Czarny dzień dla wrogów PiS. Sławomir Nowak dłużej posiedzi w areszcie

Były szef GROM obciążył Sławomira Nowaka

Sławomir Nowak siedzi w areszcie od lipca bieżącego roku. CBA poinformowało o przedłużeniu aresztu tymczasowego stosowanego wobec byłego polityka opozycji. „Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył w czwartek areszt stosowany wobec podejrzanego o korupcję Sławomira N. Były minister transportu został zatrzymany w lipcu br. przez CBA. Ma spędzić w areszcie kolejne trzy miesiące” – podano.

 

Nowak podejrzewany jest o przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych. Rzekomo miał dopuszczać się korupcji w zamian za udzielanie prywatnym przedsiębiorstwom kontraktów na remonty i budowę dróg na terenie Ukrainy.

Śledczy twierdzą, że były polityk zarobił w ten sposób nawet 1,3 miliona złotych.  Oprócz Nowaka, w tej sprawie zatrzymano też kilka innych znanych osób, w tym m.in. byłego szefa GROM-u Dariusza Z. oraz przedsiębiorcę Jacka P. z Gdańska. Biznesmen także posiedzi dłużej w areszcie tymczasowym.

 

Nowak oskarżany jest też o rzekome przyjmowanie łapówek w czasach, kiedy był ministrem transportu i budownictwa oraz szefem gabinetu premiera Donalda Tuska. W sprawie zatrzymano byłego członka zarządu spółki i byłego prezesa koncernu, którzy rzekomo mieli kilka lat temu wręczyć łapówki Nowakowi.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dziś, oprócz decyzji o przedłużeniu aresztu dla Nowaka, zatrzymano m.in. znanego mecenasa Romana Giertycha i biznesmena/opozycjonistę Zbigniewa S.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
15 października 2020 20:29

To nie czarny dzień, a czarny tydzień! W poniedziałek uchylono immunitet sędzi Morawiec i prokuratura już szykuje akt oskarżenia i decyzję o aresztowaniu. Chcą ją skazać na 10 lat więzienia. Do tego Nowak, Giertych, Stonoga i L. Czarnecki. Kto następny na liście?

Od kilku lat twierdzę, że w 2-ej kadencji rządów PiS Kaczyński ostro weźmie się za opozycję doprowadzając do całkowitej delegalizacji partii opozycyjnych jako organizacji przestępczych i wydaje się, że ten scenariusz zaczyna się spełniać.

Kundzia
Kundzia
15 października 2020 22:51

A miała platforma obywatelska swoją szansę aby tych pidowskich bezmózgowców udupić tylko trzeba było to zrobić. Ale jak się bawili w ugrzeczniaczków i bali się obrazić kurdupla to teraz mamy to co mamy. Ciekawe kto będzie następny i jak długo będziemy tolerować pisowskie buractwó bo ustrój totalitarny mamy już pełną gębą..