Czarnek o Czarzastym i Sikorskim: „Będę się modlił, aby Bóg obdarzył ich mądrością”

Czarnek: "W przyrodzie nie istnieje coś takiego jak małżeństwa jednopłciowe"

Nominacja Przemysława Czarnka na szefa Ministerstwa Edukacji Narodowej wywołała wiele emocji – krytycy przypominają homofobiczne wypowiedzi polityka. Wypominają mu też wyjątkowe zacietrzewienie ideologiczne i naukowo błędne wypowiedzi, jak np. o tym, że nazizm wywodzi się z filozofii Karola Marksa.

 

Kilka krytycznych wobec Czarnka wypowiedzi przypomniał mu dziennikarz Polsatu Bogdan Rymanowski, który rozmawiał dziś z politykiem w „Gościu Wydarzeń”. Prowadzący przytoczył opinie Radosława Sikorskiego mówiącego o Czarnku jako „chamie i nieuku” oraz Włodzimierza Czarzastego o „homofobicznym świrze”.

Jak do tych słów odniósł się główny zainteresowany?

 

Biedni ludzie, będę się za nich modlił i prosił, aby Pan Bóg obdarzył ich mądrością” – odpowiedział znany z prawicowego radykalizmu parlamentarzysta. Dodał też, że ich słowa są „niegodne” i wykluczyli się oni z kręgu osób, z którymi można rozmawiać.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W dalszej części wywiadu Czarnek ponowił swoje ataki na społeczność LGBT. Sugerował m.in. że obecne postulaty („rewolucja”) LGBT są niezgodne z… Konstytucją.

Nie wzniecamy żadnej wojny. Mamy prawo oświatowe, a w znajdującej się w nim preambule jest zapis, że w oświacie trzeba respektować wartości chrześcijańskie. Wojnę ideologiczną wzniecają aktywiści ideologii genderowskiej, LGBT, którzy na siłę próbują zrobić w rewolucję. Nie ma na nią zgody, bo jest sprzeczna z prawem” – tłumaczył.

Odmówił też przeproszenia za wcześniejsze obraźliwe dla homoseksualistów wypowiedzi.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
1 października 2020 12:18

Mądrość made in PiS to licencja na zabijanie.

Zdzisław
Zdzisław
1 października 2020 16:10

Czarnek módl się o zdrowie swoje bo o rozum to za późno

Krycha
Krycha
1 października 2020 19:51

Módl się raczej człowieku za rozum dla siebie bo z takimi poglądami lepszych w psychiatrykach spotkać można. Jesteś tylko polskim katolikiem ale nie chrześcijaninem.

Kundzia
Kundzia
1 października 2020 20:02

Czarnek nigdy nie miał mózgu to i o jego mądrości trudno mówić.

Krystyna
Krystyna
1 października 2020 21:52

Minister Oświaty i Szkolnictwa Wyższego powinien odznaczać się tolerancją, mądrością i naukowym, progresywnym stosunkiem do świata i ludzi. Pan Czarnek tego nie rokuje.

Jan
Jan
2 października 2020 00:05

Obawiam się, że modlitwa nic nie pomoże!

Ryszard
Ryszard
2 października 2020 14:57

A za siebie się modliłeś? Bozia nie wysłuchała? Podpadłeś ciężko czy nawet dla Bozi okazałeś się przypadkiem beznadziejnym?

Maja
Maja
2 października 2020 19:41

Dziwię się nauczycielom, że siedzą cicho i nie protestują przeciwko nominacji ministra o tach skrajnych poglądach. Przecież to ,co ten facet prezentuje swoimi poglądami po prostu przeraża. Gdybym miała dziecko w wieku szkolnym, sama bym namawiała rodziców do protestu. Na szczęście moje dzieci są już dorosłe.