Czarnek do Gacionga: „Pan szczepi celebrytów, ubeków”

Czarnek: "W przyrodzie nie istnieje coś takiego jak małżeństwa jednopłciowe"

Po tym jak rektor WUM oświadczył, że nie poda się do dymisji, tak jak tego oczekiwał od niego, minister zdrowia Adam Niedzielski w mediach pojawiła się lawina komentarzy pochodzących od polityków reprezentujących wszystkie strony sceny politycznej.

 

Dzisiaj na antenie TVP Info swoje przemyślenia na temat decyzji prof. Zbigniewa Gacionga zaprezentował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. „Panie rektorze proszę o refleksję, bo to, co pan wyprawia, te wypowiedzi, ale również te obrony ze strony pana kolegów, to po prostu rzecz żenująca”– czytamy na wp.pl

Dalej Czarnek mówił: „Wszyscy widzą, co się stało. Ogrom nieprawidłowości jest przerażający. 200 osób zaszczepionych poza kolejnością i to w placówce Uniwersytetu Medycznego, który powinien dokładnie wiedzieć, że w pierwszej kolejności, przy tej ilości szczepionek, jaką mamy, szczepieni muszą być ci, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, pańscy pracownicy, studenci, pańscy koledzy lekarze. A pan szczepi celebrytów, ubeków”.

 

Na koniec swojej wypowiedzi gość programu „#Jedziemy” snuł refleksje na temat swojej interpretacji pojęcia autonomii uczelni oczywiście w kontekście decyzji Gacionga i co gorsza ujawnił, że są prowadzone rozmowy na temat zmian w pojmowaniu znaczenia wspomnianej autonomii. „Autonomia uczelni to nie jest autonomia rektorów. Kwestia autonomii została postawiona na głowie i daje całkowitą bezkarność rektora. Mamy tu nadinterpretowanie autonomii w celu przykrywania działalności niezgodnej z prawem – ocenił. – Zmiany w kierunku pojmowania autonomii powinny nastąpić i o nich już rozmawiamy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Tyle Przemysław Czarnek. Przynajmniej wiemy co ministrowi chodzi po głowie. To, że dzieci i młodzież od miesięcy nie byli w szkole, że nauczyciele nie zostali zaliczeni do pierwszej grupy poddanej szczepieniom to, wszystko na to wskazuje, nie są priorytety dla polityka PiS.

/as/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
13 stycznia 2021 13:17

„Ubeków”? Jeśli chodzi o tego esbeka, to dokładnie był 1. Słownie „jeden”, pozytywnie zweryfikowany zresztą i służący III RP.

Jantar
Jantar
13 stycznia 2021 13:29

Czyli rozumiem, że według Czarnka tylko wyborcy PiS zasługują na szczepienie, nawet jeśli też byli ubekami, komuchami, złodziejami, chronili pedofilów, ale obecnie popierają jedyną słuszną partię. Reszta pewnie niech zdycha w męczarniach pod wadliwymi respiratorami, które Szumowina zakupił u swojego kumpla-handlarza bronią.

Jak to powiedział jeden z PiS-u (o ile pamiętam Legutko): „Społeczeństwo się odmłodzi, bo jest stare”. A ja jeszcze do tego dodam: „ZUS zaoszczędzi na wypłacanych emeryturach za lata pracy dla komuchów” – przecież Pięta i inni chcieli, żeby za lata pracy do 1990 r. nie były naliczane emerytury dla wszystkich zawodów, a nie tylko dla mundurowych.

Sprawiedliwość wg Kaczyńskiego i PiS: jesteś w partii, popierasz partię – masz wszystko, jesteś w opozycji, krytykujesz prezesa – służby cię zniszczą.

Leszek
Leszek
13 stycznia 2021 13:43

Panie Czarnek, temat autonomii uczelni zawsze był solą w oku reżimów. Proszę dać sobie poczytać np. o Marcu ’68, bo świat nie zaistniał dopiero od wyznaczenia pana przez pis do nadzorowania indoktrynacji spodziewanego elektoratu

Dron
Dron
13 stycznia 2021 14:24

Kto jak kto, ale ten pan niech nie mówi o żenadzie w stosunku do innych osób, tylko do siebie, przede wszystkim, niech kieruje takie słowa.

antyuzurpator
antyuzurpator
13 stycznia 2021 14:50

Niech ten jełop poda swoją interpretację pojęcia „ubek”, a następnie ujawni, kogo konkretnie spośród kilkunastu zaszczepionych uważa za „ubeków”.
A nieee… On tak tylko „do nikogo konkretnie, to miało charakter generalny, odnoszący się do całej grupy”.

Last edited 8 miesięcy temu by antyuzurpator
Marek
Marek
13 stycznia 2021 17:02
Reply to  antyuzurpator

Bo jakby podał konkrety to by go skutecznie pozwano i musiałby bulić na Orkiestrę np. . Oni mają wpojone by mówić ogólnie.

Maciek123454321
Maciek123454321
13 stycznia 2021 16:19

Nie będę komentował wypowiedzi tego (w)uja.

Marek
Marek
13 stycznia 2021 16:59

Czy ministrowi rządu wolno powoływać się na „litość boską”? Gdzie ten prokurator od maseczki protokolantki, nie powinien żądać dymisji takiego ministra?

Andrzej
Andrzej
13 stycznia 2021 17:18

A jak tam Emilemiczowie na stokach narciarskich?Na jaki przymiotnik wqedug tego buca zasługują?***** ***

erwinek
erwinek
14 stycznia 2021 07:33

Czarnek po pierwsze to profesor szczepi LUDZI a nie a nie celebrytów czy ubeków. Dla przypomnienia ci (celowo nie używam słowa Pan bo na nie nie zasługujesz) LUDZIE to są to istoty z gatunku homo sapiens które posiadają mózg i są zdolne do samodzielnego myślenia . Ale widocznie ty nie posiadasz tego organu lub jest on zarażony głupotą w znacznym stopniu.

Quattro
Quattro
15 stycznia 2021 11:08

Żenujące jest to, że Czarnej jest ministrem, ja też to, że nikt nie pociąga do odpowiedzialności ludzi odpowiedzialnych za „zakup” respiratorów, maseczek, transport lotniczy załadowanym w 1/3 samolotem, no i wybory oczywiście. To są standarty pisU.

spitwajer
spitwajer
16 stycznia 2021 18:24

i kto to mówi ? Ktoś kto z pianą na ustach rzuca się na wszystko co tęczowe, czy rozszarpie pan ucznia lub uczennicę w tęczowym wdzianku ? Niech pan zakaże tęczy się pojawiać a jak to zrobi wyśle milicję z pałkami by wlepiła mandat i popsikała gazem i bedzie git ! .