Czarnek ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Przemysław Czarnek pod lupą UE

Komisja Etyki Poselskiej ukarała ministra Przemysława Czarnka naganą za: „obraźliwe słowa dotyczące osób LGBT” – poinformowała szefowa komisji Monika Falej. Przewodnicząca komisji dodała, że Czarnek „dostał najwyższą z możliwych kar”.

 

Przypominamy, że chodzi o jego wypowiedź z czasów gdy nie był jeszcze ministrem edukacji i nauki. Na antenie TVP Info Przemysław Czarnek powiedział: „Skończmy dyskusję o tych obrzydlistwach LGBT, homoseksualizmie, biseksualizmie, paradach równości. Brońmy rodziny, bo brak obrony rodziny prowadzi do tego, co państwo widzicie”.

Następnie poseł pokazał kilka zdjęć ze swego telefonu: To są jegomoście z Los Angeles, z centrum, z czerwca zeszłego roku. Byłem tam w delegacji, przyjeżdżałem, akurat była tam tak zwana parada dumy gejowskiej. My jesteśmy na wcześniejszym etapie, jeszcze takich rzeczy u nas nie ma, ale tacy jegomoście chodzą bezwstydliwie po ulicach zachodniego miasta Los Angeles. Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją

 

W rozmowie z TVN24 Monika Falej wyjaśniła: „Komisja Etyki Poselskiej podjęła uchwałę większością głosów. W tej uchwale jest jasna informacja: pan poseł Czarnek zachował się niegodnie, niezgodnie z zasadami etyki poselskiej. Dostał najwyższą z możliwych kar, jaką jest nagana”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Decyzję komisji Przemysław Czarnek skomentował na portalu społecznościowym: „Nagana? Dla mnie ludzie ze zdjęcia z LA, chodzący nago w centrum miasta, nie są normlni” [pisownia oryginalna – red.]”. Następnie wyraził przekonanie, że: „Prezydium Sejmu inaczej oceni tę oczywistą dla większości Polaków sprawę”.

Jeśli ktoś liczył na odrobinę refleksji u ministra Czarnka po krytyce jaka spadła na niego po przypomnianych tu wypowiedziach polityka to ton jego komentarza odnośnie decyzji Komisji Etyki Poselskiej jednoznacznie wskazuje, że tej refleksji nie mamy co się spodziewać. Teraz ani w przyszłości. Beton

/as/

Źródło:tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nihil
Nihil
18 listopada 2020 18:27

Knur

Lehoo
Lehoo
20 listopada 2020 09:39
Reply to  Nihil

Wieprz. Knur ma jaja, a wieprz nie

Jerzy
Jerzy
18 listopada 2020 21:42

Czy jeżeli napiszę, że dla mnie Czarnek wygląda na nienormalnego to dostanę naganę?

Shaq
Shaq
20 listopada 2020 08:11

Co tam taka kara, przecież w nagrodę został ministrem. Jego następcą będzie pewnie bokser Artur Szpilka.