Czarnek: dzieci będą się uczyć historii lokalnych parafii, krzyży i OSP

„Tępa propaganda obecnego rządu jest jeszcze bardziej prymitywna niż w PRL”

Przemysław Czarnek uczestniczył w rozmowie z Polskim Radiem, w której powiedział jeszcze więcej o „Polskim Ładzie” w systemie szkolnictwa.

Minister przyznał, że do programu edukacji zostanie wprowadzona historia lokalna. „Wiadomo, że w szkołach podstawy programowe i programy nauczania historii dotyczą historii ogólnej państwa polskiego, historii powszechnej również, natomiast w mniejszym stopniu, bądź niekiedy w bardzo małym stopniu, dotyczą historii lokalnych ziem” – powiedział.

 

Temu celowi ma służyć realizacja dwóch programów – jeden z nich ma być realizowany z funduszu uchwalonego przez Sejm, drugi przez NGO’sy. Te drugie miałyby uczyć dzieci m.in. „historii własnego OSP, historii własnej gminy, administracji własnej gminy, administracji własnego powiatu czy historii własnej parafii, tworzenia się wspólnot na terenie poszczególnych regionów, ale też historii konkretnego krzyża, konkretnego parkanu, konkretnego pomnika”.

Od przyszłego roku szkolnego historia ma być podzielona na powszechną i krajową.

Oznacza to, że np. licealiści będą mieli po aż sześć (sic!) godzin historii w tygodniu.

 

Po zapowiedziach ministra wnioskujemy więc, że dzieciakom będzie się tłukło do głów wiedzę o historii ich proboszczów, parafii, kościołów i przydrogowych krzyży. Co jednak z informacjami z zakresu biologii, ewolucji, genetyki, fizyki czy chemii…?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Czarnek już wcześniej twierdził, że w programie szkolnym ma się znaleźć m.in. więcej informacji o tzw. żołnierzach wyklętych czy o dziełach Jana Pawła II.

/kw/

Źródło: gazeta.pl                                                                                                                         

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antyuzurpator
antyuzurpator
1 czerwca 2021 14:33

A na Żoliborzu będą uczyć historii konkretnej kuwety.

Waldemar
Waldemar
1 czerwca 2021 20:34
Reply to  antyuzurpator

Jak tylko słyszę o „konkretnym parkanie” , od razu przypomina mi się niezapomniany Boy-Żeleński z jego „Lamentem Pana Radcy”:

„Tu, pod tą gruszką,
Drzemał Kościuszko!”
Dopieroż robi się skweres!
„A pod tą drugą
Kołłątaj Hugo
Załatwiał mały interes!”

Współczuję aktualnej młodziezy, na której Czarnek ma realizować swoje pomysły edukacyjne. Jesli mu się w tym nie przeszkodzi, na co się nie zanosi, szkołę polską czeka gigantyczny kolaps: Czarnek + pandemia to kolejna zapaść edukacyjna. Co do indoktrynacyjnych pomysłów tego pana, to jednym z efektów będzie dalsza sekularyzacja społeczeństwa. Ten fakt dociera już nawet do księży (co poniekórych), ale nie do pisowskich Savonarol.

Marek
Marek
1 czerwca 2021 14:39

Ze też takiego kretyna można było zrobić ministrem oświaty! Aż zęby bolą jak się słuch bredni które ten człowiek opowiada. zamiast odchudzić te przeładowane programy to będą wtłaczać dzieciom do głowy historię parafii. Trzeba tylko mieć nadzieję że nauka bredni o których opowiada Czarnek nie będzie się odbywać kosztem nauk matematyczno-przyrodniczych. Już w programach więcej jest religii niż chemii fizyki czy geografii .

Rafapon
Rafapon
1 czerwca 2021 16:44
Reply to  Marek

Jeśli nie będzie to odbywać się kosztem nauk ścisłych, to przyjdzie dzieciom siedzieć w szkole po 10 godz. dziennie.

Lehoo
Lehoo
1 czerwca 2021 17:16
Reply to  Rafapon

Będzie

Lehoo
Lehoo
1 czerwca 2021 17:16
Reply to  Marek

Facet właśnie dlatego dostał tekę ministerialną, że jest TAKIM kretynem

smętek
smętek
2 czerwca 2021 10:11
Reply to  Marek

Właśnie to, że jest kretynem zdecydowało o powołaniu go na stanowisko ministra, toż rada ministrów dnia dzisiejszego składa się głównie ” …z orłów, sokołów, herosów…”.

Zwinka
Zwinka
1 czerwca 2021 14:48

Czyli, upraszczając, w tygodniu będzie 6 godzin religii. Ciekawe, czy będą też analizowane życiorysy poszczególnych księży, przenoszonych z parafii na parafię z powodu pedofilii.

Jantar
Jantar
1 czerwca 2021 19:02
Reply to  Zwinka

Czarnek wprowadza obowiązkową religię obok obowiązkowej etyki – każda już teraz w liczbie 2-ch godzin tygodniowo, ale Episkopat twierdzi, że to za mało. Do tego w ramach historii 3 godziny tygodniowo historii lokalnych kościołów i parafii wraz z biografiami księży i świętych. To już daje 7 godzin na początek. Newsweek coś pisał o obowiązkowych pielgrzymkach uczniów do miejsc świętych i obowiązkowym udziale we mszach. A na języku polskim zamiast literatury światowej dzieci i młodzież będą musiały czytać „dzieła” JP2 i uczyć się na pamięć całych fragmentów, bo jak mówi Czarnek, „każdy Polak ma obowiązek znać je na pamięć”. Wszystko to oczywiście kosztem przedmiotów ścisłych i języków obcych. Polacy bez znajomości języków obcych nigdzie nie wyjadą, zahukani w bogobojności i w uwielbieniu dla władzy nigdzie nie wyjadą, a PiS i Kościół będą nimi manipulować i rządzić dekady.

Marek
Marek
1 czerwca 2021 15:31

W całym wpisie nie widzę odpowiedzi na podstawowe zdawałoby się pytanie: „Po co komuś wiedza o lokalnej historii?” Ktoś potrafi odpowiedzieć? Najlepiej czarnek?

Jantar
Jantar
1 czerwca 2021 18:56
Reply to  Marek

Jak to po co? Po to, żeby zapchać głupotami godziny nauczania i niczego nie nauczyć. Społeczeństwem analfabetów ledwie umiejących się podpisać łatwiej manipulować i rządzić dekady, albo i stulecia. Od czasów starożytnych wiedzieli o tym Egipcjanie (kapłani manipulowali nawet faraonami), Rzymianie, Chińczycy, etc. I wiedzieli też hierarchowie kościelni, dlatego utrzymali się u władzy 2 tysiąclecia. Kaczyński bierze z nich tylko przykład.

Marek
Marek
1 czerwca 2021 19:44
Reply to  Jantar

To jest wersja light, ja obawiam się wersji hard czyli wszystko to co powyżej plus wzmocnienie izolacjonizmu i ksenofobii przez indoktrynacje i opiewanie „zalet” bliskiej wspólnoty.

Ale i tak chodziło mi o odpowiedź prawicowca/konserwatysty.

Jantar
Jantar
1 czerwca 2021 21:31
Reply to  Marek

Żaden prawicowiec nie odpowie. Ewentualnie odpowie, że „trzeba przywrócić tysiącletnią tradycję, wrócić do korzeni”. Mnie znajoma popierająca PiS i ślepo wierząca katoliczka powiedziała kiedyś, że „inkwizycja to jest wymysł podłego lewactwa, dokumenty zostały sfałszowane, żadne zbrodnie kościoła nigdy nie miały miejsca, kościół i hierarchowie są święci, żadnej pedofilii w kościele nie ma i nigdy nie było, wszystkie te podłe kłamstwa obrażają jej uczucia religijne, jak również samym istnieniem obrażają jej uczucia niewierzący i innowiercy”.

Jerzy
Jerzy
1 czerwca 2021 18:47

Katolicki nazista i mizogin, chce przekształcić szkoły w „szkółki parafialne”. Cel jest widoczny. Jest pilna potrzeba wychowania następnych parafian, czyli ciemnych idiotów,

smętek
smętek
2 czerwca 2021 10:17
Reply to  Jerzy

Dzieci ze Szkoły Podstawowej wygrały (nie pamiętam) europejski czy światowy konkurs na projekt stacji kosmicznej w którym wzięło udział 53 zespoły, a ten kretyn ma za zadanie ogłupiać młodych.

Chermes
Chermes
4 czerwca 2021 00:48
Reply to  smętek

Ale za to teraz te dzieci będą brały udział w parafialnym konkursie projektowania stajenki bożonarodzeniowej, w przyszkolnym kosciele.
Można i tak…
Tym niemniej, nie byłbym aż takim pesymistą. Dzieci i młodzież nie sa takie głupie, żeby się na czarnkowe głupoty dać nabrać, tak jak dzieci z czasów PRL nie nabrały się na partyjną propagandę, na siłę do szkół wciskaną.

Andy
Andy
2 czerwca 2021 05:42

Jak tam ziemie poniemieckie ?

Jacek
Jacek
3 czerwca 2021 19:44

A historii życia erotycznego księdza proboszcza też będziesz uczył?

Chermes
Chermes
4 czerwca 2021 00:40
Reply to  Jacek

Oczywiście. Z całą listą wykorzystanych ministrantów, oraz opisem w jaki sposób każdy z nich został wykorzystany.
To może nawet być, dla co poniektórych, ciekawe. 🙂