla niego to „doskonałe zachowanie dyrektora szkoły, którego będę chciał uhonorować w związku z tym za walkę z ideologizacją dzieci. Fatalne zachowanie organu prowadzącego. Kierujemy zawiadomienie do prokuratury podejrzewając przekroczenie uprawnień prezydenta miasta w związku z zawieszeniem dyrektora za to, że walczy o to, żeby dzieci się uczyły, a nie były ideologizowane w szkole”.

Dla niego „zawieszenie” dyrektora to skandal, a symbol Strajku Kobiet kojarzy się z „wulgarnymi słowami, a to nie jest dobrym przykładem dla młodzieży.

No proszę, jak pan minister dba o wychowanie młodzieży w duchu prawa do własnych poglądów i szkoły wolnej od polityki.

Ciekawe, że nie ma takich obiekcji, gdy po szkole buszują politycy partii rządzącej, napakowani narodowcy wpadają, by wciskać uczniom ciemnotę historyczną, a dyrektorzy stają na łapkach, by dobrze służyć obozowi władzy i pilnować, by młodzież szła w tym kierunku, jaki partia nakazuje.

Dbając o neutralność szkół, jednocześnie zachwyca się nagrodzeniem Dzięgi, powiązanego z aferą pedofilską w jego parafii, przez KUL za „szerzenie zasad katolickich”, nie widzi nic złego w tym, by religia stała się przedmiotem maturalnym i chwali wczorajszą decyzję TK w sprawie RPO.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goool
Goool
16 kwietnia 2021 12:10

To równie śmieszne, jak „apolityczny portal koduj24”.

Lehoo
Lehoo
16 kwietnia 2021 15:43
Reply to  Goool

Oddalcie no się troll w dowolnie obranym kierunku

Agnieszka
Agnieszka
16 kwietnia 2021 18:15
Reply to  Goool

Koduj24 to akurat portal, ktory analizuje fakty polityczne, wiec nie moze byc apolityczny. To tak jakby mowic o Dudzie inteligentnym jak Einstein.

Jantar
Jantar
16 kwietnia 2021 12:50

Jasne, dyrektor apolityczny! Śmiechu warte! Zostanie nagrodzony za „walkę z ideologią”. Pięknie! A co z prawami ucznia i prawami rodziców do wychowania według własnego uznania? Zapomniałam… Wszak dzieci prawa głosu nie mają, mają być posłuszne dyrektorom i nauczycielom promowanym przez Czarnka i kościół, a za nieposłuszeństwo i inne poglądy będą karane degradacją w ocenach i nie daniem promocji do następnej klasy, oblaniem na maturze, żeby młody człowiek nigdy nie mógł zdawać na studia. Czyli żeby został w przyszłości niewolnikiem władzy. Prawa rodziców oczywiście są realizowane, ale tylko tych rodziców, którzy są katolikami i to praktykującymi. Reszta będzie dyskryminowana i p.o. RPO nie będzie w tym widział żadnego łamania praw człowieka, bo „prawa człowieka i obywatela to wymysł lewactwa, niezgodne z prawami boskimi”.

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 12:59

Każdy ma prawo do własnych poglądów, pod warunkiem, że są to poglądy zgodne z katofaszystowska ideologią.
Każdy ma prawo być wolny od polityki innej niż polityka pis.

Andrzej
Andrzej
16 kwietnia 2021 15:53

Kiedyś był taki dowcip o żołnierzu ,któremu się wszystko kojarzyło z ciopką,Teraz tym katofaszystom wszystko co nie jest zgodne z ich katofaszystowskim poglądami od razu jest przestępstwem i należy zawiadomić zero, Kodeks karny niedługo spuchnie od nowych przestępstw.

Shaq
Shaq
16 kwietnia 2021 19:52

Póki z polskich szkół z hukiem nie zostanie wywalona katolska propaganda na tzw. katechezie, nie ma mowy o szkole wolnej od ideologii.